2020 május 25.

DUAL (HYUNDAI HSS-7160NA)

15 bejegyzés megtekintése - 676-690 / 692
  • Szerző
    Bejegyzés
    Potter
    Felhasználó

Még is a fa volt a bűnös. Nem a közelben volt, de úgy néz ki mégis akadályozta. 3 héttel ezelőtt még nem. :DnnA szerelő jött és átrakta máshova a parabolát.

moo
    Felhasználó

Sziasztok!

Mostanában vettem észre, h kikapcsolt (áramtalanított) állapotból sokkal több ideig tart beindulnia a beltérinek, mint régebben. Ezt megtetézte ma azzal, hogy be sem indult, hanem csak halványan villogott mindkét (zöld és piros) LED-je. Kihúztam, bedugtam, többször, de mindig ugyanaz. Utána úgy hagytam, h talán beindul és kb 10 perc múlva be is indult. Rossz előjel lehet, vagy a hőségtől vacakolgat? Mit tegyek?

vpeti22
    Felhasználó

nnSziasztok!nnMostanában vettem észre, h kikapcsolt (áramtalanított) állapotból sokkal több ideig tart beindulnia a beltérinek, mint régebben. Ezt megtetézte ma azzal, hogy be sem indult, hanem csak halványan villogott mindkét (zöld és piros) LED-je. Kihúztam, bedugtam, többször, de mindig ugyanaz. Utána úgy hagytam, h talán beindul és kb 10 perc múlva be is indult. Rossz előjel lehet, vagy a hőségtől vacakolgat? Mit tegyek?nn

nnSzia! Lehet tápcsere, vagy beltéri egység csere lesz. Bérelt beltéri esetén ingyenesen. Hívd a 1272-t és jelentsd be hibára.

Tibor89
    Felhasználó

SziasztoknnEz a problemam:Szlovakiaban elek,ket belterink van minaketto dual az egyiken a szlovak digi van a masikon a magyar(digisport hu vegett).Ket teven van mindketto, de a magyar belteri furcsan viselkedik.Delutanig minden rendben van minden foghato viszonylag eleg jol, de olyan 4 ora fele a csatornak elkezdenek akadozni(nem mind),foleg a sportcsatornak ,de pl. az m1 m2 stb is.A menuben figyelem a jelszinteket ,minoseget es a minoseg nagyon valtozik olyan 2-3 masodpercenkent leugrik 0-10%okra vagyis szaggat nezhetetlen,az erdekesseg hogy viszont a szlovak belterin(amiben van magyar csatorna csomag)ezek a csatornak jol nezhetok(nemszaggatnak vegkepp).Mindket dual belteri egy antennan van.(van negyes fej vagy hogyhivjak)Mi lehet a problema?nnElore is koszi.

Goose
    Felhasználó

Üdv. Következő problémával fordulnék hozzátok.

HYUNDAI HSS-7160NA beltérim van, két tévé, egeres megoldás. Szóval csak Horizontális sávon lévő csatornák jöttek eddig be. Na most ugye én előfizetek az 57 csatornás csomagra. Ebből jó ha bejön kb 44-45, a többi ugye Vertikális sávon helyezkedik el. Felhivtam őket, azt mondták fejcsere (3000ft). Szereztem egy QUAD fejet. (Hirschmann CS 404 QS) azt hiszem. Szóval kicseréltem, de igy se jött be semmiféle Vertikális csatorna. Egészen tegnapig, ugyanis gondolt egyet a szépség, és megtalálta ezeket a csatornákat. (duna world, tv6, nota tv, pro4…stb) Bejöttek kb 20 percig, az egeres tévére nem jöttek be, semmilyen formában. Na most kérdem én, hogy akkor mivan? Úgy működne, ha egy másik koax kábelt rászerelek, és megfelelő bekötéssel, ahogy itt az oldalon van bekötöm? Mert most az antennából, egy kábel jön be a beltéribe. Lehet nehéz kimenni belőle, szóval elnézést. Csak már idegesit, hogy 57 csatornára fizetek, és akkor ebből tudok nézni 45 öt…Köszönöm a válaszokat előre is. Üdv: goose

Potter
    Felhasználó

nnÜdv. Következő problémával fordulnék hozzátok.nnHYUNDAI HSS-7160NA beltérim van, két tévé, egeres megoldás. Szóval csak Horizontális sávon lévő csatornák jöttek eddig be. Na most ugye én előfizetek az 57 csatornás csomagra. Ebből jó ha bejön kb 44-45, a többi ugye Vertikális sávon helyezkedik el. Felhivtam őket, azt mondták fejcsere (3000ft). Szereztem egy QUAD fejet. (Hirschmann CS 404 QS) azt hiszem. Szóval kicseréltem, de igy se jött be semmiféle Vertikális csatorna. Egészen tegnapig, ugyanis gondolt egyet a szépség, és megtalálta ezeket a csatornákat. (duna world, tv6, nota tv, pro4…stb) Bejöttek kb 20 percig, az egeres tévére nem jöttek be, semmilyen formában. Na most kérdem én, hogy akkor mivan? Úgy működne, ha egy másik koax kábelt rászerelek, és megfelelő bekötéssel, ahogy itt az oldalon van bekötöm? Mert most az antennából, egy kábel jön be a beltéribe. Lehet nehéz kimenni belőle, szóval elnézést. Csak már idegesit, hogy 57 csatornára fizetek, és akkor ebből tudok nézni 45 öt…Köszönöm a válaszokat előre is. Üdv: goosenn

nnIgen, jól gondolod. Kell még egy kábel a fejtől a beltérig. Utána meg keresd le csatornákat megint (Gyári beállítások).

Potter
    Felhasználó

nnSziasztoknnEz a problemam:Szlovakiaban elek,ket belterink van minaketto dual az egyiken a szlovak digi van a masikon a magyar(digisport hu vegett).Ket teven van mindketto, de a magyar belteri furcsan viselkedik.Delutanig minden rendben van minden foghato viszonylag eleg jol, de olyan 4 ora fele a csatornak elkezdenek akadozni(nem mind),foleg a sportcsatornak ,de pl. az m1 m2 stb is.A menuben figyelem a jelszinteket ,minoseget es a minoseg nagyon valtozik olyan 2-3 masodpercenkent leugrik 0-10%okra vagyis szaggat nezhetetlen,az erdekesseg hogy viszont a szlovak belterin(amiben van magyar csatorna csomag)ezek a csatornak jol nezhetok(nemszaggatnak vegkepp).Mindket dual belteri egy antennan van.(van negyes fej vagy hogyhivjak)Mi lehet a problema?nnElore is koszi.nn

nnNekem is hasonló a gond (4 órakor elmegy az adás).nnItt a kérdésem és alatta a válasz.

Goose
    Felhasználó

Üdv. Sikerült megcsinálni, a kép alapján csináltam. Működik is, az egyes számú tvn, scart csatlakozás ugye az a fő cucc. Na ott minden jó. Az egeres, antennás tévénél meg semmi jel. 10 százélek mind2, néha felugrik 50-40 százalékra, és nem talál semmit, rossz jel vagy nincs jel. Ezt kapom…:/ Mi lehet a gond? De ismétlem az egyes számú tévén minden rendben.

klaczko
    Felhasználó

Nézd át a csatlakozasokat. Jo lenne egy kép is a belteri hátuljáról, hogy miként van bekotve.

Goose
    Felhasználó

Fogok csinálni mielőbb, de egy picit eltűnök. Kérnem kell egy szabit holnapra, mert úgy látszik elállitottam a tányért…és 10per10 a jel, és a szint is…szóval gratulálok magamnak. Túlbuzgó lettem kicsit…remélem megtudom oldani valahogy. Ha sikerült akkor jön a kép. köszönöm. Üdv

chilii
    Felhasználó

Üdvözletem, remélem jár még erre valaki. Van egy kis gondom, nem tudom mi lehet az oka. A beltéri egységhez csatlakoztatott tv-n egy ideje szalad a kép amikor a túl sok a világos szín a képen. Eleinte csak egy-egy csíkban volt képhiba, mostanra viszont sokat romlott a helyzet, elég gyakran szalad a kép. Mivel az egérrel csatlakozott tévén nem jelentkezik a hiba, a tv készülékre gyanakodtam. Azonban most kicseréltük a tv-t és megdöbbenésemre a hiba nem szűnt meg, tehát valószínűleg a beltéri egységgel van gond. Volt már valakinél hasonló hiba? Előre is köszönöm a válaszokat.

rehalala
    Felhasználó

Nekem kicserélték a beltérit amikor szaladt a kép.

chilii
    Felhasználó

Köszi! Holnap felhívom őket.

szityu71
    Felhasználó

Mit csinál ez a beltéi egység amikor kikapcsolom pár másodperc mulva elkezd felváltva villogni a piros és a zöld led letölt valami frissítést de mikor abbahagyja bekapcsolom akkor nem ir ki semmit?Köszi a választ.

Syska
    Felhasználó

Igen frissítést keres ota jel keresést indít. Csak akkor ír ki valamit ha talál is valamit szoftot vagy új csatornákat. Ha nem talál legalább megpróbálta ez nem gond.

15 bejegyzés megtekintése - 676-690 / 692
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.