banner
Teclast M40SE tablet Bemutató

Teclast M40SE tablet bemutató – Megérkezett a legújabb BestBuy tablet

Megérkezett a Teclast M40SE tablet, mely kicsit ugyan gyengébb lett, mint az SE nélküli verzió, azonban ezzel párhuzamosan a használhatósága nem változott, de az ára csökkent. A Teclast ismét egy slágergyanús olcsó táblagéppel lépett lepte meg a felhasználókat, de nézzük a részleteket is.

A Teclast az egyik legkedveltebb márka a kínai tabletek közül, ez pedig nem is véletlen hiszen nagyon jól felszerelt és jól használható készülékek szerepelnek a kínálatában. Az utóbbi idők egyik nagy kedvence a Teclast M40 modell, amely talán az eddigi legjobb modell a palettán, készítettünk mi is róla tesztet, ami értékelése kiváló lett. Most ennek érkezett egy kicsit lebutított változata az M40SE (Second Edition) személyében, de csak éppen annyit „könnyítettek” rajta, hogy a sebességén ne érződjön, azonban az árcéduláján szabadszemmel is jól látható csökkenést eredményezzen.

Mi változott a Teclast M40SE tableteben?

Előszöris olvasd el a Teclast M40 tabletről szóló tesztünket, így nyersz egy kis rálátást a készülékre, hogy mik is a főbb funkciók, mert bizony ezek egyike sem változott. A legfontosabb változás a processzort érinti, ugyanis a korábbi UNISOC T618 helyett egy UNISOC T610-et kapott. Ugyanúgy 8 fizikai maggal rendelkezik, mint az elődje, ezekből kettő a nagyobb teljesítményért felelős ARM Cortex-A75, hat pedig a stabil és takarékos működést garantáló ARM Cortex-A55. A két processzor teljesítménybéli különbsége szinte elhanyagolható, talán úgy érdemes szemléltetni, hogy az M40 kb. 200000 pontot ér el az Antutu tesztben, az új Teclast M40SE pedig 180000 pontot kapott. Minimális a különbség, de van még más is, a memória mérete is kevesebb lett, jelenleg mindösszesen 4GB található benne, míg az elődben 6GB van. Azonban ez is csak az árát csökkentő tényező, hiszen a 4GB bőven elegendő a legtöbb alkalmazás és átlagos felhasználásra.

Műszaki paraméterek

Az Teclast M40SE tablet hardveresen majdnem teljesen megegyezik az előddel, szinte ugyanazok a tulajdonságok jellemzik. A kijelző ezúttal is egy 10,1′ méretű LCD IPS kellően nagy fényerővel és jó betekintési szöggel. Most is van benne duális WiFi és Bluetooth is. SIM kártyát is tud fogadni és a modem támogatja a hazánkban is használatos B20 frekvenciát, így a leggyorsabb 4G LTE hálózatokat is tudja kezelni. Kamerában most is gyengélkedik egy kicsit, elől egy 2MP szelfi szenzor található, és hátul is csak 5MP-es kamerát kapott, de a tabletet úgysem fotózásra használjuk, végszükség esetére pedig megteszi. Az operációsrendszer most is Android 10, annak minden előnyével. Jó hír, hogy a tárhely viszont magmaradt a nagynak számító 128GB, így az alkalmazások mellett akár médiafájlok tárolására is marad hely.

  • Processzor: UNISOC T610 CPU, 2db Cortex-A75 + 6db Cortex-A55 mag
  • Memória: 4GB LPDDR4
  • Tárhely: 128GB
  • GPU: Mali-G52 3EE GPU @850Mhz
  • Kijelző: 10,1″ IPS LCD, 1920×1200 Full HD, 2,5D
  • WiFi: AC WiFi 2,4GHz + 5GHz IEEE 802.11 b/g/n/ac
  • Bluetooth: Bluetooth 5.0
  • GPS: GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
  • SIM: 2 x 4G LTE, B20 is, VoLTE
  • Operációsrendszer: Android 10
  • Fő kamera: 5MP auto fókusszal
  • Szelfi kamera: 2MP
  • Kialakítás: Fém külső

Szóval a főbb különbségek:

  • UNISOC T610 8 magos processzor (UNISOC T618 helyett)
  • 4GB DDR4 RAM (6GB DDR4 helyett)
  • Hátul a kamera kerek kivágású (szögletes helyett)
  • És az ára kuponnal mindössze 139$ [43400- Ft] (165$ helyett [51000- Ft])

Teclast M40SE ár és megrendelés

A legújabb Teclast M40SE tabletet a Banggood online áruházból lehet megrendelni a lenti gombra kattintva. Rögtön a megjelenésekor már kupont is használhatunk hozzá, így 139,99$-t azaz nagyjából 43000-Ft-ot kell érte fizetni. A nagyobb M40 típus sem elhanyagolható, hiszen az már EU raktárból is rendelhető 51000-Ft-os áron. Mindkét verzió kitűnő választás, ha inkább kevesebbet költenél rá, akkor bátran választhatod az M40SE-t is. De ha fontosabb a csomag gyorsabb megérkezése és a kicsit nagyobb teljesítmény, akkor az M40 lesz a jobb választás.

Teclast M40SE 4GB/128GB

Akciós ár: 139,99 $

Kupon kód: BG1d75de

Teclast M40SE

 

Teclast M40 6GB/128GB

Akciós ár: 164,99 $ – EU Raktár (CZ) + Posta 0- Ft

Teclast M40

 

További kuponokat a kupontáblázatban találsz:
https://bit.ly/DP-kuponok

FIGYELEM! – A vámkezelés menete 2021.07.01-től megváltozott az Európai Unióban. A lenti leírást rövidesen frissítjük, amint megérkezik az érintett webáruházaktól a kérdéseinkre kapott válasz.

  • A kb. 35$ érték alatti termékeket bármilyen szállítással megrendelheted, egyelőre még nem kell rájuk áfa-t és vámot sem fizetni.
  • Ezen kívül, ha EU Raktárból rendelsz, szintén vámmentesen fogod megkapni a csomagod értékhatártól függetlenül.
  • A kínai (CN vagy HK) raktárakból érkező, 35$-nál drágább termékek esetében pedig válaszd az EU Priority Line módot, ezzel a csomagod adó- és vámmentesen fog megérkezni Kínából is. Ez a szállítási mód úgy működik, hogy a webáruház egy olyan EU-n belül lévő telephelyére szállítja az árut (általában Németország, vagy Franciaország), ahol alacsony az áfa és a vám, itt elintézi a vámkezelésüket, majd továbbküldi a címedre immár EU-n belül feladott csomagként, ami vám és áfa mentes (ráadásul általában az MPL, DPD vagy a GLS szállítja ki, ami valamivel megbízhatóbb, mint a normál postai küldemény). Néhány dollárral drágább ez a szállítási mód, de végső soron többet takaríthatunk meg vele.

Minden webáruháznál a fizetési oldalon tudod megadni a kuponkódot még a fizetés elindítása és rendelés véglegesítése előtt. Korábban a kosár oldalon szerepelt ez a lehetőség, de már minden általunk ajánlott áruházban átkerült a fizetési oldalra. Írd be a kupon kódot a megfelelő mezőbe, nyomj az érvényesítés gombra és azonnal megjelenik a kedvezmény, vagy a hibaüzenet, ha a kupon már nem működik. Fizetni minden esetben a végösszeget kell, ami már a kupon kedvezménnyel csökkentett ár lesz.

Sokan tévesen gondolják azt, hogy a Kínából rendelt termékekre nincs garancia. Valójában minden áruháznak megvan a saját garancia ügyintézési menete. Elsődlegesen le kell írnunk nekik a problémát angolul, érdemes fotókat, vagy videót is készíteni a hibáról. Megpróbálnak segíteni megoldani a problémát, ha ez sikertelen, akkor vissza kell küldenünk nekik a terméket, amit vagy javítanak, vagy cserélnek. A visszaküldés költségeit nekünk kell kifizetni, de utólag a webáruház, vagy a PayPal ezt a költséget visszatérítheti, ha kérjük. Tapasztalataink szerint a visszaküldést csak a legvégső esetben szokták ajánlani. Gyakori, hogy, ha hibás terméket kaptunk (és ezt hitelt érdemlően tudjuk is bizonyítani), akkor teljesen ingyen küldenek egy újat, vagy jelentős kedvezményt biztosítanak egy hasonló termékre, a rossz készüléket pedig megtarthatjuk.
Amennyiben vámkezeltetni kellett a terméket, akkor vámkezelési papírokat mindenképp tartsuk meg, mert, ha mégis visszaküldenénk javításra egy terméket, akkor a visszaúton tudjuk igazolni a vámhatóságnál, hogy erre már egyszer kifizettük a terheket, csak javításon volt kint. Amennyiben vámmentes szállítással rendeltük a csomagot, akkor fontos, hogy visszaküldésnél is ragaszkodjunk ehhez, mindenképp előre tisztázzuk az eladóval, hogy hogyan küldi vissza.

A termékek ellenértékét a legtöbb esetben előre kell fizetni, utánvételre távol keleti áruházak esetében nincs mód (volt korábban rá próbálkozás, de nem vált be ez a fizetési mód). Fizetni lehet bankkártyával, vagy PayPal-al. Használhatsz speciális webkártyát, amire csak annyi pénzt kell feltenni, amennyit kiszeretnél épp fizetni, ennek elérhetőségéről érdeklődj a bankodnál. A legbiztonságosabb mégis a PayPal fizetés, mert a PayPal a fizetéstől számítva 180 nap védelmet biztosít neked, és, ha probléma lenne (nem érkezne meg a csomag), akkor függetlenül az eladótól visszaadja a termék árát. A PayPal-al való fizetés nem kerül többe, mint ha bankkártyával fizetnénk, de az árfolyam átváltást érdemes a bankunkra bízni (ezt kilehet választani a PayPal fizetési oldalán), így egy kicsit spórolhatunk ezen is. A PayPal-t összelehet kötni a normál, vagy a virtuális bankkártyával is, ebben az esetben a pénz szintén a kártyáról kerül levételre. 2018-tól már magyarul is elérhető a PayPal felülete, így a nyelvi akadályok is elhárultak a legbiztonságosabb fizetési mód használatától.

A kínai webáruházak gyakorlatilag semmiben sem különböznek a hazai webáruházaktól. A vásárláshoz mindenképp regisztrálni kell, amihez email cím és minimális angol nyelvismeret szükséges (bár már van néhány webáruháznak magyar nyelvű felülete is). A regisztráció során megadhatod a szállítási címed is, amire nagyon ügyelj, hiszen ide érkezik meg a csomag. Fontos, hogy a telefonszámod is helyesen add meg, mert ha a postás/futár nem találna meg, akkor ezen még mindig tudnak keresni.

  • Egyértelműen az EU raktárakból érkező termékeket vehetjük a leggyorsabban kézbe, hiszen hazánkhoz közelebb eső raktárakból érkezik és általában valamelyik hárombetűs futárszolgálat (MPL, DPD, GLS, DHL) kézbesíti.
  • Kínai raktárakból a leggyorsabb szállítási mód a DHL, akár 1 héten belül nálunk lehet a küldemény, azonban ez egyben a legdrágább is, és a nagyobb értékű csomagokat mindig vámolják, náluk nem „csúszik át” a csomag.
  • Az EU Priority Line szállítási móddal rendelt termékek esetében a szállítási idő 2-3 héttől, akár 1-2 hónap is lehet, cserébe vám és adómentesen fogjuk megkapni. Jellemzően az tart sokáig, amíg az EU-ba megérkezik a csomag, utána már néhány napon belül kézbe vehetjük.
  • A leglassabb szállítási mód a levél (Air mail, Registered air mail), lehet követhető, vagy követés nélküli, nagyon változó, hogy mikorra fog megérkezni, lehet, hogy itt lesz 2 héten belül, de az is lehet, hogy több hónapot kell majd rá várni. Nekem kb. 7 hónap volt a rekordom, szerintem bejárhatta a világot, már el is felejtettem, hogy rendeltem egy telefontokot, amikor egyszer csak megérkezett.

Ezt olvastad már?

HAKOmini Android TV okosító Netflix 4K támogatással és szuper árral

HAKOmini Android TV okosító Netflix 4K támogatással és szuper árral

A napokban felbukkan egy új TV okosító készülék, ami mindenképp érdemes néhány szóra. A HAKOmini …

5 hozzászólás

  1. Mi a helyzetet a fülhallgatóval? Kiadja a hangot a C porton?

  2. Koltai József

    Most kaptam meg a Teclast M40-et. Kérek a beállításához segítséget, mert nem tudom inditani
    Köszönöm szépen előre is. Koltai József

  3. Hello!
    Sajnos a Teclast-tal rossz tapasztalatom van. Egy P10Hd típust vettem kb egy éve, de már az érintő kijelzője nem megy, akad, lassú. Egyszer már a töltés is tönkrement, de 1 hét pihenés után helyre állt.
    Mennyire bízhatok az új típusban, ha a régi ennyire silány?
    Köszi, ha válaszolsz

    • Szia!

      A P10HD egy kategóriával kisebb készülék, minőségben és tudásban is különbözik az M szériától. Az M40 elődje az M30 volt, abban elenyésző volt a meghibásodás, nagyon jó és gyors gép volt. Hosszútávú tapasztalatom még nincs az M40-el, de a használata alatt én maximálisan megvoltam vele elégedve.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .