Megérkezett a Xiaomi égisze alatt az első Redmi Soundbar, amely egy kifejezetten TV készülékekhez használható hangprojektor, kiváltható vele a TV beépített hangszórója ezzel segíthet jobbá és élvezetesebbé tenni a tévézést. Rögtön nagyon jó áron nyitott, de nézzük azért meg, hogy érdemes-e beszerezni egyet belőle.
Korábban mi is teszteltük a Xiaomi 33 inch Soundbar-ját, ami akkor nagyon jó eredményt érte el, de még mind a mai napig megállja a helyét. Most a Xiaomi almárkája keretében érkezett a Redmi Sondbar névre hallgató hangszóró, amely csak annyiban hasonlít az elődre, hogy ez is hosszúkás. A teljesítménye elméletileg egy kicsit nagyobb lett, valamint a mérete 5cm-t zsugorodott.
Tartalomjegyzék
Mi is az a Soundbar?
A Soundbar egy kifejezetten TV-vel összeköthető hangszóró, ami arra hivatott, hogy minél kevesebb kábelezéssel és befektetéssel a TV beépített hangszórójától jobb hanggal kápráztassa el a használóját. A soundbar, vagy más néven hangprojektor hangzás terén körülbelül a TV hangszórója és a házimozi rendszer között helyezkedik el. Természetesen a hangprojektorok között is van minőségi különbség, nem is kicsi, szóval inkább a márkásabb, ismertebb gyártók készülékeit keressük, ha tényleg jó hangzást szeretnénk. A Xiaomi márpedig neves gyártónak számít, aki már bizonyított is az előző modellel, de ebbe a Redmi készülékbe becsúszott egy kis hiba.
Csomagolás
A Redmi Soundbar egy sima, jellegtelen kartondobozban érkezett, semmi extra nincs rajta, de azért a Mi logó nem maradt le róla. A dobozon belül megtaláljuk magát a hangprojektort, ami beépített hálózati kábellel rendelkezik, ráadásul US csatlakozós, de a webáruház mellékelt hozzá egy átalakítót is. Volt még a csomagban egy RCA kábel a TV-vel való összeköttetéshez, valamint néhány csavar és tipli a falra való rögzítéséhez. A használati útmutató kínai nyelvű, így ennek vajmi kevés hasznát fogjuk venni. Mindent megtalálunk benne az azonnali használatbavételhez.
A csomagban található tartozékok:
- Xiaomi Redmi Soundbar
- RCA-RCA SPDIF kábel
- Csavarok, tipli
- Öntapadós távtartók a felszereléshez
- Használati útmutató (kínai nyelvű)
A Xiomi Redmi Soundbar kinézete
Ezúttal is nagyon elegáns, letisztult és modern formavilágot képvisel a hangszóró, a gyártótól megszokott minimalista dizájn köszönt vissza ránk. Méreteit tekintve nem egy túl nagy készülék, mindössze 78cm hosszú és 6,4cm széles, illetve ugyanennyi a magassága is, a súlya is mindösszesen csak 1,5kg. Teljesen fekete színű, a hangszóró felőli részen pedig apró lyukacsos hangszórórács található, ami talán fémből készült.
Elhelyezhető a TV készülék elé, vagy a hátsó szerelőfuratok segítségével a falra is lehet rögzíteni. Kinézetre nem mondanám csúnyának, hozza a megszokott Xiaomi formavilágot.
Csatlakozási lehetőségek
A csatlakozási lehetőségek tekintetében van vezetékes és vezeték nélküli összeköttetési lehetőségünk. Vezetékes csatlakozóból egy 3,5mm méretű szabványos jack csatlakozó áll rendelkezésre, valamint megtalálható rajta egy digitális RCA AUX bemenet is, viszont optikai kábel ezúttal nem került rá. Vezeték nélkül is használhatjuk köszönhetően a Bluetooth 5.0 szabványú adapterének, összepárosíthatjuk TV-vel, de akár telefonnal is képes együttműködni.
Kezelőszervek, irányítás
A vezérlőgombok a Redmi Soundbar jobb oldalán találhatóak meg, és csak a leglényegesebb funkciók kerültek fel rá, távirányító sajnos nincs mellé. Mindösszesen 4 gombot találunk rajta, egy be/ki kapcsolót, egy bemenet választót és két gombot a manuális hangerő szabályzáshoz. Bluetooth összeköttetést használva a hangerőt az adott eszközről tudjuk állítani, ez lehet a TV távirányítója, vagy a telefonunk is, attól függően, hogy épp mivel használjuk.
Műszaki adatok, teljesítmény
A teljesítménye valamivel nagyobb, mint az előd esetében volt, ezúttal összesen 30W zenei teljesítmény leadására képesek a benne lévő hangszórók. Két 15W-os hangszóró van benne, plusz ezt még kiegészíti két passzív mély sugárzó is, a hangszórók névleges ellenállása 4 ohm.
Műszaki adatok | Márka: Redmi ( from Xiaomi Youpin ) Szín: Fekete Anyaga: ABS, Fém Tápellátás: 230V/50Hz Névleges teljesítmény: 30W Csatlakoztathatóság: Bluetooth 5.0 / SPDIF / AUX Frekvencia tartomány: 80Hz – 20000Hz Ellenállás: 4Ω |
---|---|
Méretek | Súlya: 1.50 kg Méretei (Hossz x Szél. x Mag.): 78.00 x 6.40 x 6.30 cm |
Hangminőség, használhatóság
A száraz dolgok után következzen a próba és nézzük meg, hogy mit is tud egy ilyen olcsó, de mégis márkás hangprojektor. Szóval először csak bekapcsoltam, párosítottam a TV-vel Bluetooth-on és vártam a nagy meglepődést, hogy micsoda hangja van. Hát hogy is fogalmazzak, volt meglepődés, de sajnos negatív irányban, hangja az van, szól is, de minőséget és mély hangokat nem találtam. Kicsit doboz hangja is van, és sajnos meg kellett állapítanom, hogy a TV beépített hangszórója sokkal szebben szól, de hozzáteszem, hogy egy közép-felső kategóriás Samsung készülékem van, amiben a hangzásra is kiemelten figyeltek. Volt dolgom a korábbi Xiaomi Soundbar-al is, annak sokkal-sokkal jobb hangja volt, mint a Redmi-nek, most valahogy nem sikerült ugyanazt a szintet hozni, igaz, hogy jelen hangprojektor ára is jóval az előző alatt van.
Összegzés, konklúzió
A Xiaomi Redmi Soundbar külalakra egy elfogadható készülék, szép letisztult formavilágú, jó minőségű termék. Sajnos a hangzás terén már nem tudom ugyanezt elmondani, a mély hangok szinte teljesen hiányoznak, vagyis vannak mélyek is, de olyan gagyi pufogós, szép hangnak semmiképp nem nevezném. A hangerővel viszont nincs probléma, teljes hangerőn is jól szól, torzítás nincs. Kinek lehet jó választás a Redmi Soundbar? Annak aki egy gyengébb hangszókkal felszerelt TV-hez akarja kötni és nincsenek nagy elvárásai a hangzással kapcsolatban, ott valóban lehet minőségi javulás, nem is kerül sokba, nem is foglal sok helyet. Az ára mindenképp mellett szól, a cikk születésekor 57,99$ azaz nagyjából 17.000.- forintot kellett érte fizetni, ez egyáltalán nem drága, hiszen ilyen összegekért csak a márka nélküli készülékek között tudunk válogatni, a Redmi pedig azért mégis csak a Xiaomi gyermeke. Viszont itt a végén hozzáteszem még, hogy ha fontos a hangminőség is, akkor érdemes hozzátenni még néhány dollárt és a korábbi Xiaomi Soundbart választani.
Vásárlás, kupon
Webáruházak, Megrendelés (Katt a gombra)
Ára: 45,99 $ – EU Raktár (CZ) + Ingyen posta
Kupon kód: BGHU1472
Szia! Esetleg 3.0 hangzással jó áron láttál már a kínálatban? Amelyikben a középsugárzó beépítésre került, és nem a sub..mert olyan sok van, de pont a beszédhangot kellene kiemelni az 5.1-es felvételeknél, hogy a mai modern stúdióhangzást korrigálni lehessen..
Szia!
A kínai modellek között nem láttam még ilyet. Nem túl nagy a minőségi választék, talán még a Blitzwolf elfogadható, de az meg nagyon drága, annyiért már itthon is lehet venni márkás darabot.
A Xiaomi az egy elfogadható kompromisszum, sokkal jobb, mint ez a Redmi. https://www.digiportal.hu/xiaomi-mi-tv-soundbar-teszt-elerheto-aru-hangprojektor-kituno-hangzassal/
Köszönöm a tippeket ismét, szinte teljesen körbejártam a témát, és valóban nem találtam a megfizethetőbb kategóriában olyat, amilyet szeretnék. A center és a tartományonkénti hangszínszabályzó fontos lenne, illetve hogy a tápellátás külső adapterről történjen, mert korábban mindig alapzajt tapasztaltam a hálózati tápkábeles megoldásoknál. A márka nem volna lényeges, sokszor több a hardveres funkció és szoftveres beállítási lehetőség a kevésbé ismert típusoknál, de ez esetben nem találtam ilyet. A hazai portálokon is a legtöbb csak sztereo olyan jelzőkkel, mint „háromdimenziós térhangzás vagy fejlett 3D algoritmusok”, ami a tesztek alapján vagy működik vagy nem, de inkább az utóbbi. A drágább, 50ezer feletti kategóriában találhatók meggyőző hangprojektorok a Yamahatól, Sonytól, Jbltől, de a sub fogadja mindnél a jelet és az áramforrást. A Samunál találtam csak olyan típusokat, ahol a barhoz lehet mindent csatlakoztatni, sőt a Harman beépítése is meggyőzőnek tűnt. 80ezertől több százasig található minden, sok számomra felesleges funkcióval..