2019 október 16.

Amiko Alien és Alien 2

Ennek a témakörnek tartalma 1,691 hozzászólás, 151 résztvevő. Utolsó frissítés:  spartacoos 5 hónapja telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 586-600 / 1,692
  • Szerző
    Bejegyzés

amiko2
    Felhasználó

Sziasztok.Uj amiko2-es tulajdonos vagyok nagyon jó ez a fórum,de nekem igy elsőre nagyon magas.SPARK 1.2.51-es van rajta,de semmi plugin.van egy ccamd sorom az upc-re aszt szeratném beüzemelni,de fogalmam nincs,hogy fogjak hozzá tudna valaki segiteni?NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM.

zols
    Felhasználó

Sziasztok. Uj vagyok a fórumon és segitséget keresek. Alien2 szoftver frissités közben elment az áram és megbolondult minden, Csak a 00.00 jön be és semmi más. Amit a Net-en lehet már megkerestem, nem boot-ol a rendszer és az rs 232 csatlakozásnál a Pc nem találja a beltérit Mit tegyek ?

Black

nnSziasztok. Uj vagyok a fórumon és segitséget keresek. Alien2 szoftver frissités közben elment az áram és megbolondult minden, Csak a 00.00 jön be és semmi más. Amit a Net-en lehet már megkerestem, nem boot-ol a rendszer és az rs 232 csatlakozásnál a Pc nem találja a beltérit Mit tegyek ?nn

nnTeljes egész újra kell telepíteni a Sparkot, pendrájvról.nnInnét letölthető hozzá való Spark rescue img.fájl verzió: http://www.sat-support.tv/?a=downloads&dir=92

Black

nnSziasztok.Uj amiko2-es tulajdonos vagyok nagyon jó ez a fórum,de nekem igy elsőre nagyon magas.SPARK 1.2.51-es van rajta,de semmi plugin.van egy ccamd sorom az upc-re aszt szeratném beüzemelni,de fogalmam nincs,hogy fogjak hozzá tudna valaki segiteni?NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM.nn

nnNem kötelező, de célszerű a Sparkot frissíteni innét letölthető gyári verzió: http://www.amikostb.com/?q=product&id=153nnPlugint telepíteni, innét is lehet letölteni vagy innét: http://www.sat-support.tv/?a=downloads&dir=92nnKártya olvasáshoz konfigurálni kell.

zols
    Felhasználó

Szia Black Köszönöm a gyors választ. Letöltöttem, de nem ismeri fel a pendriv-ot, pedig kingston, fat 32 formázva spark alkönyvtás stb. Csak a 00.00 órajel

Black

nnSzia Black Köszönöm a gyors választ. Letöltöttem, de nem ismeri fel a pendriv-ot, pedig kingston, fat 32 formázva spark alkönyvtás stb. Csak a 00.00 órajelnn

nnFél siker.nnAutomatikusan a pendrájvot nem ismeri fel.nnKészülék hálózat ki.nnPendrájv hátsó csatlakozóban, rajta spark mappa, benne a két spark letöltött fájl.nnTovábbiakban a készülék gombokkal kell kiválasztani a SPARK BOOT verziót és a telepítést választani, ott óra nem fog indulni, majd a legvégén ha a telepítés véget ér.

zols
    Felhasználó

Sajnos nem megy,pedig a leirtak alapján csinálom. Néhány angol nyelvű fórum szerint a boot szektor sérült, esetleg a Flash memória. A tünet annyi, hogy nem jelenik meg sem a spark boot , se semmi más csak az óra kezd el menni. Hogyan lehet a boot szektort helyre hozni, vagy a Flash memóriát nullázni. köszönöm

Black

Enigma2-tő boot lehetőséget lehet választani?

zols
    Felhasználó

Sajnos nem, szó szerint semmire nem reagál. Nyomkodok, kapcsolok mindent az előirás szerinti sorrendben, de csak az órajel.

zols
    Felhasználó

Mire eszembe jutott, már nem engedett további választ a rendszer, éppen az enigmát akartam feltenni, amikor jött egy néhány perces áramszünet, ugy hogy az nincs is rajta. A készüléket a neten vette a nejem és miután kereste az eladót ezzel a problémával a pasi kioktatta. Nyilván nem általános, de szivesen megosztanám az eladó nevét , csak okulás képpen. Néhány napja kinlódok ezzel a problémával, van még néhány fórum, ahol szakemberek lehetnek, de nem engednek regisztrálni, csak olvasni tudok. Külön köszönet a Digital Portal-nak, hogy egyáltalán foglalkozik velem, s nem kevésbé személyednek, aki válaszolt is

Sporadikus
    Felhasználó

Már több E2 változatot próbálgattam, de végül a HDMU maradt. Mivel csak SCARTon keresztül tudok csatlakozni az olvashatóság miatt elég sok skint próbáltam, végül nálam az alapskin vált be a legjobban, annyi különbséggel, h az itt használt betűtípus elég halványan látszik. Azt szeretném kérdezni, h hogyan lehet ezt megváltoztatni egy hasonló betűméretűre, de vastagabb (bold) betűtípusra. Vmelyik kipróbált skinnél ez lehetséges volt, de annál egyéb gondok merültek fel.nnMinden ötletet jól jönne.nnÜdv:Sporadikus

Black

nnMire eszembe jutott, már nem engedett további választ a rendszer, éppen az enigmát akartam feltenni, amikor jött egy néhány perces áramszünet, ugy hogy az nincs is rajta. A készüléket a neten vette a nejem és miután kereste az eladót ezzel a problémával a pasi kioktatta. Nyilván nem általános, de szivesen megosztanám az eladó nevét , csak okulás képpen. Néhány napja kinlódok ezzel a problémával, van még néhány fórum, ahol szakemberek lehetnek, de nem engednek regisztrálni, csak olvasni tudok. Külön köszönet a Digital Portal-nak, hogy egyáltalán foglalkozik velem, s nem kevésbé személyednek, aki válaszolt isnn

nnAlapjában véve ha áramszünet is volt az nem probléma. Egyszerűen nem települ a verzió, de utána újra telepíthető, készülék gombok segitségével. Az hogy nincs telepítve ENIGMA2 vagy SPARK a készülékre, önmaga a verziók választása elérhetőnek kéne lennie készülék gombokkal.nnHa csak önmaga a készülék nem hibásodik meg.nnDe hátha még más is csatlakozik a témához.

Black

nnMár több E2 változatot próbálgattam, de végül a HDMU maradt. Mivel csak SCARTon keresztül tudok csatlakozni az olvashatóság miatt elég sok skint próbáltam, végül nálam az alapskin vált be a legjobban, annyi különbséggel, h az itt használt betűtípus elég halványan látszik. Azt szeretném kérdezni, h hogyan lehet ezt megváltoztatni egy hasonló betűméretűre, de vastagabb (bold) betűtípusra. Vmelyik kipróbált skinnél ez lehetséges volt, de annál egyéb gondok merültek fel.nnMinden ötletet jól jönne.nnÜdv:Sporadikusnn

nnFont Magnifier Pluginnal lehet betűt cserélni.

mann00
    Felhasználó

Sziasztok, és teljesen uj vagyok, Alien1-el küzdök egész nap, több kevesebb sikerrel, most pl. egy HDMU-t bizgerélek, de már az elején elakadtam, mert a műholdlistában csak astra van meg 13fok, emiatt a thort nemtom lekeresni, mi a megoldás?

spam
    Felhasználó

nnSajnos nem, szó szerint semmire nem reagál. Nyomkodok, kapcsolok mindent az előirás szerinti sorrendben, de csak az órajel.nn

nnMeg 1 proba: (ketkezes)nnBal kezzel kikapcsolod a fokapcsolot (hatul), jobbal nyomva tartod az OK (kozepso) gombot,nnbalal bekapcsolod a fokacsolot – itt kellene jonnie egy BOOT – FORCE feliratoknak (kozepso gomb elenged).nnHa latod ezeket, akor egy fel gomb (SPARK), es utanna egy kozepso gomb (talan a SPARK nem serult).nnHa nem latod, mehetnek a telefonok, bar a gyarto/forgalmazo Enigma/HDMU telepites alatti hardver hibatnnnem fog meltanyolni. Johet a haver haverja aki JTag-al talan megoldja.nnHa a BOOT – FORCE feliratok mejelennek, de megsem boot-ol, akkor jon a Black altal ajanlott Spak Rescue image.nnLetoltod a SolarWinds TFTP Servert es feltelepited (ingyenes). Telepites utan elinditod – File – Configurenna beallitasokban semmit nem kell tenned csak megnezed, hogy a “Storage” alatti beallitasokban a “TFTP Server Root Directory”nnhova mutat (alapestben C:\TFTP-Root ), majd idemasolod a letoltott image-bol a 2 fajl-t (userfsub.img mImage).nnTFTP szerver leallit.nnA szamitogeped halozati kartyajat atallitod (ipv4) fix IP-re, IP 192.168.40.15 SUBNET 255.255.255.0 kesz.nnTFTP szerver elindit, – File – Configure, a Status-nal (felul) nyomsz egy “Start”-ot.nnElballagsz a Box-hoz, es bal kezzel kikapcsolod a fokapcsolot (hatul), jobbal nyomva tartod az OK (kozepso) gombot,nnbalal bekapcsolod a fokacsolot – ha jon a BOOT – FORCE felirat kozepso gomb elenged, es nyomsznnegy fel gombot. majd egy jobb-ra gombot, es varsz ( a TFTP ablakban latod, hogy az adatatvitel elindult).nnA box ujraindul alap beallitasokkal (SPARK).nnEnigma/HDMU-nal ugyanez, csak az OK bomb utan le gomb, aztan jobbra, DE AZ TFTP ALATT A HDMU 2 FAJLJAI VANNAK.nnHave a lot of fun…

15 bejegyzés megtekintése - 586-600 / 1,692

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás