2018 szeptember 21.

WayteQ HD-90 CX MinDig TV vevő

Kezdőlap Fórumok DigiPortál Fórumok Beltéri egységek, vevőkészülékek WayteQ HD-90 CX MinDig TV vevő

Ennek a témakörnek tartalma 1,399 hozzászólás, 94 résztvevő. Utolsó frissítés:  Black 3 éve, 9 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 1,400
  • Szerző
    Bejegyzés

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

nn

nnA részletes készülék tesztet ide kattintva találod meg. nnA hozzászólásokat itt a fórumban várjuk.nnTulajdonságok:nn* Szabadon fogható és kódolt földfelszíni adások vételére egyaránt alkalmas DVB-T eszköz, melyet kifejezetten az Antenna Hungária által megadott műszaki paramétereknek megfelelően tervezték.nn* Beépített Conax 7.0 kártyaolvasóba helyezheti MinDig TV vagy MindigTV Extra előfizetői kártyáját, mely a kódolt csatornák vételéhez szükségesnn* Normál minőségű SD és nagyfelbontású HD adásokat kiváló képminőségben jeleníti meg.nn* A legjobb képminőséget elérheti a teljes HD felbontás használatával, (1080i, 720p, 576p)nn* Áttekinthető magyar nyelvű menü (OSD) segítségével a kívánt beállításokat gyorsan elvégezhetinn* Elektronikus műsorfüzetben (EPG) 7 napra előre megnézheti a programokat és beállíthatja a felvételek időzítését. A felvételek egy külső USB háttértárra (PenDrive vagy HDD) rögzíthetők.nn* A külső USB háttértárról zenéket, filmeket játszhat le, illetve kedvenc képeit megjelenítheti. Támogatott formátumok: MP3/ JPEG/ BMP/ OGG / MPGnn* A vásárlói igényekhez igazítva a gyártó folyamatosan fejleszti és okosítja a termék szoftverét. Szoftverfrissítés történhet adáson keresztül vagy pedig saját kezűleg a készülék USB, RS232 csatlakozásait használvann* Folyamatosan bővülő TV és rádió adók beállítására 1000 csatornahely áll rendelkezésre.nn* Szülői felügyeletet állíthat be azon csatornákra, melyeket zárolni szeretne gyermekei elől.nn* A szolgáltató aktuális híreket, programokat, közérdekű információkat sugároz, melyet a beépített teletext dekóderrel TV készülékén megjeleníthet.nn* Kedvenc csatornáit 8 különböző csoportba rendezheti, a csoportoknak egyenként, témák szerint adhat nevet.nn* Képméret arány 4:3 vagy 16:9 (Letter Box/ Pan & Scan konverzióval)nn* Csatlakozások: Antenna be- / kimenet, USB, HDMI, SPDIF, 2 SCART, RS-232nn* Könnyen kezelhető strapabíró távirányító. Leghasznosabb funkciók egy gombnyomással elérhetőeknn* Különféle programszerkesztési lehetőségek állnak rendelkezésre, úgymint mozgatás, zárolás, átnevezés és rendezésnn* Csatornák hangolásánál választhat automatikus vagy kézi kereséstnn* Aktív antenna táplálási lehetőség (5V) a földi digitális vételheznn* Automatikus vagy kézi időzóna állítás, nyári időszámítás támogatásann* Felvételek zárolása, törlése, átnevezése, előnézete, lejátszásann* Gyors keresés előre/hátra 2/4/8/16/24-szeres sebességgelnn* Lassított keresés előre/hátra 1/2, 1/4, 1/8 sebességgelnn* Könyvjelző beállítása, lépés könyvjelző pontrann* Automatikus be/kikapcsolás időzítésenn* Utoljára nézett csatorna megjegyzésenn* Játékok: Teris, Othello, SudokunnCsatlakozások a készüléken:nn* Conax 7.0 kártyaolvasó: MindigTV, MindigTV Extra vételheznn* USB: Pendrive vagy HDD csatlakoztatható, szoftverfrissítésheznn* HDMI: Nagyfelbontású digitális kép és hang jelátviteli csatlakozónn* SCART TV: Hagyományos TV készülékek csatlakoztatásáhoznn* SCART VCR: Hagyományos Video készülékekheznn* RS-232: Szoftverfrissítés, PC kapcsolatnn* SPDIF: Digitális hangkimenetnn* Antenna be- / kimenet

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

Szóval, ami a tesztből kimaradt, a beltériben van AFD támogatás, azaz a régebbi típusú tévéken automatikusan állítja a képarányt, hogy ne legyen nyújtott, vagy összenyomott kép. Ehhez a képformátumot auto-ról át kell állítani 4:3 letterbox-ra (4:3LB)nnIdőközben rájöttem, hogy készenléti állapotban is meglehet jeleníteni az órát, ehhez szintén a TV rendszer menüben a Készenléti üzemmódot át kell állítani fake-ra.nnHa kérdésetek van, akkor írjátok meg, szívesen segítek.nnEz tényleg egy nagyon jó készülék lett, egyre jobban tetszik.

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

Nem szoktam ilyet csinálni, de belenyúltam a teszbe utólag.nn- Beleírtam az AFD támogatástnn- Javítottam az előlapi óra kijelzést, mert megtaláltam, hogy hogyan lehet bekapcsolni.nn- Javítottam a csatorna lista szerkesztést, mivel szabadon szerkeszthető, átnevezhető. Erre nem én jöttem rá, hanem egy fórumtársunk hívta fel rá a figyelmem.

Furmany
    Felhasználó

Hello!nnHogy lehet azt megcsinálni hogy az MTV1 az 1 programhelyre kerüljön magyarul nem tudom sorba rendezni acsatornákat ahogy én akarom.

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

Menü –> TV Programlista –> sárga gomb, a többi szerintem egyértelmű lesz.

Furmany
    Felhasználó

Én is igy probáltam, de nem jo. Felülre teszem az M1-et és akkor is a 3 program helyen marad csak felölre kerül a listán. Lehet régi a szof. a cuccon? Lehet ezt valahogy frissiteni?

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

Ezt írtam a tesztben is, hogy így működik, a program szám megmarad, a sorrendet tudod változtatni.

bundy87
    Felhasználó

hellónnnem rég vettem egy ilyen beltérit nagyon meg vagyok vele elégedve de van egy kis gondom a duna tv és a duna 2 nem jön be valamiért tudtok segíteni?

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

nnhellónnnem rég vettem egy ilyen beltérit nagyon meg vagyok vele elégedve de van egy kis gondom a duna tv és a duna 2 nem jön be valamiért tudtok segíteni?nn

nnPróbáld meg kézi kereséssel, a csatorna számokat és frekvenciákat ebben a cikkben megtalálod: https://www.digiportal.hu/page.php?85 az az adótornyot keresd, amelyiket fogod.

bundy87
    Felhasználó

nn

nnhellónnnem rég vettem egy ilyen beltérit nagyon meg vagyok vele elégedve de van egy kis gondom a duna tv és a duna 2 nem jön be valamiért tudtok segíteni?nn

nnPróbáld meg kézi kereséssel, a csatorna számokat és frekvenciákat ebben a cikkben megtalálod: https://www.digiportal.hu/page.php?85 az az adótornyot keresd, amelyiket fogod.nn

nnmár próbáltam kézi kereséssel de semmi! kékes-ről jönnek az adások csak a duna 1-2 nem. az lenne a kérdésem hogy csak sima tető antennám van ami eddig is volt na most befolyásol ez valamit, lehet ez a hiba ,

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

nnmár próbáltam kézi kereséssel de semmi! kékes-ről jönnek az adások csak a duna 1-2 nem. az lenne a kérdésem hogy csak sima tető antennám van ami eddig is volt na most befolyásol ez valamit, lehet ez a hiba ,nn

nnAkkor az antennáddal lesz probléma, nem tudja fogni a felső frekvenciát (Kékes 69-es csat). Cseréld le egy újra, ami tudja fogni a 69-es csatornát. Pl.: http://forgat-sat.hu/webshop/triax-digi-14-analog-es-digitalis-dvbt-antenna-p-726.html De lehet nagyobb is, akkora, amilyen kb. most van fent.

klaczko
    Felhasználó

Biztos, hogy vételi probléma van. Egyébként lehet erősítő is, mivel a régebbi tipusúak csak a 60-as csatornáig engednek át. ebben az esetben is lehet ez a gond. A többi ( 62-es csat. )pedig még átjön rajta, mivel csak 16 MHz van köztük.

bundy87
    Felhasználó

nnBiztos, hogy vételi probléma van. Egyébként lehet erősítő is, mivel a régebbi tipusúak csak a 60-as csatornáig engednek át. ebben az esetben is lehet ez a gond. A többi ( 62-es csat. )pedig még átjön rajta, mivel csak 16 MHz van köztük.nn

nnnekem szól ez a hozzászólás? mindegy igen külön erősítős az antenna van hozzá adapter. változtat ez valamit.

Ozsváth Lajos
    Adminisztrátor

nnnekem szól ez a hozzászólás? mindegy igen külön erősítős az antenna van hozzá adapter. változtat ez valamit.nn

nnIgen, neked írta Klaczko. Ha erősítő is van rajta, akkor lehet, hogy az a gyenge láncszem.nnÉn nem szeretem az erősítős antennákat, inkább kicsit nagyobbat választok. Erősítőt csak akkor használok, ha nagyon hosszú a kábel és ott veszik el a jel.

bundy87
    Felhasználó

nn

nnnekem szól ez a hozzászólás? mindegy igen külön erősítős az antenna van hozzá adapter. változtat ez valamit.nn

nnIgen, neked írta Klaczko. Ha erősítő is van rajta, akkor lehet, hogy az a gyenge láncszem.nnÉn nem szeretem az erősítős antennákat, inkább kicsit nagyobbat választok. Erősítőt csak akkor használok, ha nagyon hosszú a kábel és ott veszik el a jel.nn

nnmég mielőtt félreértjük egymást ez kültéri antenna!! a tv-töl kb 8m vezeték van az antennáig így én úgy gondoltam akkor régen hogy legyen erősítős és akkor iszonyat szép képet adott még mamámnak is vettünk ilyen antennát mert bevált. most a beltérivel használva is nagyon jó a kép csak ez a duna csípi a csőrömet hogy miért nincs.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 1,400

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás