2020 február 21.

Amiko Alien és Alien 2

15 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,665 / 1,692
  • Szerző
    Bejegyzés
    Black

nnKösz de ugyanennyi betűből le is írhattátok volna akár magyarul is.nn

nnReklamáció helyet akár te is megköszönhetnéd, hogy próbálnak segíteni.nn? jeles kérést nem megjegyzéssel szoktak megköszöni.nnHa még nem tetszik akkor sem.nnHa jól tudom Magyar oldal, de nem feltétlen csak Magyaroknak szól. Ha pedig tévedek az oldal terén akkor bocsánat érte.nnVálaszért segítségért több tisztelet jár.nnEzt is meglehet számolni.nnHa ez megvolt akkor számold meg ezt a két szót is:nnKöszönöm a segítséget.

Satika
    Felhasználó

Nem szeretném ebbe az irányba terelni a fórumot,de ez nem segítség :”Előre lapozol pontosan le van irva lépésröl lépésre.”Nyilván megpróbáltam vissza olvasni de gondoltam valakinek nem fáradság 1 mondatban leírni ,mert a 82 oldalt kicsit sokáig tart átnézni.De ha itt ez a savazás a menő akkor csak gratulálni tudok mindenkinek.

Black

nnNem szeretném ebbe az irányba terelni a fórumot,de ez nem segítség :”Előre lapozol pontosan le van irva lépésröl lépésre.”Nyilván megpróbáltam vissza olvasni de gondoltam valakinek nem fáradság 1 mondatban leírni ,mert a 82 oldalt kicsit sokáig tart átnézni.De ha itt ez a savazás a menő akkor csak gratulálni tudok mindenkinek.nn

nnNem segítség?!nnDarkstar pontosan megadta az oldal számot.nnNem írt 82 oldalt átlapozni.nnPontosan ezt írta:nn”Szerintem nem értett félre. A fórumtéma első oldalán van leírva az amire kíváncsi vagy Black hozzászólásában táblázatos formában. Igaz angol nyelvű, de használható.”nnLégyszíves írd mán le nagy segítségedet, ha mán nem segítség.nnLeírhatód azt amit a gyártó honlapján pdf formátumban bárki letölthet.nnMiről kell szólnia egy fórumnak?. Mindennap minden oldalon ismételni kell mindent?.nn2012 -ben is OK gombot és további gombokat kellet nyomni és most 2015 -ben is.nnKérdésedre itt is található válasz:nnAMIKO http://www.amikostb.com/?q=product&id=153nnIgaz lehet ez sem segítség mert ez a hivatalos gyártó honlapja és ez sem magyar.nnMindezek mellet használható és nem neked, nem nekem hanem mindenki számára tették lehetővé, vagyis az egész világ számára.nn”savazás nélkül”

Darkstar
    Felhasználó

Nem gondoltam, hogy ilyen erőfeszítésbe kerül az első oldalon a 9. hozzászólás megkeresése.nnNem a betűk számával van a gond! És valóban nem sok időbe telik még egyszer leírni, csak minek, ha ezt előttem már megtették és megadtam azt is, hogy pontosan hol.nn1 perces google keresés. Azt írtam a keresőbe, hogy “alien2 enigma indítása”.nnA második oldalon az első találat volt a következő link: http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=24870&x_p=76nnTomy27 13566. hozzászólása magyarul van, már ha az angollal gondod lenne. Bár ő ezt A1 -es készülékhez készítette, tehát ahol az A1 azt írja hogy EN 16, az A2 azt fogja, hogy ENIG, az F betűs résznél, meg FORCE feliratot keress.nnNa most sokkal több betűt írtam, mint ahány a megoldás leírásához kellett volna, valószínűleg okkal.

sas2007
    Felhasználó

nnLehet hogy félre értettél én nem telepíteni akarom hanem megnézni hogy telepítve van e ill tudom e választani hogy melyik szoftver induljon.nn

nnSparkról Enigma2 verzióra készülék gombokkal lehet. Spark alól fejlesztők letiltották az enigma indítását.nn1. Hálózat ki.nn2. OK gomb folyamatos nyomva tartás közben hálózat BE.nn2.Kijelzőn megjelenik a Boot utána nem sokra rá Force ezt követően OK gomb elenged.nn3.Nyíl gomb lefelé megnyom és ki írja Enigma.nn4.OK gomb megnyom és elindul az enigma betöltése.nnSparkra vissza térni ugyan így lehet csak a 3.pontnál a felfelé nyilat kell meg nyomni.nnNa most a 3.pontnál ha ki írja hogy Enigma akkor van rajta…..nn12.oldal Black irása. :-h

Peace
    Felhasználó

Blackmod verziókat szeretnék kipróbálni vagy információt keresnek regisztráció után megtehetik.nnA2_7162_E2_Black.v_2_0_Switch-2015-05-07.zipnnA1_7111_E2_Black.v_2_0_Switch-2015-05-25.zipnnCím:http://www.blackmod.daruweb.hu/content/enigma2-v-20-switch-0nnhttp://www.blackmod.daruweb.hu/

tari
    Felhasználó

Sziasztok. Segítségeteket kérném. Vettem egy Amiko SDH9800 Alien ketyerét. Eddig szuperül működött, de valami oknál fogva nem tudom használni a távirányítóját /nem elem gond/ így nem tudok navigálni a menük között. Mi lehet a gond? :-S

Darkstar
    Felhasználó

nnSziasztok. Segítségeteket kérném. Vettem egy Amiko SDH9800 Alien ketyerét. Eddig szuperül működött, de valami oknál fogva nem tudom használni a távirányítóját /nem elem gond/ így nem tudok navigálni a menük között. Mi lehet a gond? :-Snn

nnÜdv!nn1. Tegyél új elemet a távirányítóba.nn2. Fogd a mobiltelefonod és kapcsold be rajta a kamerát.nn3. Fordítsd a távirányítót a kamera lencséje felé és nyomd meg rajta valamelyik gombot. Ha a képernyőn látod villogni a távirányító ledjeit, akkor jó és a boxban kell a hibát keresni. Ha nem villognak, akkor vegyél új távirányítót.

locsolo
    Felhasználó

Sziasztok!nnNemrég vettem egy Alien 2, 3 tuneres készüléket. Digi kábelt kötötték be nemrég , ezért is vettem. Eddig műholdas vételem volt “csak”. Dreamboxot használok , tehát az enigma ne idegen tőlem, szeretem is. Az alien2 okosítva van a kábel vételre, ezt arészét szeretném is megtartani. Sajnos nem tudom ,hogy a Sparkban mi hozza be a kódolt adásokat. Viszont az ftp jelszót megváltoztatták előzőleg. Ha defaultra akarom visszaállítani azt írja vigyázzak mert az összes adat és plugin törlődni fog. Ezzel persze oda az okosítás is. Ezzel kapcsolatban kérem a segítségeteket. Ha betudok lépni ftp-én a pluginokat vissza tudom rakni de az okosítást hogyan? Előre is köszönöm!

Darkstar
    Felhasználó

Szia!nnElőször is a Spark nem Enigma.nnHa te vetted a boxot, azaz saját tulajdonod, akkor ki írta át a jelszót? Mond meg neki, hogy árulja el, vagy írja vissza az eredetire.nnSpark alatt szerintem az mcas plugin van használva a Digi kábelhez. A conax kártyaolvasók pedig a beállítások menüben le vannak tiltva.nnPlugin menüben meg tudod nézni, hogy milyen pluginok vannak telepítve, tehát azokat bármikor újra tudod telepíteni.nnA beállításokat pedig le lehet tudod menteni pendrájvra. A kezelési utasítás 9.4.3 -as “Mentés HDD -re” pontjában leírják a menetét. Ha App+Database -t választol, akkor elvileg mindent menteni fog.

locsolo
    Felhasználó

Kössz a Gyors választ!nnAzt írtam volna, hogy a spark = enigma? Csak érzékeltetni akartam,hogy az enigmát ismerem, kezelem, aránylag jól. A spark ami új nekem.De azalatt mennek a kábeles kódolt csatik. Enigma alatt nem. De ami a lényeg,a sparkot lementettem ahogy írtad fentebb.Az volt az első,miután megvettem. De kérdésem ha visszaállítom az ftp jelszót defaultra, és utána visszatöltöm a mentett rendszert, akkor az ftp-én elérem e az alap jelszóval? 3. tulaj vok az első állította át, őt nem lehet elérni…sajnos.A cél tulajdonképp az hogy az enigma alatt is menjenek a kábeles kódoltak. Gondolom a sparkból ftp-én kitudom nyerni az mcas tudását…

Darkstar
    Felhasználó

Megnézted hogy mcas van e használva a Digihez? Szerintem az és az mcaskey.bin -ben vannak a kulcsok hozzá. Ennek nézz utánna aztán a visszaállítás már nem lesz nehéz. Itt talaálsz kulcsszerkesztőt az mcaskey.bin -hez: http://www.netboard.hu/viewref.php?post=16784511

Megoldható enigma alatt is. Mgcamd kell hozzá, a kulcsokat pedig a softcam.key -be kell tenni.

Darkstar
    Felhasználó

Ha a plugin menüben letiltod az mcast és megáll a Digi, akkor biztosan mcas.

locsolo
    Felhasználó

Igen, igazad van mcas-ban van az igazság. Viszont az mcas.bin-hez csak ftp alatt férek hozzá ha jól sejtem.Ezért kéne a jelszót visszaálítani… Vagy ha az mcas kulcsokat letudom tölteni vhonnan. Azis megoldás lenne

Darkstar
    Felhasználó

keydata.bin -nek hívják.

Keress rá google -ban a keydata.bin -re. Szerintem számtalan helyről letölthető. Talán van a jelenlegitől frissebb is. Ha belegondolok, hogy te a 3. tulaj vagy és az első állította be, akkor szinte biztos hogy van frissebb.

Korábban linkeltem neked egy szerkesztő programot, amivel bele lehet nézni. Letöltesz egy friss fájlt és belenézel a szerkesztővel. Szerintem benne lesznek a digi sorok. A Nagra2 -nél kell keresni.

Aztán, ha ezeket a sorokat beleírod egy softcam.key állományba a megfelelő helyre, akkor mgcamd -val is mennie kellene.

Sparkhoz mcast, meg egyébb pluginokat tudsz tölteni innen is: http://www.swtools.biz/plugins/

Legfrissebb mcas: http://www.netboard.hu/viewref.php?post=17202301

Szerkesztő még egyszer: http://www.netboard.hu/viewref.php?post=16784511

Ne félj tőle, úgy tanulod meg ha csinálod.

15 bejegyzés megtekintése - 1,651-1,665 / 1,692
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás