2019 szeptember 23.

Amiko Alien és Alien 2

Ennek a témakörnek tartalma 1,691 hozzászólás, 151 résztvevő. Utolsó frissítés:  spartacoos 4 hónapja, 1 hét telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 661-675 / 1,692
  • Szerző
    Bejegyzés

wazzu
    Felhasználó

Szia, köszönöm részletes válaszod, így már egyértelmű!

Egy kérdésem maradt! Amennyiben alien2-t veszek, ami ugye két tuneres, ha jól értelmezem, tudom nézni a tv-t, miközben mondjuk az anyósnak streameli a másik adást a számítógépre..? Ezesetben hogy kötöm be az LNB-t? 1-be be, majd a loop-on keresztül átkötöm a másikba ; vagy twin fej kell a bekötéshez? Köszi!

Darkstar
    Felhasználó

nnSzia, köszönöm részletes válaszod, így már egyértelmű!nnEgy kérdésem maradt! Amennyiben alien2-t veszek, ami ugye két tuneres, ha jól értelmezem, tudom nézni a tv-t, miközben mondjuk az anyósnak streameli a másik adást a számítógépre..? Ezesetben hogy kötöm be az LNB-t? 1-be be, majd a loop-on keresztül átkötöm a másikba ; vagy twin fej kell a bekötéshez? Köszi!nn

nnTwin fej kell a teljes értékű működéshez (polárváltó miatt). A többit jól értelmezed.

Black

https://www.digiportal.hu/download.php?view.176nnAlien2 Spark7162 Enigma2 Open Modified 30-08-13.v.BlacknnLetölthetőnnTeljes enigma2 verzió. Alien_2 készülékre.nnuser name: rootnpassword: amikonn!! Alien_1 készülékre nem jó !!nnSemmi féle előre beállítást nem tartalmaz!nnMiket tartalmaz?: Alapjában véve ugyan azon tulajdonságokat mint minden más hasonló enigma verziók. Temérdek plugin elérhető van köztük olyan is ami jelenleg más alien2-készüléken nem elérhetők, lesznek hozzá további, javítások, pluginok.nnKezelése: talán könnyebb mint más enigma verziónál, súgó Help funkció lehetőségnek köszönhetően, nagy segítséget nyújthat minden kezdő felhasználónak mi hol található.nnTávirányító funkció sokk változást tartalmaz: V.Format/Videó beállítás, Find/EPG kereső, Fav/Kedvenc csatorna lista, Sat/ Műhold lista, Piros/ Audio beállítások, Zöld/Video beállítások, Sárga/TXT, Kék/Elérhető plugin bővítmények “itt található szoftcam menü”, F1/TS Media, F2/ több funkciós EPG lehetőség, F3/ Súgó,Help Menü funkció “sokk műveletnél elérhető, EPG/müsor újság több formátumban, Grafikus epg műsor újság két formátumban.nnEszközök inicializálását elvégzi, stream lehetőség jó, oscam kezelés jó, gyorsaság szoftver stabilitást pedig mindenki szabadon döntse el.nnElőre telepített csatorna listát nem tartalmaz, ezt mindenkinek maga kell elvégezni a lekeresést, műholdak elérhetők, természetesen lehet FTP-n is csatorna lista mentést feltölteni vagy cserélni.nnHibákat tartalmaz-e maga a szoftver?: mint minden más verzióban ebben is találhatók. “Hibát találni könnyebb mint maga a kezelését megtalálni.”nnTovábbi javítások itt a Digiportálon lesznek elérhetők, ezek más verziókra nem használhatók. “Elvileg mán ma estére is lesz mán hozzá.”nnNéhány kép a telepítéstől kezdve a vég használatig.nnPlugin menü alatt található a Clear mem plugin, ezt célszerű a kép szerint beállítani. Nem lesz zavaró, de hasznos.nUtána következhetnek a műholdak beállítása:nSúgó/Help funkció TV műsor mellet:nnSoftCamnMédianMédia/Súgó,HelpnMenü:nFelvételek beállítása:nPluginok részben át rendezhető.nHát talán röviden egyenlőre ennyi.

Norbosz
    Felhasználó

Helló! Letöltöttem ezt az Alien2 Spark7162 Enigma2 Open Modified 30-08-13.v.Black verziót és TFTP-n keresztül ahogy már sok másik enigma2 (pl.HDMU) image-t, fel telepítettem a készülékre. Szépen fel is települt, viszont amikor a TFTP kiírta hogy kész, akkor az alien2 készülékem elszámolt az előlapon 300-as számig (elég lassú ütemben) és kiírta hogy ERR. Kétszer megismételtem a telepítést, sajnos egyszer sem jártam sikerrel. 🙁 Sajnos olyan pendrive-m nincs jelenleg amivel menne a telepítés, megpróbálom spark alól pluginnal, hátha úgy sikerül.nnupdate: sajnos így sem sikerült. Miután spark alól e2upgrade pluginnal feltelepítettem, és indítanám, csak a BOOT felirat jelenik meg, ezt látom már 5. perce. Szóval valami nem stimmel sajnos, legalábbis nálam.

Black

nnHelló! Letöltöttem ezt az Alien2 Spark7162 Enigma2 Open Modified 30-08-13.v.Black verziót és TFTP-n keresztül ahogy már sok másik enigma2 (pl.HDMU) image-t, fel telepítettem a készülékre. Szépen fel is települt, viszont amikor a TFTP kiírta hogy kész, akkor az alien2 készülékem elszámolt az előlapon 300-as számig (elég lassú ütemben) és kiírta hogy ERR. Kétszer megismételtem a telepítést, sajnos egyszer sem jártam sikerrel. 🙁 Sajnos olyan pendrive-m nincs jelenleg amivel menne a telepítés, megpróbálom spark alól pluginnal, hátha úgy sikerül.nnupdate: sajnos így sem sikerült. Miután spark alól e2upgrade pluginnal feltelepítettem, és indítanám, csak a BOOT felirat jelenik meg, ezt látom már 5. perce. Szóval valami nem stimmel sajnos, legalábbis nálam.nn

nnEz szerintem nem szoftveres hiba lehet, inkább telepítési probléma.nnNem csak én magam de mi-ellőt kikerült volna a szoftver nyilvánosságra más is kipróbálta a saját készülékén. Első telepítés alkalmával error üzenet nélkül települt. Ha jól tudom az illetőnek azóta is az üzemel a készülékén.nnTalán ha az illető úgy gondolja úgy érzi akkor majd ő maga is hozzá szol, én személy szerint senki helyet ilyen téren nem nyilatkozhatók de nem is akarok senkit semmire győzködni.nnAmit tudók én magam pendrájvról, Spark alól minden formájában kipróbáltam minden egyes alkalommal ugyan úgy mint minden enigma2 szoftver települt. Még kipróbáltam biztonság kedvéért, hogy utána más verziót elfogadd, de avval sem volt probléma tehát még ez a veszély sem áll fent.nnMinden esetre érdekes mert korábbi hozzá szólásban szinte ugyan ezen hiba miatt írt itt a fórumon más felhasználó, ami enigma2 verzióhoz nekem semmi közöm. Én úgy gondolóm, hogy ott inkább telepítési probléma lehet és az miatt nem indul be.

Norbosz
    Felhasználó

nn

nnHelló! Letöltöttem ezt az Alien2 Spark7162 Enigma2 Open Modified 30-08-13.v.Black verziót és TFTP-n keresztül ahogy már sok másik enigma2 (pl.HDMU) image-t, fel telepítettem a készülékre. Szépen fel is települt, viszont amikor a TFTP kiírta hogy kész, akkor az alien2 készülékem elszámolt az előlapon 300-as számig (elég lassú ütemben) és kiírta hogy ERR. Kétszer megismételtem a telepítést, sajnos egyszer sem jártam sikerrel. 🙁 Sajnos olyan pendrive-m nincs jelenleg amivel menne a telepítés, megpróbálom spark alól pluginnal, hátha úgy sikerül.nnupdate: sajnos így sem sikerült. Miután spark alól e2upgrade pluginnal feltelepítettem, és indítanám, csak a BOOT felirat jelenik meg, ezt látom már 5. perce. Szóval valami nem stimmel sajnos, legalábbis nálam.nn

nnEz szerintem nem szoftveres hiba lehet, inkább telepítési probléma.nnNem csak én magam de mi-ellőt kikerült volna a szoftver nyilvánosságra más is kipróbálta a saját készülékén. Első telepítés alkalmával error üzenet nélkül települt. Ha jól tudom az illetőnek azóta is az üzemel a készülékén.nnTalán ha az illető úgy gondolja úgy érzi akkor majd ő maga is hozzá szol, én személy szerint senki helyet ilyen téren nem nyilatkozhatók de nem is akarok senkit semmire győzködni.nnAmit tudók én magam pendrájvról, Spark alól minden formájában kipróbáltam minden egyes alkalommal ugyan úgy mint minden enigma2 szoftver települt. Még kipróbáltam biztonság kedvéért, hogy utána más verziót elfogadd, de avval sem volt probléma tehát még ez a veszély sem áll fent.nnMinden esetre érdekes mert korábbi hozzá szólásban szinte ugyan ezen hiba miatt írt itt a fórumon más felhasználó, ami enigma2 verzióhoz nekem semmi közöm. Én úgy gondolóm, hogy ott inkább telepítési probléma lehet és az miatt nem indul be.nn

nnMár csak az maradt hogy pendrive-ról megpróbáljam majd fel telepíteni. Bár az a fura hogy eddig minden verziót gond nélkül feltettem TFTP-n keresztül de spark alól e2upgrade pluginnel is. Megpróbálom úgy hogy elősször fel telepítek egy másik enigmát, majd úgy rá telepítem a te verziódat, hátha úgy elindul.

htibi58
    Felhasználó

Szerintem is telepítési probléma lehet. Én mindig pendrive-ről telepítettem a HDMU-kat, a Sparkokat és most Black Mod-ot is. Ez is simán feltelepült. A pluginok miatt talán tovább települ, mint egy HDMU, de nálam megy rendesen. Van olyan funkció (mediaplayer), ami másutt található mint a HDMU-nál, a felvétel útvonalát be kell állítani, mert nem austofs-sel csatolja fel a meghajtókat, már eltérést nem tapasztaltam.nnA TFTP-t nem szoktam használni, mert ha jól tudom ahhoz nullmodem kábel is kell. Így is van elég kábel, nullmodem kábellel csak akkor csatlakozom az Alienhez, ha helyre kell állítani valamit (szerencsére ritkán kell, de azért volt már rá példa). A TFTP lehet, hogy túl gyorsan írja ki, hogy kész, várd meg míg a kijelzőn is kiírja, hogy SUCC. Ugye Alien2-d van? Mert nem a sima Alien-hez lett készítve.

Black

Ha másnál működik, szerintem nálad is kell hogy menjen. Amit fent leírtam én csak azt tudom és az biztos fedi a valóságot. Pendrájvról minden létező formában próbálva lett.nnMinden esetre ha a letöltés rovatot nézem mán néhányan letöltötték, hátha azok is majd hozzá tudnak szólni.nnTisztelet a kivételnek: Persze kérdés az is hogy mi célból töltötték le, hogy saját részre használni, vagy azért hogy kimentsék a használható anyagot oszt más saját tár helyen vagy fórumon reklámozzák, hogy most mán ez is van.nn”Új fajta divat van kialakulóban a nagy segítők táborában.”nnMagam részéről hálás köszönet, htibi58 hozzá szolásáért.nnEgyben akit érdekel letölthető a szóban forgó Alien2 Spark7162 Enigma2 Open Modified 30-08-13 verzió mellé kisebb csomag: https://www.digiportal.hu/download.php?view.177

Norbosz
    Felhasználó

nnSzerintem is telepítési probléma lehet. Én mindig pendrive-ről telepítettem a HDMU-kat, a Sparkokat és most Black Mod-ot is. Ez is simán feltelepült. A pluginok miatt talán tovább települ, mint egy HDMU, de nálam megy rendesen. Van olyan funkció (mediaplayer), ami másutt található mint a HDMU-nál, a felvétel útvonalát be kell állítani, mert nem austofs-sel csatolja fel a meghajtókat, már eltérést nem tapasztaltam.nnA TFTP-t nem szoktam használni, mert ha jól tudom ahhoz nullmodem kábel is kell. Így is van elég kábel, nullmodem kábellel csak akkor csatlakozom az Alienhez, ha helyre kell állítani valamit (szerencsére ritkán kell, de azért volt már rá példa). A TFTP lehet, hogy túl gyorsan írja ki, hogy kész, várd meg míg a kijelzőn is kiírja, hogy SUCC. Ugye Alien2-d van? Mert nem a sima Alien-hez lett készítve.nn

nnÉn is pendrive-ről telepítettem és még úgy pár hónapja vettem is egy pendrive-t nagy örömmel, a célból hogy majd arról telepítem az enigmákat,meg jó lesz másra is. Rögtön vettem egy 16 gigásat, és pechemre nem ismeri fel a készülék. Ezért nem tudom róla telepíteni sem a sparkot sem az enigmát. Ekkor folyamodtam TFTP-hez amivel mindeddig nem volt gondom. Bár lehet most sem azzal van a gond, mert spark alól az e2upgrade pluginnel feltelepítve sajnos szintén csak a boot feliratot láttam és úgy hagytam 30 percig hátha elindul, de nem indult sajnos. Alien 2 készülékem van, tripla tuneres. TFTP-hez amúgy nem kell nullmodem kábel, hálózatba kell összekötni a számítógépet és a készüléket. 🙂 Viszont sajnos mint mondtam nem hozott eredményt egyik megoldás sem. Minden esetre ha a birtokomba kerül egy működő pendrive, akkor kifogom próbálni avval is, hogy működik e.

htibi58
    Felhasználó

Hát az igaz, hogy a pendrive-ok típusára finnyás, főleg a Kingstonokkal működik, és a hátsó USB portot kell használni, mert ott keresi a frissítő pent. Esetleg próbáld meg, hogy készítesz a penre egy 4 GByte-os FAT32-re formázott partíciót. A TFTP-vel talán lassúbb az adatküldés, mint az USB portról történő közvetlen adatbeolvasás. Én Kingston pennel is jártam úgy, hogy nem akarta felismerni az Alien2, pedig előtte már többször frissítettem róla. Azzal az “összetolhatós” fajtával jártam így, amelyiknek nincs külön védőkupakja, hanem a műanyagházat előretolva védi a fém csatlakozórészt. A műanyag picit előretolódott és bele volt ugyan nyomva a pendrive az USB ajlzatba, de nem érintkezett rendesen.

nempeti
    Felhasználó

Cardshara.tv mgcamd beállítási problémám van! Tud valaki segíteni?

nempeti
    Felhasználó

Sziasztok!nnAlien 1-em van és cardshara-t szeretnék nézni, ami idáig ment és nem tudom mi lehet a probláma!nnMgcamd használok és nem tudom mi lehet a gond!nnTud valaki segíteni?nnKöszönöm

htibi58
    Felhasználó

Nem lehet, hogy ez egy fizetős “szolgáltatás” és lejárt a tesztidőszakod?

Lala
    Adminisztrátor

nnSziasztok!nnAlien 1-em van és cardshara-t szeretnék nézni, ami idáig ment és nem tudom mi lehet a probláma!nnMgcamd használok és nem tudom mi lehet a gond!nnTud valaki segíteni?nnKöszönömnn

nnJaja, pénzbe kerül… de nem reklámozunk ilyet ezen az oldalon. L-)

nempeti
    Felhasználó

Akkor valaki írjon privibe!!!

15 bejegyzés megtekintése - 661-675 / 1,692

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás