2018 július 17.

AMOS Műholdak ( Ny 4°)

Kezdőlap Fórumok DigiPortál Fórumok Műholdak vétele AMOS Műholdak ( Ny 4°)

Ennek a témakörnek tartalma 116 hozzászólás, 14 résztvevő. Utolsó frissítés:  klaczko 3 éve, 4 hónapja telt el.

12 bejegyzés megtekintése - 106-117 / 117
  • Szerző
    Bejegyzés

rehalala
    Felhasználó

es ha igy megprobalom akor mind a ket belterin fog menni mind a ket muhold??? :O :oO :-O

Jáccint
    Felhasználó

Nem, csak az egyiken, amelyik a DiSEqC-et vezérli. ( a képen a jobb oldali) A másik csak az Intelsaton marad.

vaszil vasziljevics

nnes ha igy megprobalom akor mind a ket belterin fog menni mind a ket muhold??? :O :oO :-Onn

nnHa azt akarod,hogy mindkét beltérin nézhesd mindkét müholdat akkor két 2/1 kapcsoló kell.

Csákány Alexander
    Felhasználó

Az Amos nyugat 4 fok-on van, sima digi szereléssel nem fog jönni. Kell hozzá feltenni mégegy fejet. A gyári fejtartók ráadásul nem jók hozzá, mert olyan közel vannak a műholdak, hogy nem fér el egymás mellett két normál fej. Házi fejtartóval megoldható.nnNekem van megfelelő fejtartom és fejem mert a UPC nekem itt hagyta és néztem FTA müholdvevökkel az ingyeneseket is miután felbontottam a szerzödésemet .nnNálam az a baj hogy a ház oldalán van kohelyezve a költéri egység és nem lát rá a Kelet 9 fok ra akkor most mit csináljak pedig annyira szeretnék venni egy amiko 8900 🙁 hogy késöbb az Olcso Tv-t tudjam nézni .nnDe akkor most a Nyugati fokon van a T-Home -nál és mit tudok fogni ott ami érdekessebb jelenleg Mindig Tv Extra Családim van ! vagy oldjam meg a Kelet 9 fok -ot de ahozz szerelni is kell 🙁

kowi000000
    Felhasználó

vegyél akkor egy diseqc forgatót!:) vagy akkor egy új antennát kell a meglévő mellé:) más megoldás szerintem nincs mert elég messze van az a két pozició egymástól:)

kowi000000
    Felhasználó

vagy egy olyan is lenne hogy keleti 9 fok és keleti 13fok egy antennáról de ott meg 4fok az eltérés egymás mellett! én megpróbálnám úgy beállitani az nem baj ha közel vannak a holdak! nem tudom mien fejtartód van:)

kowi000000
    Felhasználó

most olvastam még egyszer vissza valami útba van? panelba laksz? a panel tetejére? van ilyen speciális 4 fokos fej amit lehet szerezni én ilyet a hello hdnál láttam ahol használnak ilyet:)

Csákány Alexander
    Felhasználó

most olvastam még egyszer vissza valami útba van? panelba laksz? a panel tetejére? van ilyen speciális 4 fokos fej amit lehet szerezni én ilyet a hello hdnál láttam ahol használnak ilyet:)nnCsaládi házban lakom de az a baj a fal oldalára van felszerelve hátra igy csak nyugati fok jönnek be igy esélyem se lenne keleti irányba forgatni 🙁 szerintem más heéyre kellene szerelni a parabolát :(nnHa veszek forgató motort akkor az összes müholdat tudom nézni belsö vezérléssel ??? Maga beálitja a fokot ?nnAzt nem tudom hogy milyen fej tartom van t-home parabola kültéri de ezzel ment a UPC DTH szolgáltatásai is mert Nyugat 4 fok ról 1 fok ra állitották !nnHa megveszem a forgató motort akkor ha keresek automatikusan csatornát akkor beállitja magát a motor ( kültéri szett ) ! Élettertama sok ? Mennyi forgatást bir ki .nnKöszönöm válaszodat !

Monster
    Felhasználó

nnmost olvastam még egyszer vissza valami útba van? panelba laksz? a panel tetejére? van ilyen speciális 4 fokos fej amit lehet szerezni én ilyet a hello hdnál láttam ahol használnak ilyet:)nnCsaládi házban lakom de az a baj a fal oldalára van felszerelve hátra igy csak nyugati fok jönnek be igy esélyem se lenne keleti irányba forgatni 🙁 szerintem más heéyre kellene szerelni a parabolát :(nnHa veszek forgató motort akkor az összes müholdat tudom nézni belsö vezérléssel ??? Maga beálitja a fokot ?nnAzt nem tudom hogy milyen fej tartom van t-home parabola kültéri de ezzel ment a UPC DTH szolgáltatásai is mert Nyugat 4 fok ról 1 fok ra állitották !nnHa megveszem a forgató motort akkor ha keresek automatikusan csatornát akkor beállitja magát a motor ( kültéri szett ) ! Élettertama sok ? Mennyi forgatást bir ki .nnKöszönöm válaszodat !nn

nnAz oké, hogy fiatal vagy, de azért a helyesírással törődhetnél kicsit, mert néha fogalmam sincs, hogy mit írsz..:(nnViszont, hogy “okosat” is próbáljak mondani, ezért a forgatóra mondok néhány dolgot.nnElég egy jobb tányér és egy fej. A tányért a lakásból forgatod a saját vezérlőjével. Kétségbe nem kell esni, mert első alkalommal úgyis fel kell programozni a beltérit, amennyi műholddal (természetesen azok csatornáival) csak lehetséges. Mivel ez általában műszerrel történik, ezek után a memorizált csatornákat a beltéri mindig látni fogja, ha oda van fordítva. Így aztán ha mondjuk a Thor W 0.8-ról, a Hotbird E 13-ra forgatsz, elég ha a beltérin azt az egyik csatorna számot adod meg amelyik a Hotbird holdhoz tartozik. ezután elkezded forgatni a tányért és ha megtalálja a műholdat, akkor meg fog jelenni a kép a tévén amit memorizáltál. Ezután még tudsz finomítani, lassan forgatsz jobbra-balra és a legjobb képnél állsz meg. Jobb forgatók függőlegesen is tudnak mozgatni, tehát gyakorlatilag szuper képet tudsz magadnak “csinálni”. Azt pedig, hogy meddig bírja, a tesómék esete bizonyítja, 2000-ben lett felszerelve, azóta 3 tányér és 3 fej csere, de a forgató még mindig működik..:)

Mazsi30
    Felhasználó

Sziasztok!nnSegítséget szeretnék kérni, ugyanis szeretnénk itthon fogni a Nilesat műholdat, de minden szerelőnél falba ütközünk. Magyarországon ez nem fogható?nnElőre is köszi, bocsi ha hülye kérdés abszolút nem vagyok szakmabeli, a férjem pedig külföldi. 🙂

junior19
    Felhasználó

Hali!nnEz nem pont ide való, de ez más kérdés.nnSajnos a Nilesaton most nem régen is változtak a vételi paraméterek, így már nem sok nézhető csatorna vehető normál méretű antennával. Most már legalább egy 180-as antenna kell a vételhez, s nincs rá garancia, hogy a jövőben ez nem fog romlani, így még nagyobb antennára lenne szükség. Ezek az antenna méretek pedig több százezres árat generálnak. Ezért nem vállalja senki.nnHa az arab adások az érdekesek,akkor érdemes lenne ennek a két műholdnak a választékát megnézni.nnhttp://www.flysat.com/badr.phpnnInnen már egy jó 100-110-es antennával több műsor vehető, erről egy szerelő már tud tájékoztatást adni.nnVagy egy másik műhold:nnhttp://www.flysat.com/yahsat1a.phpnnIde már legalább egy 150-es antenna kell a legtöbb műsor vételéhez, de 110-esel is jön sok csatorna.nnSok sikert

klaczko
    Felhasználó

nnSziasztok!nnSegítséget szeretnék kérni, ugyanis szeretnénk itthon fogni a Nilesat műholdat, de minden szerelőnél falba ütközünk. Magyarországon ez nem fogható?nnElőre is köszi, bocsi ha hülye kérdés abszolút nem vagyok szakmabeli, a férjem pedig külföldi. :)nn

nnjunior19 jól mondja. Egy hiányzik a kérdésből,az pedig a vételi hely.

12 bejegyzés megtekintése - 106-117 / 117

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás