2020 szeptember 21.

Amiko Alien és Alien 2

15 bejegyzés megtekintése - 1,666-1,680 / 1,692
  • Szerző
    Bejegyzés
    locsolo
    Felhasználó

Nagyon Köszönöm a segítséget. Teljesen igazad van ha nem csinálom nem tanulom meg. Nem is értem , az enigmánál sokkal bátrabban álltam hozzá…

locsolo
    Felhasználó

Darkstar!nnKöszönöm! Az enigmával megoldottam a gondomat – mgcamd-al- ami a Te hathatós segítséged nélkül nem ment volna. Most majd a spark ftp jelszót visszaálítom alapra s vszínűleg a tőled tanultak alapján az is működni fog az mcas-al. Kössz mégegyszer!

tb83
    Felhasználó

Sziasztok!nnElőre is elnézést, ha nagyon butaságot kérdezek. Ma vettem egy Amiko Alien 2-t. Kábeles digim van itthon az eladó azt mondta, hogy az eszköz alkalmas arra, hogy ilyen szolgáltatásról két adást felvegyek, ami részben működik is, de az alábbi problémáim vannak:nn1) Ha beállítok egy felvételt, utána csak bizonyos csatornákat tudok nézni.nn2) Felvétel közben pedig nem tudom elindítani az aktuálisan felvétel alatt álló műsort.nn3) A netet nem sikerül beállítani. A felhasználó nevet és a jelszót beírtam, de a host-hoz nem tudom mit kellene írni.nnElőre is köszönöm a válaszokat!

tb83
    Felhasználó

Közben kiderült, hogy nem megfelelő ez az eszköz kábeles digihez. 🙁 Bocsánat az offért.

csiki52
    Felhasználó

mért ne volna megfelelő? Ezt hasznalom évek ota a Digikabelhez raadasul enigma rendszerrel. A T/C hibrid tunert cable vagyis DVB-C modba kell állitani /Union tuner type config/ kézi lekeresséssel az összes digikabel csatornát megtalálja. Felvétel esetén csak az abban a MUXban /frekvencián/ levő csatornákra tudsz átkapcsolni a felvétel ideje alatt másik felvételt egyidejüleg a különálló S- tunerrel tudsz inditani müholdrol.nna netet automatikusan felismeri DHCP re kell állitani és csak routerrel tudod osztani

Lala
    Adminisztrátor

nnSziasztok!nnElőre is elnézést, ha nagyon butaságot kérdezek. Ma vettem egy Amiko Alien 2-t. Kábeles digim van itthon az eladó azt mondta, hogy az eszköz alkalmas arra, hogy ilyen szolgáltatásról két adást felvegyek, ami részben működik is, de az alábbi problémáim vannak:nn1) Ha beállítok egy felvételt, utána csak bizonyos csatornákat tudok nézni.nn2) Felvétel közben pedig nem tudom elindítani az aktuálisan felvétel alatt álló műsort.nn3) A netet nem sikerül beállítani. A felhasználó nevet és a jelszót beírtam, de a host-hoz nem tudom mit kellene írni.nnElőre is köszönöm a válaszokat!nn

nnAz Alien2-ben csak 1db kábeles tuner van, arra, amire te szeretnéd használni (két egyidejű felvétel) csak kompromisszumokkal alkalmas. Amikor megy a felvétel csak az azonos frekvencián jövő csatornákat tudod nézni.nnA megoldás egy 2 kábeles tunerrel rendelkező beltéri vásárlása.

Suni078
    Felhasználó

Segitséget szernék kérni. Vettem egy alien 2 beltérit. Spark OS-t van csak jelenleg rajta. A mcas 1.0.34 telepitve. Szeretnék mindig tv csatornákat nézni rajta. Mit kell még feltelepitenem hogy muködjön?

Dirtyfellow
    Felhasználó

Sziasztok

Van egy amiko alien mini beltérink.Vettem hozzá egy Kingston DataTraveler g3 16gb-os pendrivot. Amit először felismert de nem látta rajta a filmeket. Megpróbáltam kisebb lemezformázási egységgel leformázni de akkor fel se ismerte. Szerintetek mi lehet a baja?(fat32-re van formázva. Úgy tudom arra kell)

Válaszotokat előre is köszönöm.

knight
    Felhasználó

nnSegitséget szernék kérni. Vettem egy alien 2 beltérit. Spark OS-t van csak jelenleg rajta. A mcas 1.0.34 telepitve. Szeretnék mindig tv csatornákat nézni rajta. Mit kell még feltelepitenem hogy muködjön?nn

nnHa csak fta-t akarsz nézni (mindigtv), akkor földi csatik lekeres és nézed.Ha kódoltat is akarsz, akkor mindigtv kártya be és nézheted.

Suni078
    Felhasználó

nn

nnSegitséget szernék kérni. Vettem egy alien 2 beltérit. Spark OS-t van csak jelenleg rajta. A mcas 1.0.34 telepitve. Szeretnék mindig tv csatornákat nézni rajta. Mit kell még feltelepitenem hogy muködjön?nn

nnHa csak fta-t akarsz nézni (mindigtv), akkor földi csatik lekeres és nézed.Ha kódoltat is akarsz, akkor mindigtv kártya be és nézheted.nn

nnKöszönöm. A legtőbbet a digiről irnak a forumokon, de Mindig TV nem nagyon. Ezert bátórkottam megkérdezni. Valami más választra vártam.

Attilab24
    Felhasználó

n

nMa próbálgattam az új verziónál a Webif. Persze más felület, virtuális távirányító 21 gombos, de lényegében mindent el lehetett érni vele. Több nyelvű csatornáknál lehet nyelvet választani, szóval minden működik. nEgyedüli problémám csak a stream indításával adódott, amit a következő módon oldottam meg:nA csatornalistából kiválasztva a csatornát, ráklikkelve, nem történik semmi, viszont letöltődik egy “stream.m3u” nevű fájl, amit VLC-vel elindítva működik a stream. nCsak annyi lenne a kérdésem, h az OpenWebif 0.1.3-nál ez a módi vagy vmit még be kell állítani, h egyből elinduljon a stream? (“zap before stream” opciót ki/be kapcsoltam, de nem volt hatásos) n

nBöngésző függő!. Kép eltérhet, de a lényeg. Egyszer a lejátszó típusát engedélyezni kell, vagyis társítani, “stream.m3u” nevű fájlt.nnPélda a kép szerint: Emlékezzen a választásomra, és ne mutassa újra ezt az ablakot. pipa.nnMegnyitás, kész. Következő indításnál azonnal indítható.nnTovábbi lehetőség ha letöltjük: “stream.m3u” nevű fájlt, “stream” átnevezhető Csatorna névre, böngésző nélkül azonnal indítható az adot csatorna.n

nnSzia. nekem az a problémám hogy bármelyik csatornára kattintok feljön egy hibaüzenet miszerint: A Windows Media Player nem találja a fájlt. Ha a műsortár valamelyik elemét próbálja lejátszani, lemezre írni vagy szinkronizálni, lehetséges, hogy a műsortárelem egy áthelyezett, átnevezett vagy törölt fájlra mutat. mi a gond? ha letöltöm az m3u fájlt ugyanaz a hiba.

Blackmod
    Felhasználó

n

n

nMa próbálgattam az új verziónál a Webif. Persze más felület, virtuális távirányító 21 gombos, de lényegében mindent el lehetett érni vele. Több nyelvű csatornáknál lehet nyelvet választani, szóval minden működik. nEgyedüli problémám csak a stream indításával adódott, amit a következő módon oldottam meg:nA csatornalistából kiválasztva a csatornát, ráklikkelve, nem történik semmi, viszont letöltődik egy “stream.m3u” nevű fájl, amit VLC-vel elindítva működik a stream. nCsak annyi lenne a kérdésem, h az OpenWebif 0.1.3-nál ez a módi vagy vmit még be kell állítani, h egyből elinduljon a stream? (“zap before stream” opciót ki/be kapcsoltam, de nem volt hatásos) n

nBöngésző függő!. Kép eltérhet, de a lényeg. Egyszer a lejátszó típusát engedélyezni kell, vagyis társítani, “stream.m3u” nevű fájlt.nnPélda a kép szerint: Emlékezzen a választásomra, és ne mutassa újra ezt az ablakot. pipa.nnMegnyitás, kész. Következő indításnál azonnal indítható.nnTovábbi lehetőség ha letöltjük: “stream.m3u” nevű fájlt, “stream” átnevezhető Csatorna névre, böngésző nélkül azonnal indítható az adot csatorna.n

nnSzia. nekem az a problémám hogy bármelyik csatornára kattintok feljön egy hibaüzenet miszerint: A Windows Media Player nem találja a fájlt. Ha a műsortár valamelyik elemét próbálja lejátszani, lemezre írni vagy szinkronizálni, lehetséges, hogy a műsortárelem egy áthelyezett, átnevezett vagy törölt fájlra mutat. mi a gond? ha letöltöm az m3u fájlt ugyanaz a hiba. n

nPC-n való lejátszás TP, MUX függő.nGyakorlatilag Box csatorna listában megtekinthető mely csatornákra enged váltani.nWindows Media Player, ha nem indítja, codec, pc hiba.nPot Player, VLC Player és sorolhatnám tovább tucatnyi player képes indítani.nKezelés szempontjából VLC Player könnyebb, hogy jobb e, azt döntse el mindenki maga. VLC media player: http://www.videolan.org/vlc/

Friedlander
    Felhasználó

Üdv!nnKellene egy kis segítség!nnDbox 2-ről váltottam, vagyis váltanék Alien 2-re, de nem olyan egyszerű mint gondoltam. Eleve hiányzik a Thor műhold a listából, meg nem tudom, hogy hogyan kell beírni a soraimat a pluginba. Tudom az eljárást, hogy pendrive meg minden, de nem dekódol. CCcammal próbálkoztam, de newcamd-ba nem tudom hogy kell beírni.nnEsetleg valaki tudna egy gyorstalpalót?nnElőre is köszönöm!

Atis73
    Felhasználó

Helló!nnAz lenne a problémám,hogy a UPC most küldte az új Irdetos-kártyáját ,ami nem működik az Alien 2 sparknál nálam. Alegújabb frissités van rajta. Az Mcas plugin is a legújabb. Mit lehet tenni?nnElőre is köszi!nnAttila

Friedlander
    Felhasználó

nnÜdv!nnKellene egy kis segítség!nnDbox 2-ről váltottam, vagyis váltanék Alien 2-re, de nem olyan egyszerű mint gondoltam. Eleve hiányzik a Thor műhold a listából, meg nem tudom, hogy hogyan kell beírni a soraimat a pluginba. Tudom az eljárást, hogy pendrive meg minden, de nem dekódol. CCcammal próbálkoztam, de newcamd-ba nem tudom hogy kell beírni.nnEsetleg valaki tudna egy gyorstalpalót?nnElőre is köszönöm!nn

nnÜdv!nnSikerült működésre bírni a newcamd-ot. Amatőr létemre tök jó. 🙂 Viszont az nem gáz, hogy a műhold eutelsat 9A ? Nem Thor valahányas?nnElőre is köszönöm!nnÜdv: Sanyi

15 bejegyzés megtekintése - 1,666-1,680 / 1,692
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.