2020 szeptember 19.

Hozzászólás: WayteQ HD-90 CX MinDig TV vevő

Time
Felhasználó

nnA Triax jelenlegi ára kb. 26000-Ft, ebben nincs kártya és nincs rajta USB. A Wayteq ára 24.000-Ft egyéves EXTRA előfizetéssel és USB-vel.nnMár több, a WayteQ-el megegyező készülék van a piacon(más néven, más dobozban), itt hosszútávon az fog megmaradni, amihez a legjobb lesz a szoftver és a szerviz támogatás(Jelenleg erre a WayteQ a legesélyesebb).nn

nnEngem is foglakoztatott a kérdés, hogy vajon milyen lehet ezeknek a dekóder készülékeknek a képe HDMI-n kereszetül a TV DVB-T tuneréhez képest.nnAz tényleg nem egy minőségi jellemző, hogy kockásodik-e vagy nem, mert az egyrészt antennajel kérdése, másrészt meg egyik sem kockásodhat normál jelnél, mert különben megette a fene.nnA TV-kben van egy csomó képjavító áramkör, ami előny. Ezért gondoltam először CA modulos megoldásra.nnA TV-k HDMI bemenetei is külön-külön állíthatók, ki-be kapcsolhatók, hogy milyen képjavítást alkalmazzanak. Azt nem tudom, hogy ezek optimális beállításával el lehet-e pont ugyanazt érni, mint amit a TV a saját vevője.nnAzonos feltételek mellett A-B vakteszteken lehetne az egyes dekódereket tesztelni. Ezt sem úgy, hogy hol ez, hol az rákapcsolva a jótékony felejtés miatt. Inkább kellene 2 db egyformán beállított tévé, és azon egy-egy dekóder menne egyszerre, és így összhasonlítani. Utána megcserélni a dekódereket és újra tesztelni, hogy a tévé esetleges különbségének hatása kiegyenlítődjön.nnÉs akkor még mindig ott lehet, hogy nem ugyanabban a szögben látjuk a két tévét.nnEzt szerintem nem fogja senki így megcsinálni, kérdés, hogy van-e ekkora jelentősége, vagy mennyire volna zavaró az eltérés. Ha nem egymás mellett látjuk, valószínűleg fel sem tűnik. Jobb esetben.nnNyilván vannak különbségek az egyes dekóderek szolgáltatott képminősége közt az eltérő elektronika miatt. Még azt is elhiszem, hogy a Triax ebben jobb, mint a Wayteq.nnCsak hát fent a lényeg. A Triaxban nincs kártyaolvasó, se USB, és még akció nélkül is drágább.nnIgaz ZyX cégének meg a Triaxra van akciója. 😉