banner

Mecool M8S PRO L TV Box hangvezérlős bluetooth távirányítóval

Kaptam kölcsönbe egy Mecool M8S Pro L típusú TV Box-ot (pontosabban egy ismerősömnek rendeltem) egy rövid tesztelés erejéig. Ez már a kicsit komolyabb dobozok közé sorolandó, elég erős hardverrel rendelkezik, de még a megfizethető kategóriában helyezkedik el.

A MeCool M8S Pro L egy multimédiás TV okosító, médialejátszó dobozka, ami az okos TV-t is képes még okosabbá tenni. Android TV típusú rendszer futtat, ami egy kicsit zártabb, mint a hagyományos Android rendszer, de ezáltal elméletileg biztonságosabb, kényelmesebben és stabilabban működik. (ilyen a korábban tesztelt Xiaomi Mi Box is).

A vásárlás most is a GearBest webáruházon keresztül történt, a megrendelés után körülbelül 2 hét múlva már meg is kaptam a készüléket. EU Priority Line volt a szállítási mód, így vámmentesen érkezett meg és a Magyar Posta kézbesítette. Jelenleg Cseh EU raktárból is rendelhető (Fast-23), így a szállítás gyorsabb és szintén vámmentes. 

A postai csomagolás most is kifogástalan volt, biztonságosan átvészelte a hosszú utazást. A készülék dobozát illetően semmi különlegesről nem tudok beszámolni, egyszerűen csak van. Belül a kisméretű android box mellett találunk egy 5V-os hálózati adaptert, egy HDMI kábelt és egy távirányítót. A leírása angol nyelvű, de nem tartalmaz lényeges információkat, aki kezelt már androidos telefont, annak a box használata sem lesz probléma.

A MeCool M8S Pro L TV Box gyorsaságról egy Amlogic S912 nyolcmagos processzor gondoskodik, amit 3GB RAM-al és 32GB tárhellyel támogattak meg (rendelhető belőle 3GB/16GB változat is). A grafikus megjelenítésért egy ARM Mali-T820MP3 GPU felelős. Ez a TV box is tudja már a 2160p 4K felbontást és a 3D tartalmak lejátszását is. A már jól bevált Android 7.1 rendszert futtatja, amit kifejezetten TV-n való használatra optimalizáltak. 

A TV okosítón minden szükséges csatlakozót megtalálunk. A TV-vel alapértelmezetten a HDMI kimeneten keresztül köthetjük össze, de van rajta analóg kimenet is, amihez a kábelt külön kell megvásárolnunk. A külső merevlemezeket, vagy az esetleges kiegészítőket a 2db USB 2.0 porton keresztül csatlakoztathatjuk. Az internetre kapcsolódhatunk a beépített 100MBit/s sebességű LAN porton keresztül, vagy használhatjuk a DualBand, kétsávos WiFi-t is. Amennyiben a beépített tárhely kevésnek bizonyulna, akkor az oldalt található nyíláson keresztül bővíthetjük micro SD kártyával. Az előlapon egy piros állapotjelző LED is található.

Különlegessé a hangvezérlős távirányító teszi, beszélj hozzá magyarul és megkeresi neked a kívánt tartalmat. Ráadásul a távirányító Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál a dobozzal, így bárhová irányíthatjuk a szobában, akár a paplan alól is kapcsolgathatjuk a TV-t.

Az első bekapcsoláskor egy egyszerű telepítőmenü üdvözöl minket. A nyelv kiválasztása után már mindent magyarul olvashatunk. Miután csatlakoztunk a WiFi hálózatra (vagy bedugtuk a LAN kábelt) be kell jelentkezni egy Google account-tal, ha nincs még ilyenünk, akkor néhány lépésben regisztrálhatunk is. A Google tartalmait és a Play áruház kínálatát csak belépés után vehetjük igénybe.

Az alapbeállításokon kívül még jó néhány opciót tudunk állítani a beállítások menüpontban, érdemes végigmenni rajta és az igényünknek megfelelően beállítani mindent. Szintén itt a beállítások menüpont alatt van lehetőségünk a szoftver frissítésére is, a teszt születésekor épp nem volt új frissítés, de később érkezhet rá.

A TV Box használata elég gördülékeny, bár kisebb akadozások néha-néha előfordultak (az elvileg gyengébb hardverrel rendelkező Xiaomi TV Box-on nem találkoztam akadással, szóval valószínűleg csak a szoftver nincs megfelelően optimalizálva). Mint a bevezetőben már említettem ez a dobozka Android TV rendszert futtat, kevesebb alkalmazás érhető el a Play áruházból, csak a TV készülékekre optimalizált alkalmazásokat telepíthetjük. A jó hír, hogy szerintem minden lényeges APP elérhető így is. A Kodi médialejátszót már előre telepítették, de van VLC is, akinek a Kodi nem szimpatikus. Tölthetünk le net rádió alkalmazásokat, IPTV csatornákhoz is van program, valamint internet böngészőt is találtam (a Chrome sajnos nem elérhető). 

A kellően gyors processzornak és a sok memóriának köszönhetően akár komolyabb játékokat is futtathatunk rajta. Játékokhoz már érdemes lehet beszerezni egy vezeték nélküli játékvezérlőt is, itt találtok néhányat, sokkal kényelmesebb, mint a távirányítót használni. A Miracast funkció is használható rajta, amikor a telefonunkkal párosítjuk a készüléket és a telefon képét tükrözi a TV képernyőjére.

Értékelés:

A rövidke idő alatt amíg nálam volt a box nagy hibával nem találkoztam, jól működött végig. Kényelmes és gyors a használata, a letisztult, gyári Android TV felületet kapjuk, semmi felesleges sallang, bár néhány alkalmazás használatáról így le kell mondanunk. Egy hiányosságot tudnék talán kiemelni, nincs rajta optikai audió kimenet, így házimozirendszerrel csak a sztereó kimeneten tudjuk összekötni. Kellően erős és megbízható hardverrel szerelték fel, így sokáig nem lesz vele gondunk.

Frissítés:

Ár-érték arányban immár kitűnő választás, szerintem ebben a kategóriában nincs most jobb vétel! Amikor a cikk készült még 70$ volt az ára, de ez időközben sokat csökkent. Immár kimondottan olcsó a többi Amlogic S912-es készülékhez viszonyítva.

A Mecool M8S Pro L készüléken kitűnően fut a CoreELEC alternatív szoftver is, amivel kiváló Kodi médiaközponttá varázsolhatjuk a TV Box-ot.

 

Ez a típus már nem kapható, de nézz szét az aktuális ajánlónkban, a lenti gombra kattintva

TV Box Ajánló

Ezt olvastad már?

Tronsmart T7 Mini hordozható hangszóró teszt

Tronsmart T7 Mini hordozható hangszóró teszt

Ismét egy érdekes formájú vezeték nélküli hangszóró érkezett hozzánk kipróbálásra, ami nem más, mint a …

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .