banner

Teclast M30 Tablet bemutató és teszt – Profi tablet, olcsó áron, kupon a cikkben

A Teclast márka alatt eddig is kitűnő Tablet PC-ket találhattunk, nincs ez másképp a legújabb Taclast M30 típusnál sem. 10,1″-os tűéles LCD IPS kijelző hatalmas 2560 x 1600 pixel felbontással, 10 magos MediaTek Helio processzor, 4GB RAM, 128GB tárhely, 4G LTE mobilnet, kétsávos WiFi, hatalmas 7500mAh akku, csak, hogy a legfontosabbakat kiemeljük, ez mind benne van a Teclast M30-ban mindössze 48.000.-Ft-ért.

Vásárlás

Kinézet

A Teclast M30 kialakítása igazán szemet gyönyörködtetőre sikerült, a tablet egy teljesen fém unibody (egybe kialakítású) házban kapott helyet, rejtett SIM tálcával, a házhoz simuló gombokkal. Relatíve nagy méretű, hiszen egy 10,1″-os kijelzőjű készülékről van szó, ezt a súlyán is megérezni ami pontosan 591g lett, azaz kicsivel több, mint 0,5kg. Kézben tartva nem mondanám nehéznek, de érezni, hogy van benne anyag.

Csomagolás

A Teclast M30 tablet egy nagyon szép és dizájnos dobozban érkezett. A dobozon belül biztonságban egy szivacsgyűrű biztonságában helyezkedik el a tablet. Tartozékként találunk mellette egy USB töltőfejet a hozzá tartozó USB-C szabványú kábellel és egy SIM tűt is csomagoltak mellé. A használati útmutató és a garancia jegy angol nyelvű. A csomagolás is minőségi kialakítású, bármelyik márkásabb társával felveszi a versenyt. Plusz még egy piros pont a Teclast gyártójának, mert tettek rá kijelzővédő fóliát már a gyárban, nekünk csak az első réteget kell lehúzni róla. Ennek két előnye is van, nem kell a méret azonos fólia után keresgélni, valamint azon sem kell aggódnunk, hogy kerül-e buborék alá amikor feltesszük.

Hardver

A Teclast M30 tábla PC lelke a Mediatek Helio X27 MT6797X processzor, ami összesen 10 !!! fizikai maggal rendelkezik, ebből 2db villámgyors Cortex-A72 2,6GHz órajellel, 4db Cortex-A53 2GHz-es órajelen és még 4db Cortex-A53 1,6GHz órajellel. Nagy számítási teljesítménynél mind a 10 processzor mag dolgozik, kisebb igénybevételnél (pl. internetezésnél), csak a lassabb magok működnek, amivel energiatakarékosabb lesz a tablet. Memóriából 4GB RAM és 128GB tárhely áll a rendelkezésünkre. A tárhelyet SD kártyával bővíthetjük, melyből maximum 128GB méretűt képes fogadni.

A Teclast M30 tablet USB töltő csatlakozója és a fülhallgató kimenete a készülék bal oldalán találhatóak meg, a bekapcsoló és a hangerő szabályozó gombok a tetején kaptak helyet. Egy kis hiba is csúszott azonban a tervezésbe, két hangszórót kapunk, így van sztereó hangunk, de mindkettőt a tablet alsó szélére tették, nem előre, nem hátra, hanem alulra. No mármost amikor ágyban fekve nézzük épp a kedvenc sorozatunk legújabb részét, a tabletet pedig a hasunkon pihentetjük nem nagyon fogunk hallani semmit. Nem is nagyon értem, hogy ezt miért így oldották meg, még a hátlapon is jobb helye lett volna, mint legalul. Jó, nem végzetes hiba, de lehetett volna jobb helyet is találni neki.

 

Kijelző

Egy tabletnél kiemelt fontossággal bír a kijelzője, a Teclast M30 egy 2560×1600 pixel felbontásra képes IPS LCD kijelzőt kapott, ami kitűnő, részletgazdag és mindig éles képet biztosít a felhasználója számára. A grafikus megjelenítésről egy a processzorba integrált ARM Mali T880MP4 GPU gondoskodik, mely kellő sebességet biztosít akár a komolyabb játékok futtatásához is.

Hálózatkezelés

Hálózat kezelésben is nagyon a toppon van ez a készülék. A Teclast M30 tablet SIM kártyát is képes fogadni, így valóban felhőtlenül használhatjuk a mobil internetet is. Ehhez hozzátartozik, hogy támogatja a Magyarországon használatos LTE 4G B20 frekvenciát is, ezáltal a leggyorsabb hálózatok is elérhetőek vele. Van VoLTE támogatás is, ez jelenleg a Digi Mobil miatt lehet fontos nálunk, tökéletesen kezeli a Digi SIM-et. Az APN beállítása után kellett neki egy újraindítás és már ment is a 4G LTE internet, valamint megjelent a VoLTE felirat is a kijelzőn.
Ezen kívül természetesen WiFi-n keresztül is képes az internet hálózatra kapcsolódni, dualband WiFi van benne, azaz a 2,4GHz hálózatok mellett már az 5GHz-en lévőkre is képes kapcsolódni. Támogatja a WiFi AC szabványt is, ezáltal még gyorsabb lehet a kapcsolatunk sebessége. Van Bluetooth is, ebből a 4.0-ás verziót kapta meg, csatlakoztathatunk hozzá vezeték nélküli kiegészítőket, fülhallgatót, hangszórót is.

Fotózás

Fényképezésre kevésbé ideális ez a tablet. Van ugyan hátul egy főkamera, ami 5MP felbontású képeket tud készíteni, előre is került egy 2MP felbontású szelfikamera, de ezek leginkább akkor jöhetnek jól, ha gyorsan leakarunk valamit fotózni, ne várjunk tőle kitűnő minőségű képeket.

Akkumulátor

A Teclast M30 tablet egy hatalmas nagyméretű, 7500mAh kapacitású akkumulátor kapott, ez akár 8 óra folyamatos használatot is lehetővé tesz. A táblagép súlya a nagyméretű kijelzővel és a nagy kapacitású akkuval együtt is csupán 591g, ezáltal valóban könnyen hordozható. Feltölteni immár az újabb, USB-C szabványú csatlakozón keresztül tudjuk.

Operációs rendszer

Nem esett még szó az operációs rendszerről, ebből az Android 8.0 verzióját kapta meg, nem a legfrissebb, de kompromisszumok nélkül használható. Nemzetközi változat, azaz a magyar nyelv is megtalálható benne. Az Andoid gyári kezelőfelületét használja, nem sok előretelepített programot találunk meg rajta, de ennek azaz előnye, hogy mi tehetjük fel rá, ami nekünk szükséges.

A Teclast M30 használat közben is nagyon gyors, internetezni, böngészni, filmezni tökéletes készülék. Játékokból csak néhányat próbáltam ki rajta, de azok mind jól futottak. A teljesítményhez viszonyításképp lefuttattam egy Antutu Benchmark-ot, ebben 94173 pontot ért el, ami egyáltalán nem mondható rossznak egy nagyjából 50.000.- forintos készüléktől. A teljes képhez hozzátartozik, hogy a menükben mozogva, az oldalak között lapozgatva néha tapasztaltam apróbb megtorpanásokat, akadozásokat, de tényleg csak apróbb reccenések voltak, lehet, hogy a nagy felbontás miatt jelentkeztek. A használatot és a felhasználói élményt egyáltalán nem befolyásolta, de tapasztaltam ilyet is.

Vásárlás, kupon kód

Ha jó paraméterekkel rendelkező táblagépet keresel, akkor feltétlenül vedd számításba a Teclast M30 típust is. Hatalmas felbontású IPS kijelző, nagy akkumulátor, SIM kártyát is fogad, van VoLTE hívás lehetőség is, és egy 10 magos, valóban gyors processzor hajtja az egészet. Az árát tekintve a lenti kuponnal most 146$-ba, azaz nagyjából 48.000.-FT-ba kerül, ennyiért szinte best buy kategória, nagyon jó ár-érték arányú készülék.
Megvásárolni a lenti ZÖLD gombra kattintva tudod, válaszd hozzá a Priority Line szállítási módot, amivel vámmentesen fogod megkapni a csomagot. A lenti akciós ár csak a kuponkód megadása után lesz érvényes! A kupont a fizetési oldalon tudod megadni.

Vásárlás

 

FIGYELEM! – A vámkezelés menete 2021.07.01-től megváltozott az Európai Unióban. A lenti leírást rövidesen frissítjük, amint megérkezik az érintett webáruházaktól a kérdéseinkre kapott válasz.

  • A kb. 35$ érték alatti termékeket bármilyen szállítással megrendelheted, egyelőre még nem kell rájuk áfa-t és vámot sem fizetni.
  • Ezen kívül, ha EU Raktárból rendelsz, szintén vámmentesen fogod megkapni a csomagod értékhatártól függetlenül.
  • A kínai (CN vagy HK) raktárakból érkező, 35$-nál drágább termékek esetében pedig válaszd az EU Priority Line módot, ezzel a csomagod adó- és vámmentesen fog megérkezni Kínából is. Ez a szállítási mód úgy működik, hogy a webáruház egy olyan EU-n belül lévő telephelyére szállítja az árut (általában Németország, vagy Franciaország), ahol alacsony az áfa és a vám, itt elintézi a vámkezelésüket, majd továbbküldi a címedre immár EU-n belül feladott csomagként, ami vám és áfa mentes (ráadásul általában az MPL, DPD vagy a GLS szállítja ki, ami valamivel megbízhatóbb, mint a normál postai küldemény). Néhány dollárral drágább ez a szállítási mód, de végső soron többet takaríthatunk meg vele.

Minden webáruháznál a fizetési oldalon tudod megadni a kuponkódot még a fizetés elindítása és rendelés véglegesítése előtt. Korábban a kosár oldalon szerepelt ez a lehetőség, de már minden általunk ajánlott áruházban átkerült a fizetési oldalra. Írd be a kupon kódot a megfelelő mezőbe, nyomj az érvényesítés gombra és azonnal megjelenik a kedvezmény, vagy a hibaüzenet, ha a kupon már nem működik. Fizetni minden esetben a végösszeget kell, ami már a kupon kedvezménnyel csökkentett ár lesz.

Sokan tévesen gondolják azt, hogy a Kínából rendelt termékekre nincs garancia. Valójában minden áruháznak megvan a saját garancia ügyintézési menete. Elsődlegesen le kell írnunk nekik a problémát angolul, érdemes fotókat, vagy videót is készíteni a hibáról. Megpróbálnak segíteni megoldani a problémát, ha ez sikertelen, akkor vissza kell küldenünk nekik a terméket, amit vagy javítanak, vagy cserélnek. A visszaküldés költségeit nekünk kell kifizetni, de utólag a webáruház, vagy a PayPal ezt a költséget visszatérítheti, ha kérjük. Tapasztalataink szerint a visszaküldést csak a legvégső esetben szokták ajánlani. Gyakori, hogy, ha hibás terméket kaptunk (és ezt hitelt érdemlően tudjuk is bizonyítani), akkor teljesen ingyen küldenek egy újat, vagy jelentős kedvezményt biztosítanak egy hasonló termékre, a rossz készüléket pedig megtarthatjuk.
Amennyiben vámkezeltetni kellett a terméket, akkor vámkezelési papírokat mindenképp tartsuk meg, mert, ha mégis visszaküldenénk javításra egy terméket, akkor a visszaúton tudjuk igazolni a vámhatóságnál, hogy erre már egyszer kifizettük a terheket, csak javításon volt kint. Amennyiben vámmentes szállítással rendeltük a csomagot, akkor fontos, hogy visszaküldésnél is ragaszkodjunk ehhez, mindenképp előre tisztázzuk az eladóval, hogy hogyan küldi vissza.

A termékek ellenértékét a legtöbb esetben előre kell fizetni, utánvételre távol keleti áruházak esetében nincs mód (volt korábban rá próbálkozás, de nem vált be ez a fizetési mód). Fizetni lehet bankkártyával, vagy PayPal-al. Használhatsz speciális webkártyát, amire csak annyi pénzt kell feltenni, amennyit kiszeretnél épp fizetni, ennek elérhetőségéről érdeklődj a bankodnál. A legbiztonságosabb mégis a PayPal fizetés, mert a PayPal a fizetéstől számítva 180 nap védelmet biztosít neked, és, ha probléma lenne (nem érkezne meg a csomag), akkor függetlenül az eladótól visszaadja a termék árát. A PayPal-al való fizetés nem kerül többe, mint ha bankkártyával fizetnénk, de az árfolyam átváltást érdemes a bankunkra bízni (ezt kilehet választani a PayPal fizetési oldalán), így egy kicsit spórolhatunk ezen is. A PayPal-t összelehet kötni a normál, vagy a virtuális bankkártyával is, ebben az esetben a pénz szintén a kártyáról kerül levételre. 2018-tól már magyarul is elérhető a PayPal felülete, így a nyelvi akadályok is elhárultak a legbiztonságosabb fizetési mód használatától.

A kínai webáruházak gyakorlatilag semmiben sem különböznek a hazai webáruházaktól. A vásárláshoz mindenképp regisztrálni kell, amihez email cím és minimális angol nyelvismeret szükséges (bár már van néhány webáruháznak magyar nyelvű felülete is). A regisztráció során megadhatod a szállítási címed is, amire nagyon ügyelj, hiszen ide érkezik meg a csomag. Fontos, hogy a telefonszámod is helyesen add meg, mert ha a postás/futár nem találna meg, akkor ezen még mindig tudnak keresni.

  • Egyértelműen az EU raktárakból érkező termékeket vehetjük a leggyorsabban kézbe, hiszen hazánkhoz közelebb eső raktárakból érkezik és általában valamelyik hárombetűs futárszolgálat (MPL, DPD, GLS, DHL) kézbesíti.
  • Kínai raktárakból a leggyorsabb szállítási mód a DHL, akár 1 héten belül nálunk lehet a küldemény, azonban ez egyben a legdrágább is, és a nagyobb értékű csomagokat mindig vámolják, náluk nem „csúszik át” a csomag.
  • Az EU Priority Line szállítási móddal rendelt termékek esetében a szállítási idő 2-3 héttől, akár 1-2 hónap is lehet, cserébe vám és adómentesen fogjuk megkapni. Jellemzően az tart sokáig, amíg az EU-ba megérkezik a csomag, utána már néhány napon belül kézbe vehetjük.
  • A leglassabb szállítási mód a levél (Air mail, Registered air mail), lehet követhető, vagy követés nélküli, nagyon változó, hogy mikorra fog megérkezni, lehet, hogy itt lesz 2 héten belül, de az is lehet, hogy több hónapot kell majd rá várni. Nekem kb. 7 hónap volt a rekordom, szerintem bejárhatta a világot, már el is felejtettem, hogy rendeltem egy telefontokot, amikor egyszer csak megérkezett.

Ezt olvastad már?

HAKOmini Android TV okosító Netflix 4K támogatással és szuper árral

HAKOmini Android TV okosító Netflix 4K támogatással és szuper árral

A napokban felbukkan egy új TV okosító készülék, ami mindenképp érdemes néhány szóra. A HAKOmini …

4 hozzászólás

  1. Pompeius Maximus

    🙂 Köszönöm a segítséget!

    • Mostanában már inkább az M30-ból rendelnek többet. Épp fut egy akció, adnak mellé egy 32GB-os Blitzwolf memóriakártyát és ráadásként működik a fenti kuponkód is (-20$)

  2. Pompeius Maximus

    Szupernek tűnik…
    Nézegetem a Teclast T20-asát is az hasonló paraméterekkel bir, de nem jöttem rá, hogy melyik miért jobb mint a másik…
    A T20 régebbi modellnek tűnik de nagyobb az akkuja…
    Melyiket érdemesebb választani???

    • Nagyon hasonló a két tablet, az M30 az újabb. Android 8.0 az M30-on, a T20-on csak 7-es van. Az M30 128GB tárhelyet kapott, a T20 csak 64-et. A T20-ban nincs 4G LTE B20 frekvencia támogatás, az M30-ban van, így utóbbi itthon is tud 4G-re kapcsolódni. Az akku valóban nagyobb a T20 esetében, meg ahogy nézem kamerában is a T20 a jobb.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .