2018 július 16.

Amiko Alien és Alien 2

Ennek a témakörnek tartalma 1,690 hozzászólás, 149 résztvevő. Utolsó frissítés:  celabro 3 hete, 1 nap telt el.

11 bejegyzés megtekintése - 1,681-1,691 / 1,691
  • Szerző
    Bejegyzés

Onyx1980
    Felhasználó

Sziasztok.nnAlien 2t használok Hdmuval. Egy régi ezüst Philips beltéribe való 02DO UPC kártyával.nnBlack által készített konfigurációs Pluginnal lett be üzemelve amit ezúton is köszönök!nnA napokban megjött az új irdeto-s UPC kártya.nnA kérdésem az lenne hogy az aktiválás utánn fog működni automatikusan vagy át kell állítani valamit?nnHa igen, mit?nnElőre is köszönöm.

celabro
    Felhasználó

Sziasztok.
    A tegnapi nap döntöttem veszek egy Amiko Alien 2 Triplát 🙂
    Sok oldalon dicsérik,és beruházok.
    Lecserélem az öreg Waytech HD90 CXS-t.
    Remélem jól döntöttem 🙂
    Várom,hogy átvehessem a készüléket,és indulhat a buli 😀

Lala
    Adminisztrátor

Jól döntöttél 🙂

celabro
    Felhasználó

Már tesztelgetem 🙂
    A Mindig Tv Plusz-t.
    Minden élő tv adás ment.
    A Web tv részéhez még nem értek,sem az Iptvhez.
    Meg szerintem nem minden van jól beállítva 😀
    Ilyen ez a szakma,remélem kitapasztalom.
    Ezért jó el játszik az ember sokáig vele,mindig talál új dolgot.

kuka018
    Felhasználó

Sziasztok!tudna nekem valaki küldeni egy rendezett es friss UPC digi full csatornakistat!?

Mobidic
    Felhasználó

Szia Black!
    Amiko Alien 2 lecserélném Marusys VU+ SOLO 4K ra.
    Mivel a vu+ solon enigma 2 van telepitve kérdésem, hogy lehet a vu+ ra sparkot telepíteni?
    Üdv mobidic.

Blackmod
    Felhasználó

Szia Mobidic!

Mint kérdésed értem.
    De mi köze egy Marusys SOLO VU+ 4K késszüléknek az Amiko Alien2 készülék Spark (sh4) szoftveréhez.
    SOLO VU+ 4K késszülék: http://www.vuplus.com/sub/sub0113.php

Mint készülék cserét megtudom érteni, de hogy verziót cserélni rajta Spark-ra nem.
    Meg kell tanulni Enigma2 kezelését, nem elég csak verziókat, kész oscam-okat cserélgetni. (Ezek nem fehérnemű termékek.)

Ahogy öregszik az Amiko Alien 1-2 készülék, úgy öregszik a Spark. Enigma2 pedig év tizedek óta fejlődik.
    Persze ahogy a gyártó évek során egy készülék típuson belül némi változtatást eszközölt, idővel akár még processzort is cserélhet, hogy fejlődjön a Spark.
    Első kiadású készülék típus tulajdonosok pedig dobják ki, vagy vegyenek újabb Amiko Alien2 készüléket.

Bármennyire hihető vagy nem de a Spark innét indul, (nem csak ezek hanem tucatnyi készülékben használják): https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_on_embedded_systems
    Amiko Alien Weboldalán is megtalálható: http://www.amikostb.com/?q=product&id=153
    Linux Embedded OS információellőt még két szó is található amit sokan figyelmen kívül hagynak vagy kényelmesebb figyelmen kívül hagyni.
    Röviden mint Enigma2 támogatása nagyobb teret kínál.
    Mindezek mellet a Spark jó szoftver önmaga a felhasználó számára, ezt pedig tucatnyi készülék teljesítheti például: részedről említett készülék is Spark nélkül.

Mobidic
    Felhasználó

Szia Blackmod!
    Köszönöm a választ.
    Üdv.

Blackmod
    Felhasználó

Szia Mobidic!

Szívesen a választ.

Egyben bocsánat ha nem egyértelmű a válaszom: https://www.digiportal.hu/forums/tema/vu-vevokeszulekek/#post-85665

Alapjában válaszom nagyjából azt takarja amire gondoltam, vagyis egyértelmű NEM, mán csak azért is mert Spark, meg persze van készülék adatlap.

VU+ készüléket leminősíteni Spark szintre nem szabad! legfőképp olyan kényelmi funkciókra hivatkozva amit panaszolsz azon okokból.

Enigma2
    Csatorna kezelés:
    Műholdak, Szolgáltatók, Kedvencek, Kedvencek létrehozása, csatornanév változtatás, mozgatás, stb, minden téren gyorsabb, kezelhetőbb mint Spark rendszeren.
    IPTV címek szintén.
    (Mindez akár még külső szoftver nélkül is.)
    Picon kezelés gyorsabb.
    Csatorna lista, csatorna váltás, ha megfelelőn van konfigurálva akkor gyorsabb, de talán még konfig nélküli verzióval is gyorsabb.
    (Lehet menü választék hosszabbak mint Spark rendszernél, de könnyedén megtanulható.)
    (“Nem menü sorokat kell számolni.”)
    Oscam verziók pedig kiválóan kezelik a kártyákat. Ha ez sem elég léteznek más verziók, mint például: wicardd, gbox, vizcam, stb.
    (Van ami még konfigurálást sem igényel feltétlen.)

Mint ahogy írtam és Lala is tanácsolja, időt kell Enigmára szánni. Nem elég telepíteni, gyors kipróbálni egy verziót.
    Nem elég kész Oscam vagy kész Csatorna listákat telepíteni, kényelmes de valójában semmit érők.
    Mindez igaz Amiko Alien 1, Amiko Alien 2 készülékekre is nem csak VU+ készülékre.

Bocsánat ha bárkit megsértettem, vagy akár téged Mobidic! (nem feltétlen feléd szól minden szó)
    Hanem azon fórumozók felé akik egyik pillanatban Spark-ot mocskolja, utána néhány hónapig valami mást istenít, utána megint valami mást, utána újra Spark-ot istenít és minden más verziót használó felhasználókat (üldöz).
    Nem helyes. Amiko Alien és Alien 2 fórum az Spark, Enigma2 stb.
    (Nem feltétlen ezen fórumon történik)

Személy szerint hasonló okok miatt nem is nagyon akarok ilyen formájában foglalkozni tovább.
    Számomra mind jó kivétel nélkül, de ha van rá mód maradok Enigma2 mellett.

Ha Lala tanácsát megfogadod 1-hónap után áldani fogod tanácsát, (enyémet ne mert hülyeség egyesek szerint).

üdv.
    Blackmod
    Black
    számomra egy személy.

Mobidic
    Felhasználó

Szia Black!
    Próbálkozom majd az Enigma2.
    Köszönöm szépen a segítségedet.
    Üdv mobidic.

celabro
    Felhasználó

Sziasztok!

Lehet vicceset kérdezek, de van egy Alien 2 beltéri egységem.

Rádobtam egy openATV szoftvert, de nekem magas.

Nem lehet valahogy újra a sparkot előhozni rajta.

Ott mindent megtaláltam, de ehhez még hülye vagyok.

11 bejegyzés megtekintése - 1,681-1,691 / 1,691

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás