2020 szeptember 19.

Hozzászólás: Azonnali kérdések és válaszok

Lala
Adminisztrátor

nnMonster, én az általad beírtra reagáltam, s csak arra.nn”Ami T betűvel kezdődik (T-Mobile, T-Home, T-Com, TV2:))), az ebben az országban egy nagy halom lócitrom, bele ne vágj!!” Erre.nnNos igen a 350000Ft-os tv biztosan nem elég jó a DIGI-re :)nnLehet, de minden másra tökéletes, lehet mégsem a tv-mmel volt a baj? Komolyra fordítva a szót, kedvenc sorozatomat a Csillagkapút képtelenség volt DIGI-n nézni, mert úgy mozgott foltokban a háttér, hogy sokszor odaképzeltem a valóságot. Persze most nem kiemelten csak erről volt szó, önmagában a sugárzási módban keresendő a probléma forrása. Ezért írtam,hogy ez tény. Ezen nincs mit vitatkozni, a DIGI elavult technikával sugároz, jobb minőséget nem lehet várni tőle. Hagyományos tv-n is rossz a minőség, LCD-n pedig nézhetetlen, mert ott aztán igazán kijön az mpeg2 korláta.nnEzek után váltottam T-Home-ra. Ahogy írtam, nem bántam meg, nagyságrendekkel jobb képet ad, ugyanazon a tv-n is! :)nnMindigTV. Nos igen. Egyikhez sem lehet hasonlítani. Az már minőség a javából. csak meg kell nézni egy M1, M2 adást, 16:-es adást, egy reklámot, vagy egy híradót. Tökéletes minőség, ahogy írtad: tükörtiszta. S akkor nem említettem ezeknél, s még a DunaTV-nél a HD adásokat. Kifogástalan. De annak is kell lennie, hisz eltérően a másik szolgáltatókkal már más kodeken alapszik a sugárzás. De hozzá is tennék valamit, a TV2 meg sem közelíti a fenti minőséget MindigTV esetén. Még reklámnál sem, sem híradó alatt. Az RTL pedig elmehet a sunyiba. Ott mindenről beszélhetünk, csak minőségről nem.nn

nnBeleszólnék én is, bár nem szoktam ilyen vitákba bele menni, mert értelme nem sok van, kinek a pap kinek a papné…nnNekem Digi-m van, megvagyok vele elégedve, mert kevés pénzért jó szolgáltatást ad, igaz nem műholdas, hanem kábeles vagyok, itt jobb minden.nnA Digi-nek nincs elavult technológiája, nagyon is jó van neki, csak nagyon tömörítik a csatornákat, hogy minél több férjen el egy TP-n, ezzel még nem is lenne baj, de véleményem szerint lehetne javítani rajta a megfelelő beállítások használatával, csak nem értenek hozzá, vagy nem törődnek vele.nnSokat számít a beltéri is, a Hyundai sokkal rosszabb képet ad, mint a Humax, ez utóbbi sokkal jobb beltéri, műholdas koromban nekem is ez volt és nem panaszkodtam a minőségre.nnAki mostanában az én véleményem kérdezi annak 3 szolgáltatót szoktam javasolni, sok csatornához a UPC Direct-et, kevesebbhez pedig vagy a MinDig TV-t, vagy az Olcsó TV-t, ez az igényektől is függ. T-home-ot nem ajánlom soha, az alapcsomagban, ami jó árúnak mondható nincs túl nagy választék, sok az alsó kategóriás csatorna, ha pedig előfizet az illető mini csomagokra is, akkor már nagyon drága lehet. A Digi műholdast szintén nem szoktam ajánlani, csupán azért, mert a UPC kínálata jobb és csak pár forinttal kerül többe, max ha valakinek nagyon kell a Digi Sport és Plusz is ,akkor nincs más alternatíva.nnMinőséget illetően semmivel nem jobb a T-sat, mint a UPC Direct, itt is ott is vannak jobban tömörített csatornák.nnA legjobb minőség véleményem szerint még mindig az Olcsó TV/Hello HD-nál van, ez az én egyéni véleményem nem kívánom technikai adatokkal alátámasztani, de amit látok ott az jobban tetszik, mint máshol.