2020 szeptember 20.

Hozzászólás: WayteQ HD-90 CX MinDig TV vevő

VisualEye
Felhasználó

nn

nn

nnA tesztekben szereplő képek ugyanazzal a fényképezővel készülnek már a kezdetek óta. De ezeket befolyásolja az éppen aktuális fényviszony is, este szebb képeket lehet készíteni a TV-ről.nnOlyan képet, mint amit utoljára linkeltél csak PC-vel lehet készíteni, az LCD panelt fotózva nem fog sikerülni igazán szép kép.nnÉn amúgy a Triax-al is megvoltam elégedve, a menüje pl. sokkal szebb, mint a WayteQ-é, de ha most vennem kéne beltéri akkor biztos, hogy az utóbbit venném, a Triax más kategória. A Triax pontos képére már nem emlékszem, rég volt nálam, de nem maradt meg bennem hogy különösen szép képe lenne.nnMellesleg a Triax volt itt az első teszt készülék, akkor még gyakorlatlan voltam én is :)nnKellene csinálni HD felvételt mindkettőről kamerával és akkor összelehetne hasonlítani a minőséget, így kár róla vitázni.nn

nnSzerintem is ez lenne a reális összehasonlítási módszer, ebben teljesen egyetértek… hiszen még 2 egymás mellé állított TV esetében is néha nagyon nehezen kivehető különbségek vannak… fotó esetében meg majdnem lehetetlen. :|nnKedves WayteQ HD-90 CX tulaj, akinek van igazi “HighTech” HD kamerája, ne habozzon feltöltenni egy “nyers” felvételt. :Dnn

nnüdv!nnénis tesztelgettem ma duna tvn volt vmi hd adás délután és most van nálam 3db mindigtv beltéri. az első egy strong srt 8100,az a legrosszabb… van a wayteq meg egy telefunken.nnilyen:nnhttp://betacom.hu/index.php?WG_NODE=WebTermek&WG_PARENTOID=PRFf_af6f0a6&WG_OID=PRSf_826a120nnegy samsung ps42c430u- plazmával probálgattam. jelerősség 100% / 100% volt.nnszerintem a sorrend: a plazma beépitett tunere vitte a primet, utána a telefunken ,majd a wayteq és vágül a strong srt8100.nn

nnSzia,nnnem tudom igazán, hogy eddig mennyi beltéri egység/”Set Top Box” volt nálad összesen, de kérném a személyes véleményedet következők értékelésében:nn1.Triax TR-500 (“ZyX” kolléga nagyon dícséri ennek a képminőségét – amit el is hiszek, csak ugye egy ember véleménye kevés)nn2.Telefunken TTR-300C (Ha volt szerencséd a fenti Triax-hoz is, az mennyivel jobb, vagy sem – összehasonlítva a képminőséget + a jelminőséget is)nn3.WayteQ HD-90CX (Volt szerencsém letesztelni – képminőség nem is volt olyan rossz csak a kép néha beszemcsésedik jelminőség miatt > állítólag nem szereti az erősítős antennát… akkor itt csak a “Thomson ANT299” féle külső UHF antenna megoldás jöhet számításba?) :-?nnAmúgy WayteQ-re “Sencor SDA 500 DVB-T” antenna volt rácsatlakoztatva és érdekes módon főleg a “MindigExtrás” TV csatornáknál voltak néha jelminőségi zavarok/gondok. Ez most antenna, vagy inkább STB érzékenységnek tudható be? 😐