2019 szeptember 21.

WayteQ HD-90 CX MinDig TV vevő

Kezdőlap Fórumok DigiPortál Fórumok Beltéri egységek, vevőkészülékek WayteQ HD-90 CX MinDig TV vevő

Ennek a témakörnek tartalma 1,399 hozzászólás, 94 résztvevő. Utolsó frissítés:  Black 4 éve, 9 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 691-705 / 1,400
  • Szerző
    Bejegyzés

knight
    Felhasználó

Ez egy stb. Tv-zésre jó, a felvételi funkción még lehet javítani, meg esetleg, ha néztem vmit felvételről esetleg ugyanonnan folytathatná, vagy vmi módszer, hogy adott helyre ugorjunk.nnMédia lejátszásra meg médialejátszó, ahogy mondták (bár az enyém nem birkózik meg a mindigtv hanggal 🙁 )nnSzal most legyen okos az ember 🙂 Olyan kütyü nem nagyon lesz, ami mindent jól tud.

Lala
    Adminisztrátor

nn… Olyan kütyü nem nagyon lesz, ami mindent jól tud.nn

nnNem lesz, már van: HTPC a neve, mindent lejátszik, tetszés szerint bővíthető, mindenki a saját igényére szabhatja. Persze egy kiépített rendszer nem olcsó, bőven 100.000-Ft fölé mehet.

azbest
    Felhasználó

ugyan, a kartya nelkuli keszulekek tobbsege sokkal jobban kezeli a video fajlokat, mint a kartyasok…. Nem hiszem, hogy a connax dekodolas miatt lennenek a problemak. Inkabb olyasmit tudok elkepzelni, hogy a firmwaret tarolo rom mereten sporolnak par centet es nem fer ra egyszerre a codec es a connax szoftveres tamogatasa.

potyoro
    Felhasználó

jó minőségű beltéri antennát tudtok javasolni?nnSencor SDA 400 Digitális beltéri antenna, ez milyen?

potyoro
    Felhasználó

Sencor SDA-310 DVB-T szobaantennannvettem egy ilyet.

Lala
    Adminisztrátor

Tegnapi naptól olcsóbbak a Wayteq HD90CX és HD-90CXS vevők.nnAz új árak az alábbiak szerint alakulnak:nnHD90CX: bruttó 13.500 Ft.-nnHD90CX + 12 hónapos MinDigTV EXTRA kártya: bruttó 21.500 Ft.-nnHD90CXS: bruttó 20.900 Ft.-nnHD90CXS + 12 hónapos MinDigTV EXTRA kártya: bruttó 28.900 Ft.-

pimmi
    Felhasználó

nnTegnapi naptól olcsóbbak a Wayteq HD90CX és HD-90CXS vevők.nnAz új árak az alábbiak szerint alakulnak:nnHD90CX: bruttó 13.500 Ft.-nnHD90CX + 12 hónapos MinDigTV EXTRA kártya: bruttó 21.500 Ft.-nnHD90CXS: bruttó 20.900 Ft.-nnHD90CXS + 12 hónapos MinDigTV EXTRA kártya: bruttó 28.900 Ft.-nn

nnHali,nnhol lehet kapni ennyiért ?

Lala
    Adminisztrátor

Ezek az ajánlott végfelhasználói árak, a Wayteq-nél szerintem megtudod venni, bár azt nem tudom, hogy kisker kiszolgálás van-e náluk.nnSzerintem pár nap és igazítják az árakat a többi üzletben is.

pimmi
    Felhasználó

Köszi, figyelem a kiskereket, ^:)^

sz_paul
    Felhasználó

Tisztelt Fórumozók!nnpotyoro-nak : ha már megvette azt a szobaantennát, biztos nagyon jó lehet.nnMásoknak: szerintem a legjobb módszer szobaantenna vásárlás előtt annak eldöntésére, hogy jó lesz-e az adott vételi helyen az, hogy az ember az egyik szomszédjától, ismerősétől kölcsönkér valamilyet és kipróbálja (persze, ha nincs neki korábbról). Ez minden elméleti módszerrel szemben tuti módszer, bár olyan, mintha valaki a meleg vizet találta volna fel.nnA régebbről megmaradt szobaantennámat nem találtam elég jónak, és utánanéztem a témának. A legjobb forrásnak a neten ezt találtam:nnhttp://www.satcure.co.uk/tech/logperiodic.htmnnA cikkben logaritmikusan periodikus (log-per) kültéri antenna típusok alkalmazását javasolja a szerző beltérbe, praktikusan fából, vagy szigetelő anyagból készült szekrény tetejére, szobaantenna helyett.nnA saját egyedi megoldásom képét mellékelem. 11 km-re a Széchenyi-hegytől, közvetlen rálátás nélkül, reflektált jelet véve, a WayteQ 70%-os jelszintet mutat, a jel minősége 97%-os.nnÜzembe helyezéskor értelemszerűen az antennát a felerősítő szerkezeténél (hátul) megfogva kell megkeresni a maximális jelet adó irányt. (Ilyenkor jó, ha szerencsés irányban áll a konyhaszekrény vagy az erre kiszemelt bútordarab. Az eredeti cikk 1 m hosszú antennát javasol, az enyém csak 44 cm hosszú, így a nálam optimális ferde elhelyezés nem okozott problémát.)nnHa az erősítő tápfeszültségét próbaképpen kikapcsolom (ekkor persze csillapítóvá válik), a TV képen akkor sem látszik változás. Erősítőt alkalmazva persze biztosabb a vétel, de a TV képen még így sincs túlvezérlés miatti kockásodás.nnAz antenna mögött van egy kompakt fénycsöves függeszték (lámpa). Ennek ki-be kapcsolása egyáltalán nem látszik a képen. Sajnos egyéb zavarok, amelyek némelyikéről fogalmam sincs honnan erednek, időnként (szerencsére elég ritkán) kisebb-nagyobb problémát okoznak a TV képen, annak ellenére, hogy a mellékelt kép elkészülte után az erősítő és az antenna közé még egy GSM szűrőt is beszereltem, valamint az antennát a felerősítő szerkezeténél egy méteres kábel darabbal hozzá földeltem a közeli hűtőszekrényhez. (A GSM szűrő csak 2-3%-kal csökkentette a jelszintet.)nnAz antenna, az erősítő és a GSM szűrő adatlapjait ZIP fájlban mellékelem. Az antenna bekötése annak, aki még korábban nem látott ilyet (pl. én) első látásra úgy tűnik, hogy az nem lehet jó! A hivatkozott internetes cikk (innen vettem a második mellékelt képet) és a szlovén antenna gyári adatlapja viszont kb. ugyanazt a megoldást javasolja, amelyet a tapasztalat is igazol!nnAkinek van némi idevágó ismerete, és egy kimondottan jó szobaantennát akar, annak javaslom az általam talált megoldást. Nekem mindent összegezve 5.000,- Ft-ba került. (Minden hozzávalót nem lehet egy helyen megvásárolni, az árakat illetően pedig erősen ajánlatos előzetesen a neten tájékozódni!)nnA megbízható beltéri antennám nekem arra kell, hogy elfogadható minőségű felvételeket tudjak TV műsorokról készíteni a WayteQ-kel. adatlapok.zip

nagrakiller
    Felhasználó

nagyon komoly! ügyes vagy, gratula! elmentettem az adatokat, hátha nekem is kellhet ez a technologia, augusztusban költözök másik lakásba soroksárra,ahol nincs tul jo vételi lehetőség az árnyékolások miatt!

azbest
    Felhasználó

Most látom, hogy van már a műholdas kombi mellett connax nélküli változat is belőle WayteQ HD-90 néven.nnErről jó lenne egy összehasonlító teszt :)nnSajnos errefele nem akar a CX 13500 lenni, még mindig 15900… a kártyaolvasó nélküli pedig 10000.nnHa a szoftverének kezelése ugyanolyan, mint a CX-é, akkor jó vétel lenne, mert úgyis kártya nélkül lenne használva.

darvinya
    Felhasználó

SziasztoknnMint újjonc csak annyit tudok hozzászolni, hogy nem véletlenül dobta a piacra HD90-es tipusú készüléket.nnÉn egy pár levélben komunikáltam Wayteq gyártóval s mint kiderült az előző két set-top-box egy nagyon silány minőségű licens készülék.nnMelynek az előállításí költsége meglepő módon szinte semmi az árához képest.nnA multimédia része pedig a conax kártyával van összefüggésbe és a benne lévő RAM-mal.nnA conax kártya miatt ideértve az extra szolgáltatási zár, mert ha probaidő letelte után a bejegyzések tömbelegye elfolalja a helyet.nnA törlést nem engedi a szolgáltató.nnViszont ez annyira nem is probléma a multimédia lejátszánál, csak bevallották a kisporolt memóriát(kb.500Ft).nnEzt egy válasz @-ben megírták.nnDe igérték, hogy igyekeznek kijavítani és tovább fejleszteni.nnA kérdés a v4 firmwaret én nem láttam gyártó oldalán.

lesliebig
    Felhasználó

A http://www.elektrodoki.hu oldalon letöltheted a készülék információk menüpontban válaszd ki a típust.

darvinya
    Felhasználó

Köszi a linket kiprobálom.nnMilyen programmal lehet ilyen abs file-t szerkeszteni vagy késziteni?

15 bejegyzés megtekintése - 691-705 / 1,400

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás