banner
Teclast P20HD 4G tablet teszt

Teclast P20HD tablet teszt – Ár-érték arányban a legjobb

A Teclast P20HD tablet nemrégiben jelent meg a boltok polcain, de már előre is megjósolható neki a siker. Nagy kijelző, Full HD felbontással, gyors processzor, sok memória, Android 10, 4G SIM fogadás és prémium, fémházas külső jellemzi. Az ára pedig meglehetősen olcsóra sikeredett, körülbelül 35.000.- forintért már a miénk lehet.

A Teclast tableteket eddig is nagyon szerettük, korábban született már teszt középkategóriás modellről és egy kicsit jobbról is. Az összesről elmondható, hogy egészen jól használható készülékek voltak, minden megvan bennük, amire szüksége lehet egy átlagos felhasználónak, és relatíve olcsó áron hozzájuk lehet jutni. Persze nem szabad egy Samsung, vagy egy iPad készülékkel egy lapon említeni őket, hiszen teljesen más kategóriában versenyeznek.

Ezúttal a Teclast P20HD személyében egy újabb középkategóriás készüléket nézünk meg tüzetesebben. Van neki elődje is, a P10HD, amit sajnos nem volt lehetőségünk tesztelni, de nagyon népszerű készülék, elsősorban a kedvező árazása miatt. A P20HD egy teljesen újra gondolt készülék, de sokban hasonlít az elődjéhez, a processzor megegyezik, a kijelző felbontása is változatlan, de pl. kívülről teljesen fémborítást kapott, és a memória mérete is nőtt egy kicsit, de a lényeges újítás az Android 10 operációs rendszer megjelenése.

Webáruházak, Megrendelés (Katt a gombra)

 Akciós ára: 119,99$ – EU Raktár (ES)

 Kupon kód: BG4de11c

Vásárlás

A doboz és ami benne van

A Teclast P20HD tablet a gyártótól megszokott, igényes csomagolásban érkezett meg. A dobozon belül csak a legszükségesebb tartozékokat találjuk, van hozzá egy USB töltőfej, egy USB-C töltőkábel és egy SIM kiszedő tű. Ezeken kívül még néhány használati, üzembe helyezési útmutatót találunk benne, de ezeknek sok hasznát amúgysem vesszük. Érdemes még említést tenni a kijelzőre előre felhelyezett védőfóliáról is, ennek a felső rétegét még le kell húzni róla. Jó dolog, hogy már a gyárban feltették rá, nekem még soha nem sikerült tabletre buborékmentesen fóliát felhelyezni.

A doboz tartalma:

  • Teclast P20HD tablet
  • Hálózati adapter 5V/2,5A, 12,5W
  • USB Type-C töltőkábel / adatkábel
  • SIM tű
  • Használati útmutatók

A Teclast P20HD kinézete

A tablet kinézetére nem nagyon tudok panaszkodni, jó kézbe venni, nem túl nehéz, de nem is könnyű. A hátlap és a keret fémből van, de a súlya mindössze 531g, ami még kényelmesen kézben tartható. A hátlapból picit kiemelkedik a kamera, amit nem nagyon tudok mire vélni, hiszen semmi extra nincs benne, így lehet, hogy ennek is csupán dizájnbéli okai vannak. Mindenesetre a készülék kinézete szerintem teljesen rendben van. A minőségével sincs semmi probléma, nagyon egyben van a táblagép, nem recseg, nem ropog, nem hajlik. Ha kötözködni szeretnék, akkor talán a kijelző körüli kávát említeném meg, ami lehetne kicsit keskenyebb, de a meglévővel is együtt lehet élni.

A hangszórók – hasonlóan a korábbi M30 modellhez – ezúttal is alulra kerültek. Ez csak abból a szempontból nem túl előnyös, hogy, ha pl. az ágyban fekve használjuk, és közben a hasunkon pihentetjük a készüléket, akkor nem nagyon fogunk hallani semmit. Kicsit meg kell emelni, vagy az egész tabletet megfordítani (a kép úgyis megfordul), és a probléma megoldva.

A kezelőgombok és az USB Type-C csatlakozó a készülék bal oldalán találhatóak meg, csak a szokásos be-ki kapcsoló és a hangerőszabályozó gombok kerültek rá. Kicsit szokatlan elhelyezés, hogy a készülék bal szélére kerültek a gombok, de gyorsan hozzálehet szokni. Nem spóroltak a 3,5-es jack fülhallgató csatlakozóval sem, ezt a tablet tején fogjuk megtalálni.

A 10,1″-os kijelző

A kijelző az kétségkívül nagy, 10,1″ méretű IPS LCD panel található benne. A maximum felbontása 1920 x 1200 pixel, a fényereje megfelelően nagy, még napos időben is jól látható rajta minden. Sajnos a fényerősséget csak manuálisan tudjuk állítani rajta, a fényérzékelő kimaradt belőle. A kijelző 2,5D lekerekítéssel is rendelkezik a még jobb felhasználói élmény elérése érdekében.

A Teclast P20HD motorja

A tabletet ezúttal egy 8 magos Unisoc SC9863A processzor hajtja (korábban Spreadtrum néven volt ismert a gyártó), mind a 8 mag 1,6GHz max órajelen képes működni. Nem egy erőmű, de egész jól és gördülékenyen működik vele minden alkalmazás. Memóriából ezúttal 4GB-ot kapott a gép, ez bőven elegendő akár több applikáció egyidejű futtatására is. Tárhelyből 64GB áll a programok rendelkezésére, nem túl sok, de átlagos felhasználásra elegendő. A tárhely micro SD kártyával tovább bővíthető, ebből max. 128GB méretűt lehet belehelyezni.

A grafikus megjelenítésért egy a processzorba integrált PowerVR Rouge GE8322 GPU felel, ez egy hangzatos nevű, ám annál ismeretlenebb gyártó terméke. Túl nagy grafikai teljesítmény leadására nem képes, de azért ráengedtem néhány játékra, és pl. a Call of Duty is zökkenőmentesen futott rajta.

WiFi és 4G hálózatok

A Teclast P20HD tablet egyik vitathatatlan előnye, hogy SIM kártya fogadására is képes, ráadásul akár kettőt is behelyezhetünk egyszerre (vagy 2db SIM, vagy 1db SIM + 1db SD kártya). Én a DIGIMobil kártyájával próbáltam ki a készüléket, gond nélkül kezelte, automatikusan beállította az APN-t is, gyakorlatilag a bekapcsolást követően már volt is rajta internet. Van a készülékben VoLTE támogatás is, így használhatjuk a legújabb hálózatokon is, a próbahívás gond nélkül lebonyolódott a DIGI hálózatán keresztül. Továbbá támogatja a Magyarországon használatos LTE 4G B20 frekvenciát is, ezáltal a leggyorsabb hálózatok is elérhetőek vele.

WiFi csatolóból természetesen duális rendszerűt találunk a Teclast P20HD tabletben, a 2,4GHz frekvencián lévők mellett már a gyorsabb 5GHz-en működőkhöz is képes csatlakozni. Van továbbá Bluetooth adapter is a készülékben, ebből már az alacsonyabb energiaigényű 5.0 verziót találjuk meg benne. Beépített GPS helymeghatározót is kapott a tablet, ennek köszönhetően akár autóba, navigációra is használhatjuk. A GPS egész gyorsan megtalálja a jelet, és később sem veszti el. Kell hozzá egy méretes tartó a műszerfalra és máris kész a profi navigáció, ami nem mellesleg médiaközpont is lehet.

Fotózási képességek

Nos, igen, a Teclast P20HD tablet sem a fotózásra lett kitalálva, van rajta kamera elől és hátul is, de igazándiból ennyi, van. Elől egy 2MP felbontású érzékelő található, hátulra már egy 5MP méretű képek elkészítésére képes szenzor került. A képek minőségéről is annyit érdemes megemlíteni, hogy van… Nem ezzel fogjuk a macskát fotózni az instára, de ha hirtelen kell valamiről egy képet készíteni arra alkalmas. A Skype videóhívások minősége is vállalható, használni lehet, de ne várjunk tőle 4K – kijelzőből kiugró – képet.

Üzemidő, akkumulátor

Akkumulátorból egy 6000mAh kapacitású lithium telep került a Teclast P20HD hátlapja mögé. A gyártói adatok szerint ez hozzávetőlegesen akár 7 óra folyamatos videó lejátszásra is elegendő, és megerősítem, hogy tényleg elég nehezen akar lemerülni a tablet. Nem néztem rajta 7 órán keresztül videókat, de folyamatosan használtam, interneteztem, tesztprogramokat futtattam, játékot is kipróbáltam, és nagyjából 3 óra alatt ment le a töltöttségi szint 55%-ra. Sajnos üröm az örömben, hogy gyorstöltés nincs benne, így elég sokáig kell a töltőkábelen lógnia, ha teljesen lemerült.

Műszaki paraméterek

  • Típus – Teclast P20HD
  • Processzor – UNISOC SC9863A, 8db Cortex A55 mag
  • Memória – 4GB
  • Belsőtárhely – 64GB
  • Kijelző – 10.1″ 1920 x 1080 pixel, IPS LCD
  • Operációs rendszer – Android 10
  • Nyelv – Többnyelvű, magyar is
  • Akkumulátor – 6000mAh
  • WiFi – 2.4GHz/5GHz,dual Channel AC WiFi
  • Bluetooth – Bluetooth 5.0
  • GPS – Igen
  • SIM – Dual SIM fogadás
    • GSM:B2,B3,B5,B8
    • WCDMA:B1,B5,B8
    • LTE:B1,B3,B5,B7,B8,B20,B34,B38,B39,B40,B41
  • Csatlakozók
    • 1 x Type-C port
    • 1 x SIM Card port
    • 1 x SIM Card/TF Card port
    • 1 x 3.5mm fülhallgató port
  • Hangszóró – Beépített sztereó hangszóró
  • Méretek – 243x163x9,3mm
  • Súly – 531g

Android 10 rendszer

A Teclast P20HD már a legújabb Android 10 rendszert tartalmazza annak minden új funkciójával együtt. Kicsit újabb a kezelőfelület, kicsit újabbak az ikonok, de a lényeg, hogy minden nagyon gördülékenyen működik rajta. Van rajta néhány előretelepített alkalmazás, de a Play Áruház teljes kínálata a rendelkezésünkre áll, így megadatott az a lehetőség, hogy csak azokat a programokat telepítsük, amit használunk is. Természetesen a magyar nyelv sem hiányzik belőle, a fordítás teljes és hibátlan. Már az első bekapcsolásnál kiválaszthatjuk a nyelvet és mindent érteni fogunk rajta.

Teclast P20HD Antutu pontszám

Lefuttattam a népszerű Antutu Benchmark tesztet is a készüléken, amin tiszteletreméltó 103851 pontot ért el. Ne feledjük, hogy ezt az eredményt egy nagyjából 35.000.- Ft-ba kerülő alsó-közép kategóriás készülék hozta összes, ami egyáltalán nem rossz teljesítmény. Sajnos az Antutu rossz fát tett a tűzre, ezért a Google száműzte a Play Áruházból, de alternatív forrásból telepíthető, én a legfrissebb v8.4.6 verziót használtam.

Mire használható a Teclast P20HD tablet?

A Teclast P20 HD egy nagyon jó középkategóriás tablet, jól használható általános funkciókra. Nagyszerű választás internetezésre, médiafogyasztásra, van rajta YouTube, Netflix, HBO GO és minden más is, de nem mennék végig a Play Áruház palettáján, tényleg minden működik rajta. A sebességével nem volt probléma a használata alatt, akadozással, vagy bizonytalan működéssel nem találkoztam. Játszani is lehet rajta, de a processzor igényesebb játékokat mellőzzük, ha nem szeretnénk bosszankodni. Gyermekek részére, vagy dolgozós tabletnek is jó választás lehet, az alacsony ára miatt nem fogjuk sajnálni, ha esetleg valami történne vele.

Vélemény, értékelés

Nagyon megkedveltem ez a tabletet, sokkal rosszabbra számítottam, de kellemesen csalódtam benne. Az anyaghasználat és az összerakás minősége nagyon rendben van. A hardver olcsó, de meglepően jól és akadozásmentesen működik minden rajta. Mindennapi használtra is bátran merem ajánlani, én nyúztam bőven, de tényleg mindig a toppon volt. Az pedig nem kérdés, hogy ár-érték arányban megéri-e, én úgy látom, hogy ebből lesz a következő best buy tablet. A teszt születése előtt az ára 119,99$ volt, így nagyjából 36.000.- forintomba került. Sajnos mire megérkezett hozzám, már vége lett az akciónak, és a dollár árfolyama is megszaladt egy kicsit, így jelenleg kb. 41.000.- Ft-ért lehet megrendelni a lenti kupon használatával, de a jó hír, hogy EU Raktárból fog érkezni, akár már 1 héten belül megkaphatjuk. Ez a tablet minden egyes ráköltött forintot megért!

Előnyök:

  • Igényes, prémium kivitel
  • Kitűnő ár-érték arány
  • Nagy fényerővel rendelkező, 10,1″-os Full HD kijelző
  • Android 10 operációs rendszer
  • 4G LTE SIM kezelés (B20 is)

Hátrányok:

  • Alul elhelyezett hangszórók
  • Gyenge kamera

Webáruházak, Megrendelés (Katt a gombra)

 Akciós ára: 119,99$ – EU Raktár (ES)

 Kupon kód: BG4de11c

Vásárlás

 

FIGYELEM! – A vámkezelés menete 2021.07.01-től megváltozott az Európai Unióban. A lenti leírást rövidesen frissítjük, amint megérkezik az érintett webáruházaktól a kérdéseinkre kapott válasz.

  • A kb. 35$ érték alatti termékeket bármilyen szállítással megrendelheted, egyelőre még nem kell rájuk áfa-t és vámot sem fizetni.
  • Ezen kívül, ha EU Raktárból rendelsz, szintén vámmentesen fogod megkapni a csomagod értékhatártól függetlenül.
  • A kínai (CN vagy HK) raktárakból érkező, 35$-nál drágább termékek esetében pedig válaszd az EU Priority Line módot, ezzel a csomagod adó- és vámmentesen fog megérkezni Kínából is. Ez a szállítási mód úgy működik, hogy a webáruház egy olyan EU-n belül lévő telephelyére szállítja az árut (általában Németország, vagy Franciaország), ahol alacsony az áfa és a vám, itt elintézi a vámkezelésüket, majd továbbküldi a címedre immár EU-n belül feladott csomagként, ami vám és áfa mentes (ráadásul általában az MPL, DPD vagy a GLS szállítja ki, ami valamivel megbízhatóbb, mint a normál postai küldemény). Néhány dollárral drágább ez a szállítási mód, de végső soron többet takaríthatunk meg vele.

Minden webáruháznál a fizetési oldalon tudod megadni a kuponkódot még a fizetés elindítása és rendelés véglegesítése előtt. Korábban a kosár oldalon szerepelt ez a lehetőség, de már minden általunk ajánlott áruházban átkerült a fizetési oldalra. Írd be a kupon kódot a megfelelő mezőbe, nyomj az érvényesítés gombra és azonnal megjelenik a kedvezmény, vagy a hibaüzenet, ha a kupon már nem működik. Fizetni minden esetben a végösszeget kell, ami már a kupon kedvezménnyel csökkentett ár lesz.

Sokan tévesen gondolják azt, hogy a Kínából rendelt termékekre nincs garancia. Valójában minden áruháznak megvan a saját garancia ügyintézési menete. Elsődlegesen le kell írnunk nekik a problémát angolul, érdemes fotókat, vagy videót is készíteni a hibáról. Megpróbálnak segíteni megoldani a problémát, ha ez sikertelen, akkor vissza kell küldenünk nekik a terméket, amit vagy javítanak, vagy cserélnek. A visszaküldés költségeit nekünk kell kifizetni, de utólag a webáruház, vagy a PayPal ezt a költséget visszatérítheti, ha kérjük. Tapasztalataink szerint a visszaküldést csak a legvégső esetben szokták ajánlani. Gyakori, hogy, ha hibás terméket kaptunk (és ezt hitelt érdemlően tudjuk is bizonyítani), akkor teljesen ingyen küldenek egy újat, vagy jelentős kedvezményt biztosítanak egy hasonló termékre, a rossz készüléket pedig megtarthatjuk.
Amennyiben vámkezeltetni kellett a terméket, akkor vámkezelési papírokat mindenképp tartsuk meg, mert, ha mégis visszaküldenénk javításra egy terméket, akkor a visszaúton tudjuk igazolni a vámhatóságnál, hogy erre már egyszer kifizettük a terheket, csak javításon volt kint. Amennyiben vámmentes szállítással rendeltük a csomagot, akkor fontos, hogy visszaküldésnél is ragaszkodjunk ehhez, mindenképp előre tisztázzuk az eladóval, hogy hogyan küldi vissza.

A termékek ellenértékét a legtöbb esetben előre kell fizetni, utánvételre távol keleti áruházak esetében nincs mód (volt korábban rá próbálkozás, de nem vált be ez a fizetési mód). Fizetni lehet bankkártyával, vagy PayPal-al. Használhatsz speciális webkártyát, amire csak annyi pénzt kell feltenni, amennyit kiszeretnél épp fizetni, ennek elérhetőségéről érdeklődj a bankodnál. A legbiztonságosabb mégis a PayPal fizetés, mert a PayPal a fizetéstől számítva 180 nap védelmet biztosít neked, és, ha probléma lenne (nem érkezne meg a csomag), akkor függetlenül az eladótól visszaadja a termék árát. A PayPal-al való fizetés nem kerül többe, mint ha bankkártyával fizetnénk, de az árfolyam átváltást érdemes a bankunkra bízni (ezt kilehet választani a PayPal fizetési oldalán), így egy kicsit spórolhatunk ezen is. A PayPal-t összelehet kötni a normál, vagy a virtuális bankkártyával is, ebben az esetben a pénz szintén a kártyáról kerül levételre. 2018-tól már magyarul is elérhető a PayPal felülete, így a nyelvi akadályok is elhárultak a legbiztonságosabb fizetési mód használatától.

A kínai webáruházak gyakorlatilag semmiben sem különböznek a hazai webáruházaktól. A vásárláshoz mindenképp regisztrálni kell, amihez email cím és minimális angol nyelvismeret szükséges (bár már van néhány webáruháznak magyar nyelvű felülete is). A regisztráció során megadhatod a szállítási címed is, amire nagyon ügyelj, hiszen ide érkezik meg a csomag. Fontos, hogy a telefonszámod is helyesen add meg, mert ha a postás/futár nem találna meg, akkor ezen még mindig tudnak keresni.

  • Egyértelműen az EU raktárakból érkező termékeket vehetjük a leggyorsabban kézbe, hiszen hazánkhoz közelebb eső raktárakból érkezik és általában valamelyik hárombetűs futárszolgálat (MPL, DPD, GLS, DHL) kézbesíti.
  • Kínai raktárakból a leggyorsabb szállítási mód a DHL, akár 1 héten belül nálunk lehet a küldemény, azonban ez egyben a legdrágább is, és a nagyobb értékű csomagokat mindig vámolják, náluk nem „csúszik át” a csomag.
  • Az EU Priority Line szállítási móddal rendelt termékek esetében a szállítási idő 2-3 héttől, akár 1-2 hónap is lehet, cserébe vám és adómentesen fogjuk megkapni. Jellemzően az tart sokáig, amíg az EU-ba megérkezik a csomag, utána már néhány napon belül kézbe vehetjük.
  • A leglassabb szállítási mód a levél (Air mail, Registered air mail), lehet követhető, vagy követés nélküli, nagyon változó, hogy mikorra fog megérkezni, lehet, hogy itt lesz 2 héten belül, de az is lehet, hogy több hónapot kell majd rá várni. Nekem kb. 7 hónap volt a rekordom, szerintem bejárhatta a világot, már el is felejtettem, hogy rendeltem egy telefontokot, amikor egyszer csak megérkezett.

Ezt olvastad már?

Eleglide M2 Professzionális Elektromos Kerékpár Szuper Áron

Egy nagyon szuper akció kezdődött a mai napon a Geekbuying oldalán, ami az Eleglide M2 …

2 hozzászólás

  1. Sajnos a Teclast P 20 HD tablettet nem lehet csatlakoztatni USB kábellel a számítógéphez. Egyszerűen nem ismeri fel.
    Ha valaki tudna segíteni, hogy mit lehet tenni akkor kérem szíveskedjen segíteni nekem. Köszönöm.

    • Szia!

      Ez egyedi probléma lesz, mert nálam működött. Próbáld meg másik kábellel, esetleg a PC-n nézd meg a beállításokat. Elvileg semmit nem kell csinálni, automatikusan felismeri a Win10.

      Üdv.: Lala

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .