Sikeresen zárult a magyar távközlés történetének legjelentősebb tranzakciója.
- Január 31-én a vételár kifizetésével lezárult a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt. (Vodafone Magyarország) megvásárlása.
- A január 8-án aláírt adásvételi megállapodásnak megfelelően a 4iG Nyrt. 51, a Magyar Állam pedig 49 százalékos közvetett befolyást szerzett a magyar piac második legnagyobb telekommunikációs vállalatában.
- A Vodafone Magyarország tranzakció kapcsán közzétett cégértéke (EV) 660 milliárd forint.
- A 4iG Csoport és a Vodafone Magyarország egyesítésével létrejövő vállalatcsoport új korszakot nyit a hazai távközlésben.
- A Magyarországon és a nyugat-balkáni régióban meghatározó távközlési és informatikai portfólióval rendelkező 4iG, néhány éven belül a régió egyik meghatározó technológiai-infokommunikációs szereplőjévé léphet elő.
A vételár pénzügyi teljesítésével 2023. január 31-én lezárult a magyar távközlés történetének egyik legjelentősebb piacformáló tranzakciója, a Vodafone Magyarország Zrt. akvizíciója – tette közzé a 4iG Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde oldalán. A sikeres akvizícióval a 4iG Nyrt. leányvállalata, az Antenna Hungária Zrt. 51 százalékos irányító befolyást, a Magyar Állam tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. pedig 49 százalékos közvetett befolyást szerzett a Vodafone Magyarország Zrt.-ben.
Az akvizícióval az új tulajdonosokhoz kerültek a Vodafone Magyarország mobilfrekvenciái, az aktív rádiós átviteli berendezései, az aktív antennák és kábelek, a kültéri kabinetek egy része, továbbá a felhordó és a tornyokat kiszolgáló optikai hálózata is.
A tulajdonosváltás az ügyfeleket nem érinti. A Vodafone szolgáltatásait mind a lakossági, mind az üzleti ügyfelek a továbbiakban is változatlan formában vehetik igénybe.
A 4iG Csoport és a Vodafone Magyarország vezetékes és mobilkommunikációs portfóliójának egyesítésével létrejövő nemzeti vállalatcsoport a hazai piacon a mobil hang- és internetszolgáltatás területén a második, míg a vezetékes internetszolgáltatások területén és a televíziós műsorterjesztésben piacvezetővé vált. A csoport érdekeltségébe tartozó távközlési vállalatok Magyarországon összességében 7,6 millió RGU-val (bevételt biztosító előfizetéssel) rendelkeznek.
A tranzakcióval a 4iG csoport számos szolgáltatási területen nyithatja újra a piaci versenyt és meghatározó szerephez juthat a magyar gazdaság digitális átalakításában, amely mellett a régióban is megerősítheti szerepét az infokommunikációs szolgáltatások területén.
Forrás: 4iG