2019 október 20.

Amiko Alien és Alien 2

Ennek a témakörnek tartalma 1,691 hozzászólás, 151 résztvevő. Utolsó frissítés:  spartacoos 5 hónapja, 1 hét telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 556-570 / 1,692
  • Szerző
    Bejegyzés

lesliebig
    Felhasználó

A mindig tv wall ikonokat feltettem ahogy itt írtátok, icon mappába másolvs stb, mégsem jelennek meg az ikonok tv wall módban.Mi lehet a gond? Pendrive-ról is megcsináltam, de semmi, pedig a Sparkban benne vannak.

Black

nnA mindig tv wall ikonokat feltettem ahogy itt írtátok, icon mappába másolvs stb, mégsem jelennek meg az ikonok tv wall módban.Mi lehet a gond? Pendrive-ról is megcsináltam, de semmi, pedig a Sparkban benne vannak.nn

nnMindigTV wall ikonok sajnos, ha jól is van telepítve nem minden esetben jelenik meg. Maga az ikonok amit felmásolsz jók, de azt tudni kell MindigTV-nél, ha a csatorna kiosztás nem egyezik akkor sajnos nem fog megjeleni, csak az adot csatorna kiosztáson jelennek meg.nnÁt kell Spark editor csatorna szerkesztővel írni és mán jó is lesz. További hátrány Spark alatt ha több csatorna sáv van mint 3, mindegyikhez külön kell ikon. Enigma2 alatt viszont minden sávon be tudja azonosítani.

lesliebig
    Felhasználó

Értem.

atus73
    Felhasználó

Üdv! Vásároltam egy Alien2-őt,telepítve van rá az Enigma2 HDMU,elindítom bebootol de a tv képernyőn nem jelenik meg semmi,scartal van csatlakoztatva.. Mi lehet a gond?

Black

nnÜdv! Vásároltam egy Alien2-őt,telepítve van rá az Enigma2 HDMU,elindítom bebootol de a tv képernyőn nem jelenik meg semmi,scartal van csatlakoztatva.. Mi lehet a gond?nn

nnNem Scart-ra van állítva.nnEnigma2 telepítéskor lehet kiválasztani milyen TV csatlakozást használunk HDMI-Scart-stb.nnHa HDMI-t vagy mást állítottak be akkor nem fog kép bejönni Scarton és más formátumban sem, ezt lehet utólag Menüben is állítani de ahhoz ugyancsak menü kép kell, hogy lehessen állítani, vagy ha nincs szoftveresen letiltva akkor lehet távirányíton állítani V.Format gombbal. Ha ez sem megy újra kell telepíteni.

Tom77
    Felhasználó

Sziasztok !nnMa vásároltam egy Amiko Alien 2 Tripla készüléket!nnlenne pár lérdésem:nn. spark alatt A Gy i k , kezelési útmutató, E-book menüpontra nyomva azt irja ki nincs felvétel ez mit jelent be kell állitani vmit?

lesliebig
    Felhasználó

Amiko Alien2 és Amiko 8800-as között hogy tudom beállítani az otthoni kártyamegosztást (Mindigtv), az Alien2-ben van a kártya.

atus73
    Felhasználó

Köszönöm! Próbáltam V.Format gombbal de nem reagál semmit!Így vásároltam,már telepítve volt. Hogy kell újratelepíteni és melyik a legújabb verzió belőle?Én még nem csináltam ilyet. Köszi a segítséget!

Black

nnKöszönöm! Próbáltam V.Format gombbal de nem reagál semmit!Így vásároltam,már telepítve volt. Hogy kell újratelepíteni és melyik a legújabb verzió belőle?Én még nem csináltam ilyet. Köszi a segítséget!nn

nnKorábbi oldalakon megtalálható minden infórmáció hogyan kell telepíteni, enigma2 telepítés, műhold lista telepítés minden megtalálható, Digiportál letöltés rovatban pedig nagy részt minden megtalálható hozzá.nnEnigma2 verzió pedig innét tölthető le: http://www.hdmedia-universe.com/image/images.htmlnnRegisztráció nélkül lehet letölteni img verziókat, Image+Changelog-ra katintva, SPARK mappa tartalmaza az Alien 1-es verziót. SPARK 7162-es pedig az Alien 2-es készüléké.

atus73
    Felhasználó

Köszi szépen!Vissza fogok olvasni az oldalakon..

atus73
    Felhasználó

nn

nnKöszönöm! Próbáltam V.Format gombbal de nem reagál semmit!Így vásároltam,már telepítve volt. Hogy kell újratelepíteni és melyik a legújabb verzió belőle?Én még nem csináltam ilyet. Köszi a segítséget!nn

nnKorábbi oldalakon megtalálható minden infórmáció hogyan kell telepíteni, enigma2 telepítés, műhold lista telepítés minden megtalálható, Digiportál letöltés rovatban pedig nagy részt minden megtalálható hozzá.nnEnigma2 verzió pedig innét tölthető le: http://www.hdmedia-universe.com/image/images.htmlnnRegisztráció nélkül lehet letölteni img verziókat, Image+Changelog-ra katintva, SPARK mappa tartalmaza az Alien 1-es verziót. SPARK 7162-es pedig az Alien 2-es készüléké.nn

nnKöszönöm az információkat! Még annyit megpróbáltam hogy egy ismerősömhöz elvittem és HDMI kábellel rákötöttem a Led Tv-re,de azzal is ugyan így semmi nem történt.. Láttam az 1 oldalon a leírást hogy spark alol hogyan kell telepíteni. A rajta lévő E2 el kell távolítanom vagy frissíthetem egy újabb verzióra?

Black

Nem muszáj törölni, gyakorlatilag az új verzió töröl minden enigma adatott. Törölni akkor tanácsos ha valaki elakarja használt készülékét adni, annyi előnye van, hogy véletlensem marad semmi adat a szoftverben.

atus73
    Felhasználó

nnNem muszáj törölni, gyakorlatilag az új verzió töröl minden enigma adatott. Törölni akkor tanácsos ha valaki elakarja használt készülékét adni, annyi előnye van, hogy véletlensem marad semmi adat a szoftverben.nn

nnÉrtem! Az 1-es oldalon szerepel még hogy kell telepíteni 2 plugint.Azt hogy kell? Letöltöttem,de nem tudom hogy kell telepíteni,pedig visszaolvastam itt a fórumon..

Black

n

nNem muszáj törölni, gyakorlatilag az új verzió töröl minden enigma adatott. Törölni akkor tanácsos ha valaki elakarja használt készülékét adni, annyi előnye van, hogy véletlensem marad semmi adat a szoftverben.n

nÉrtem! Az 1-es oldalon szerepel még hogy kell telepíteni 2 plugint.Azt hogy kell? Letöltöttem,de nem tudom hogy kell telepíteni,pedig visszaolvastam itt a fórumon..n

nSpark plugin telepítésről lehet olvasni a 4-oldalon is, hogyan kell. Alapjában véve ugyanúgy kell telepíteni mint például Mcas vagy Emu pluginokat.nnAmi fontos pendrájvon,: plugin_var_ sorrendben legyen felmásolva a telepítendő plugin csomag, ha például: plugin_plugin_var mappák vannak felmásolva az nem jó. Telepítés megtörténik fel is kerül a készülékre de nem lesz elérhető, viszont egész addig a készüléken ott lesz míg FTP-n kinem törli a tulaj, vagy egy teljes újra telepítést nem hajt végre, “alap verzió frissítés sem törli”. “Enigma2 telepíthető készülék gombokról is.”nnRészben ide tartozik ez a téma is.nnÍrja az 1-oldalt ami jó, viszont ott egy lehetőség sajnos Spark alatt megszűnt létezni, mert a gyártó kivette belőle, “talán vissza helyezi a gyártó” pontosan erről volna szó,nnez nagyon hasznos volna sokak számára mert HDMU-alatt át lehet kapcsolni Sparkra, ha a Spark is megtartotta volna akkor most a két verzió közt teljes mértékben lehetne a két verzió közt szoftveresen váltani, készülék gombok nélkül.nnEz a lehetőség a korábbi Spark 1.2.58se_app verziókal 100% működik, nincs szükség egyik verziónál sem készülék gombokra, amit talán nem értek, ha fejleszt egy gyártó egy meglévő hasznos lehetőséget mért távolit el, még ha hibás is ne elvegye hanem javítsa, az nem javítás egy gyártó részéről, hogy elveszek valamit és kap helyette mást, “kinek mi a hasznos”. nnÉn Sparkot nem használók oly annyira, hogy teljes mértékben töröltem a SPARKOT a készülékről, most 04-én kíváncsiságból felraktam újra a Sparkot, de csak is azért, hogy kipróbáljam működik az át váltás a két szoftver közt, működik tökéletesen, de valójában akkor volna tökéletes ha a Sparknál is megmaradt volna. Teljesen mindegy, hogy a Spark Power gombbal van leállítva vagy rögtön Hálózati kapcsolóval. Enigma2 az aktuális művelet szerint fogja indítani a Sparkot, ha Power gombbal volt leállítva akkor készenléti állapotban tölti be a Sparkot és Power gombbal indítható a Spark, ha pedig a Spark hálózat kapcsolóval lett kikapcsolva akkor az Enigma2 váltásról Sparkra azonnal indítja a Sparkot. Ez nem szoftver hiba.

atus73
    Felhasználó

n

n

nNem muszáj törölni, gyakorlatilag az új verzió töröl minden enigma adatott. Törölni akkor tanácsos ha valaki elakarja használt készülékét adni, annyi előnye van, hogy véletlensem marad semmi adat a szoftverben.n

nÉrtem! Az 1-es oldalon szerepel még hogy kell telepíteni 2 plugint.Azt hogy kell? Letöltöttem,de nem tudom hogy kell telepíteni,pedig visszaolvastam itt a fórumon..n

nSpark plugin telepítésről lehet olvasni a 4-oldalon is, hogyan kell. Alapjában véve ugyanúgy kell telepíteni mint például Mcas vagy Emu pluginokat.nnAmi fontos pendrájvon,: plugin_var_ sorrendben legyen felmásolva a telepítendő plugin csomag, ha például: plugin_plugin_var mappák vannak felmásolva az nem jó. Telepítés megtörténik fel is kerül a készülékre de nem lesz elérhető, viszont egész addig a készüléken ott lesz míg FTP-n kinem törli a tulaj, vagy egy teljes újra telepítést nem hajt végre, “alap verzió frissítés sem törli”. “Enigma2 telepíthető készülék gombokról is.”nnRészben ide tartozik ez a téma is.nnÍrja az 1-oldalt ami jó, viszont ott egy lehetőség sajnos Spark alatt megszűnt létezni, mert a gyártó kivette belőle, “talán vissza helyezi a gyártó” pontosan erről volna szó,nnez nagyon hasznos volna sokak számára mert HDMU-alatt át lehet kapcsolni Sparkra, ha a Spark is megtartotta volna akkor most a két verzió közt teljes mértékben lehetne a két verzió közt szoftveresen váltani, készülék gombok nélkül.nnEz a lehetőség a korábbi Spark 1.2.58se_app verziókal 100% működik, nincs szükség egyik verziónál sem készülék gombokra, amit talán nem értek, ha fejleszt egy gyártó egy meglévő hasznos lehetőséget mért távolit el, még ha hibás is ne elvegye hanem javítsa, az nem javítás egy gyártó részéről, hogy elveszek valamit és kap helyette mást, “kinek mi a hasznos”. nnÉn Sparkot nem használók oly annyira, hogy teljes mértékben töröltem a SPARKOT a készülékről, most 04-én kíváncsiságból felraktam újra a Sparkot, de csak is azért, hogy kipróbáljam működik az át váltás a két szoftver közt, működik tökéletesen, de valójában akkor volna tökéletes ha a Sparknál is megmaradt volna. Teljesen mindegy, hogy a Spark Power gombbal van leállítva vagy rögtön Hálózati kapcsolóval. Enigma2 az aktuális művelet szerint fogja indítani a Sparkot, ha Power gombbal volt leállítva akkor készenléti állapotban tölti be a Sparkot és Power gombbal indítható a Spark, ha pedig a Spark hálózat kapcsolóval lett kikapcsolva akkor az Enigma2 váltásról Sparkra azonnal indítja a Sparkot. Ez nem szoftver hiba.n

nKöszönöm szépen az információt! Le is töltöttem azu általad megadott oldalrol az új HDMU verziót,kicsomagoltam,a mappában lévő fájlokat rámásoltam a pendrájvra,aztán megpróbáltam gombokkal telepíteni az első oldalon lévő angol nyelvü leírás alapján,de nem történt semmi… Ezek szerint valamit nem jól csináltam,még utána olvasok a dolognak,aztán megpróbálom újbol.. Köszönöm a segítséget! Van még mit tanulnom..

15 bejegyzés megtekintése - 556-570 / 1,692

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás