2018 szeptember 20.

HSS-1165NA beltérivel kapcsolatos kérdések

Kezdőlap Fórumok DigiPortál Fórumok Beltéri egységek, vevőkészülékek HSS-1165NA beltérivel kapcsolatos kérdések

Ennek a témakörnek tartalma 103 hozzászólás, 29 résztvevő. Utolsó frissítés:  Vad 7 éve telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 104
  • Szerző
    Bejegyzés

Sitoka
    Felhasználó

Néhány kérdésem lenne: a fentebb említett beltéri csoda birtokosai vagyunk már két éve (abszolút laikusok), és több problémám is van. néha lefagy a drága, akkor csak a ki-be kapcsolás segít rajta. A másik, hogy próbáltam az oldalon leírt módon új transzpondert felvenni (szerettem volna a TV6-ot, stb. beállítani sikertelenül). A TP szerkesztés sikeres elvégzése után jelzi, hogy 171 Tv csatronám van és 16 rádió, no de ebből csak 100 csatorna van a kiosztásban, a többi számomra láthatatlan. Véletlenül sikerült 1x egy 101. csatornát megkeresni, és akkor kezdődött az első probléma, a lefagyás. A DIGI-s ügyfélszolgálat azt javasolta, hogy futassak le egy gyári beállítást. Ha lefuttatom, akkor elvileg minden csatorna láthatóvá válik, igaz ez? Kérlek benneteket, aki ír, az úgy fogalmazzon, hogy egy kezdővel van dolga:) Előre is köszi

Kugesz
    Felhasználó

Hali.nnHa egyet kitörölsz a csatilistából, pár másodperc múlva megjelenik a helyén egy olyan, amit eddig nem láttál.nnEz nálunk is sokáig gond volt, gyári visszaállítást pedig csak egy szoftverfrissítés után csináltunk. A Gyári beáll. csak annyit csinál, hogy minden csatornát és minden beállítást töröl, ezt bármikor megcsinálhatod. A frissítés már kockázatosabb, de az oldalon a Beállítások/Szoftverfrissítés alatt találsz róla infót. Figyelmesen olvasd végig.nnElvileg ezzel a lefagyások is leállnának, bár nálunk a frissítés után 3x is lefagyott, de azóta viszont “tökéletes”.nnUi.: a Hyundai 1165-ösnek van saját topicja, nem kellett volna újat nyitnod.

vaszil vasziljevics

Először:frissitetted a szoftwert?nnHa nem akkor a következő módon végezd ekl:A belérit kapcsold az M1 csatornára majd a beltérin a csatornaváltó le/fel (up/down/ gombokat nagyon egyszerre benyomod.Ha ez igy történik akkor a beltéri kikapcsol és be majd elindul a frissités.nnAddig nem kell semmit csinálnod mig a középen lévő fehér sávban a kék folyamatjelző csik végig nem megy kétszer.nnEzután a beltéri kikapcsol és ujraz M1-re áll.Most aztán uj keresést kér amit helyben hagysz és most meg kell lennie az összes csatornának.

Kugesz
    Felhasználó

Azt még hozzátenném, hogy ha frissítettél, egy kisebb változást fogsz észrevenni. Minden csatornánál külön beállítható a hangerő, így ha van időd, végig nézheted az összes csatit, és egy hangszintre hangosíthatod/halkíthatod az egyes csatornákat. Így később nem lesz az hogy az egyik nagyon hangos, a másik meg halk. 🙂

Sitoka
    Felhasználó

Köszi mindenkinek a segítséget! A csatornatörlősdi bejött:) Mostmár megvannak a keresett csatornák, és lefagyást sem produkál.nnKugesz, az új topic-ért bocs, de nem igazán vagyok tapasztalt felhasználó.nnBoldog karácsonyt!

vaszil vasziljevics

Azt tanuld meg,hogy egy csatonából soha ne legyen duplázás mert,mint tapasztalhattad,abból csak a kavarás van.

SzSziszi
    Felhasználó

SziasztoknnLenne egy kérdésem ami mégpedig az hogy mi lehet a probléma, ma írtam a digi tv-nek is de kivi vok a ti véleményetekre is.nnA következőt írtam:nnAzzal a gonddal fordultam önökhöz, hogy abban az esetben mi lehet a probléma ha kb. 20 csatornánk nem jön be. Mint pl. mtv1. (Azon gondolkodtunk, hogy vajon azért mert esik az eső vagy rossz az idő nem jön be viszont pl. a szomszédunk zavartalanul nézi az adásokat max akkor nem ha szakad az eső de mint tudjuk ilyen mostanában nincs. Viszont nekik más beltéri egységük van.)nnA gyári beállításokban megpróbáltuk újra a műsorokat bekerestetni, hogy majd lehet úgy működni fog de így sem sikeredet + még kevesebb adó jön be.nnNem beszélve arról, hogy előfizettünk az HBO MaxPack-ra (HBO;HBO2;HBO Comedy) De ebből csak a HBO Comedy jön be… Mert a többinél csak egy nagy sötétség van hetek óta. Ráadásul mint mondtam a gyári beállításoknál mikor újra elindítottuk akkor már az HBO;HBO2-sem jött be. Megpróbáltam törölni pár nem előfűzetett adót törölni ami nem jön be, mert egyszer önökkel beszéltünk, hogy az a megoldása ilyenkor hogy ha csak 100adó fér el akkor töröljünk és automatikusan majd megjelenik.nnA beltéri egység modell: HSS-1165NAnnVajon a beltéri egység lehet a rossz?

cxy
    Felhasználó

nem!!! tedd az m2-re frissitsd le azt hiszem fenn van az oldalon a leirás . Elmondásod alapján az antennáddal van baj ! Ja és hidd ell esőben is lehet TV-zni!!!

SzSziszi
    Felhasználó

Én elhiszem hogy esőben is lehet 🙂

vaszil vasziljevics

Valószinüleg nem volt frissitve a softwer.nnEzt ugy lehetne,hogy az M1 csatornára lépsz majd az UP/DOWN gombokat nagyon egyszerre megnyomva elindul a frissités.nnEz a 12563 GHz (SR27500) frekvencián érhető el Horizontális polarizációban.nnHa sikerül a sw frissités akkor az ujraindulás után uj keresés történik és igy már minden csatornának bent kell lennie.nnA link alatt le van irva a frissités menete https://www.digiportal.hu/page.php?14

SzSziszi
    Felhasználó

Nos sikeredettnnMegcsinálta a frissítést de mondjuk :S kilép ugye és be és 0%-nál volt rá 5mp-re kilépett viszont nem láttam hogy az felment volna 100%-ra.nnHBO2 HBO már bejön viszont :S siralmas minőségben :S igy recseg vagy mi és nagyon akad a kép is.

vaszil vasziljevics

nnNos sikeredettnnMegcsinálta a frissítést de mondjuk :S kilép ugye és be és 0%-nál volt rá 5mp-re kilépett viszont nem láttam hogy az felment volna 100%-ra.nnHBO2 HBO már bejön viszont :S siralmas minőségben :S igy recseg vagy mi és nagyon akad a kép is. nn

nnIgy biztos,hogy az antenna nem jól van beállitva

SzSziszi
    Felhasználó

Értem 🙂 viszont akkor az a fura hogy mikor megrendeltük hetekig ment 😀 erre most meg hetekig nem megy XD az a kettő XD

vaszil vasziljevics

nnÉrtem 🙂 viszont akkor az a fura hogy mikor megrendeltük hetekig ment 😀 erre most meg hetekig nem megy XD az a kettő XDnn

nnAmi elromolhat az el is romlik…

vaszil vasziljevics

Ha van benned kurázsi,óvatosan meglazitod az antennatartó csavarjait és a beltérin a menüben belépsz oda ahol láthatóak a jel és minőségi szintek majd milliméterről milliméterre moccantgatod az antennát addig mig minden ok lesz.Aztán átlósan meghuzgálod az anyákat figyelva a szinteket.

…mert lehet,hogy a szerelő hanyag munkát végzett…

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 104

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás