2020 szeptember 22.

Hozzászólás: WayteQ HD-90 CX MinDig TV vevő

szomgab
Felhasználó

nn

nn5 voltnak csak akkor van jelentősége ha olyan antenna erősítő van a rendszeren amelyik igényli és tudja kezelni.nnÉs egy rossz hír:nn”TViktor | 2010.12.24 10:55:19nnEgyenlőre ezt a fagyást kellene rendezni, így a karácsonyi készülődés közepette. Amíg ezt nem tisztázzuk, nem lesz full-PVR-es verzió sem, pedig ezt szántam karácsonyi ajándéknak…nnSzóval most csak a fagyáson dolgozik a fejlesztő. Egyébként ha ma nem lesz erre megoldás, akkor marad jövő hétre a dolog, sorry.. “nn

nnAz a baj ezzel a WayteQ szoftverrel, hogy túlságosan belenyúltak a lelkivilágába. Ha valami új funkciót beletesznek szinte elkerülhetetlen a hiba. Nem kellett volna ennyit módosítani benne, az első generáció nagyon jó volt, csak azt a pár hibát kellett volna kijavítani benne, amit a tesztben is írtam.nn

nnSziasztok!nnPróbálgattam ezt az új szoftot, véleményem az, hogy talán-talán jó irányba mozdultak el a dolgok. TViktor egy másik fórumon megjelent ajánlása szerint feltelepítve, miszerintnn”Akinek van most erre érkezése, kérem, hogy hajtson végre egy factory resetet, de ne engedje az autoinstallnak, hogy elvégezze az automatikus keresést (pl. kilépés EXIT-tel). Helyette a manuális kereséssel csak azt a két frekvenciát hangoljátok be, amin az A és C muxok vannak. Ha ezután egyértelműen megszűnnek a fagyások, akkor sajnos azt kell mondani, hogy nem a felbontással van összefüggésben a dolog, hanem a csatornatörlődésre adott megoldás sem korrekt…”,nnnálam (már harmadik napja) nem történt lefagyás, ahogy csatornatörlődés sem. Hangcsúszást ez idő alatt nem tapasztaltam, úgy tűnik, az ajakszinkront is sikerült gatyába rázni. EPG jó, PVR működik (persze csakFTA), tehát a “fontos” alapfunkciók mintha már rendben lennének.nnMár csak egy pár apróság, és tényleg jó lehet:nn- Mpeg-4 -es MUX-oknál a teletext szétesik, az adott MUX összes csatornájának teletextje egyszerre akar betöltődni. Ez a jelenség mpeg-2 -es csatornákon (konkrétan a szlovák MUX-nál) nem fordult elő, ezeknél a text tökéletesen működik. (Ezt a problémát TViktorék állítólag már orvosolták, a következő szoftban már javítva lesz.)nn- Nem működik a képarány beállító “AUTO” menüpontja, 4:3-as képernyőn ugyanúgy nyújtja vertikálisan a 16:9-ben sugárzott képet, mint a “PS” funkció. Régebbi szoftokban (akár AH, WayteQ, vagy Alcor) ez tökéletesen működött, az “AUTO” funkcióban a16:9 -es képet a szoftver a 4:3 -as képernyő alsó és felső széléhez igazította, így a sugárzott kép jobb és bal széle lemaradt (nem volt függőleges nyújtás).nn- Felvételnél a “REC” felirat csak részben tűnik el.nn- Felvétel visszanézése közben a kék gomb lenyomása után a készülék semmilféle gombnyomásra nem reagál (sem távirányító, sem előlap), majd a lejátszás végeztével teljesen lefagy. Ez a jelenség viszont a régebbi szoftok mindegyikére érvényes, érdekes, hogy az eltelt idő alatt még nem tűnt föl senkinek.nnÉn egyelőre ennyit látok, de határozottan úgy érzem, van fejlődés, de ami ettől is lényegesebb: szándék és akarat TViktorék részéről, hogy a dolgok mindenki számára megnyugtatóan oldódjanak meg.