2018 június 20.

Telefunken TTR-280C MinDigTV vevő

Kezdőlap Fórumok DigiPortál Fórumok Beltéri egységek, vevőkészülékek Telefunken TTR-280C MinDigTV vevő

Ennek a témakörnek tartalma 282 hozzászólás, 52 résztvevő. Utolsó frissítés:  Treff48 2 éve, 6 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 283
  • Szerző
    Bejegyzés

Lala
    Adminisztrátor

Telefunken TTR-280C MinDigTV vevőnn

nnA dekóder tulajdonságai:nn* gyors és egyszerű üzembe helyezésnn* Conax kártyaolvasónn* Magyar+11 nyelvű OSDnn* 1 db Scart kimenetnn* 1 db HDMI kimenetnn* Optikai hangkimenetnn* MP3 lejátszás és JPEG képnézegetés USB-n keresztülnn* 5V-os antenna áramellátásnn* 200 tárolható állomásnn* automata csatornakeresésnn* állítható feliratozás és nyelvnn* -a termék kizárólag a szabadon fogható csatornák rögzítésére alkalmas PVR funkcióval rendelkeziknn

nnA készülékről szóló tesztet itt találod meg.

billyjack
    Felhasználó

Sziasztok!nnMa regisztráltam magamat ide kifejezetten ez a téma miatt.nnKarácsony előtt 2 nappal vehettem át én is ezt a Telefunken csodamasinát a MindigTV Extrától. Interneten megrendeltem, futár kihozta, én meg átvettem, de csak Karácsony estéjén üzemeltem be, mert amolyan meglepetésnek szántam a család számára. Minden OK volt, akárcsak a leírásban, amit itt nagyon jól leírtak róla.nnAmikor megrendeltem, akkor is olvastam, és itt is olvastam, hogy csak a szabadon fogható csatornáknál működik a PVR, vagyis a műsor felvétele. Nos én még a 10 napos ingyenes próbaidőszakban vagyok, de a Film+ csatorna műsorából már vettem fel filmet, és sikerült is a felvétel. Pedig az nem szabadon nézhető csatorna ugye? Szóval felvette:)nnAmi problémát felfedeztem, és amire nem kaptam választ sem a termék magyar nyelvű használati utasításában, sem pedig itt a termék tesztjének a leírásában, az az, hogy egyes csatornák teljes képpel történő nézésénél az i vagyis az információ gomb megnyomásával az információ hol látszik, hol pedig nem, vagyis a képernyő alján épphogy csak a kezdési és befejezési időpontokat lehet látni. A program, hogy épp mi megy és mi következik, az nem látható, mert a látható képernyőn kívülre esik. Erre szeretnék valami beállítási tanácsot kérni, mert biztos, hogy van rá megfelelő megoldás.nnKöszönöm, hogy elolvastátok, és köszönöm szépen előre is a segítségeteket.nnB.U.É.K. Mindenkinek <:-P

cetlee
    Felhasználó

Szia!nnLehetséges-e a TV saját teletextjének használata scart, ill. HDMI összekötés esetén. A műholdvevő teletextje a scart kábelen átmegy,a TV-n megjelenik.HDMI összeköttetés esetén nem tudom mi van a teletextel,Végülis a teletext üzemmódokra lennék kíváncsi scart, ill. HDMI összekötés esetén. Milyen esetben lehet használni a TV saját teletextjét, mikor csak a set-top boxét,nnKöszönettel Cetlee

Lala
    Adminisztrátor

nnSzia!nnLehetséges-e a TV saját teletextjének használata scart, ill. HDMI összekötés esetén. A műholdvevő teletextje a scart kábelen átmegy,a TV-n megjelenik.HDMI összeköttetés esetén nem tudom mi van a teletextel,Végülis a teletext üzemmódokra lennék kíváncsi scart, ill. HDMI összekötés esetén. Milyen esetben lehet használni a TV saját teletextjét, mikor csak a set-top boxét,nnKöszönettel Cetleenn

nnSajnos már nincs módom kipróbálni ezt neked, de a vevőknél általában átszokott menni a TXT a scart és a hdmi kábelen is, kevéssel találkoztam, ahol ne működött volna a TV saját teletexje(ahol kipróbáltam ment).nnTalán jön valaki, akinek van ilyen készüléke és kipróbálja neked.

Lala
    Adminisztrátor

nnSziasztok!nnMa regisztráltam magamat ide kifejezetten ez a téma miatt.nnKarácsony előtt 2 nappal vehettem át én is ezt a Telefunken csodamasinát a MindigTV Extrától. Interneten megrendeltem, futár kihozta, én meg átvettem, de csak Karácsony estéjén üzemeltem be, mert amolyan meglepetésnek szántam a család számára. Minden OK volt, akárcsak a leírásban, amit itt nagyon jól leírtak róla.nnAmikor megrendeltem, akkor is olvastam, és itt is olvastam, hogy csak a szabadon fogható csatornáknál működik a PVR, vagyis a műsor felvétele. Nos én még a 10 napos ingyenes próbaidőszakban vagyok, de a Film+ csatorna műsorából már vettem fel filmet, és sikerült is a felvétel. Pedig az nem szabadon nézhető csatorna ugye? Szóval felvette:)nnAmi problémát felfedeztem, és amire nem kaptam választ sem a termék magyar nyelvű használati utasításában, sem pedig itt a termék tesztjének a leírásában, az az, hogy egyes csatornák teljes képpel történő nézésénél az i vagyis az információ gomb megnyomásával az információ hol látszik, hol pedig nem, vagyis a képernyő alján épphogy csak a kezdési és befejezési időpontokat lehet látni. A program, hogy épp mi megy és mi következik, az nem látható, mert a látható képernyőn kívülre esik. Erre szeretnék valami beállítási tanácsot kérni, mert biztos, hogy van rá megfelelő megoldás.nnKöszönöm, hogy elolvastátok, és köszönöm szépen előre is a segítségeteket.nnB.U.É.K. Mindenkinek <:-Pnn

nnA Film+ csatornáról azért sikerült a felvétel, mert a karácsonyi ünnepek alatt kódolatlan volt, tehát bárki nézhette kártya nélkül is.nnA második kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de lehet, hogy EPG probléma volt a szolgáltatásban, előfordulhat ilyen is. Ha mostanában már nincs ilyen, akkor valószínű ez volt a gond.

Lala
    Adminisztrátor

Sikerült kipróbálnom a teletext-et.

– LCD TV, Samsung C sorozat, egyáltalán nem működik sem hdmi-n, sem Scart-on a TXT a TV távirányítójával, maga a funkció van tiltva a tévén, lehet, hogy más típuson működik. A beltéri távirányítójáról ment mindkét esetben.

– hagyományos CRT TV, működik a TXT a TV és a beltéri távirányítójával is, természetesen Scart kábel használatával, HDMI nincs a régi tévéken.

A beltéri még nagyon új típus, ha elterjed, akkor biztos jobban beindul ez a téma is, hasonlóan a WayteQ-hez.

grutabaga
    Felhasználó

Sziasztok!nnMegvettem, kimondottan tetszik.nnViszont sehol sem talalom a jelerosseg es a jelminoseg kijelzeset. Megtalalta mar valaki? RTFM megvolt.

Lala
    Adminisztrátor

nnSziasztok!nnMegvettem, kimondottan tetszik.nnViszont sehol sem talalom a jelerosseg es a jelminoseg kijelzeset. Megtalalta mar valaki? RTFM megvolt.nn

nnA keresésnél találod csak meg, menj be a kézi kereséshez és ott add meg valamelyik frekit kézzel, ezután már látod a szinteket.

grutabaga
    Felhasználó

nn

nnSziasztok!nnMegvettem, kimondottan tetszik.nnViszont sehol sem talalom a jelerosseg es a jelminoseg kijelzeset. Megtalalta mar valaki? RTFM megvolt.nn

nnA keresésnél találod csak meg, menj be a kézi kereséshez és ott add meg valamelyik frekit kézzel, ezután már látod a szinteket.nn

nnTenyleg ott van. Koszi.

meiszni
    Felhasználó

Sziasztok!nnÉn is vettem egy ilyen készüléket, meg vagyok elégedve vele, Jól kezelhető távirányító, jó szoftver, szép kép jellemzi.nnA vevő kiválasztásnál segített a portálon olvasható részletes, és korrekt teszt. (köszönet a szerzőnek)nnHa valakinek fontos a kódolt csatornákról történő felvétel, egyenlőre ne ezt a készüléket válassza. Ugyanis véleményem szerint a közeljövőben nem lesz elérhető a teljes funkciós PVR firmware. (gyártó_forgalmazótól)

ludla
    Felhasználó

Sziasztok! Nagy gondba vagyok, ezt a készüléket vagy a WayteQ HD-90CX válasszam? Nagyon jók a tesztek.nnA telefunkenhez hol érhető el hivatalos SW frissítés? Mert a hivatalos oldalt nem is ismerik ezt a készüléket 🙁

Lala
    Adminisztrátor

A WayteQ teszt már nem pontos, mert elég sokat változtattak a szoftveren, sajnos nem mindig pozitív irányban.nnÉn a Telefunkent ajánlanám, szerintem jobb választás. Új szoftver még nincs hozzá, ha lesz, akkor itt fogod megtalálni: http://software.mindigtv.hu/MinDigTV_sw/MinDigTV/Receivers/STB/stb.html Viszont, ha fontos a kódolt adókról való felvétel, akkor ne ezt vedd.

ludla
    Felhasználó

Köszi. Nem fontos a kódolt adókról a felvétel, majd a Forma1 kell az meg az RTL Klub. Akkor telefunken. 🙂

Lala
    Adminisztrátor

nnKöszi. Nem fontos a kódolt adókról a felvétel, majd a Forma1 kell az meg az RTL Klub. Akkor telefunken. :)nn

nnMajd írd meg a véleményed róla, kíváncsi leszek, szerintem nem fogsz csalódni.

ludla
    Felhasználó

Na meg van a készülék, hát tényleg jobb választás volt mint a WayteQ HD-90CX, ez kicsit gyorsabban reagál és a távirányítója is sokkal kényelmesebb, nyomása is jobb. A leírásában írja hogy AVI-t játszik még nem teszteltem, majd valamelyik nap írok róla. Adás kiesés kockázódás előfordult, de csak a FEM3 és Disney csatornánál tapasztaltam, a jel full mert 600méterre vagyok a toronytó. Amúgy gyönyörű képet ad 🙂 a kábel tv után rendesen zavar az élesség, analógon nem volt valami élvezhető a képminőség.nnEgy kérdésem viszont lenne milyen HDMI kábelt érdemes vennem? Ferit magosat vagy a nélkülit? nnmondjuk ez? http://www.vatera.hu/muszaki_cikk_elektronika/kabel_csatlakozas_kiegeszito/egyeb/uj_hdmi_hdmi_kabel_1_1_5m_1438031522.html

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 283

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás