2018 augusztus 21.

Amiko Alien és Alien 2

Ennek a témakörnek tartalma 1,690 hozzászólás, 149 résztvevő. Utolsó frissítés:  celabro 1 hónap, 4 hete telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 1,691
  • Szerző
    Bejegyzés

Black

Mi hozható ki egy Alien készülékből?nMik azok a tulajdonságai ami miatt érdemes váltani új Linuxos rendszerre?nMennyire fejleszthető szabadon?nnTalán mindenkit érdekelhet a téma, hogy jobban megismerje.nnn

Lala
    Adminisztrátor

Szia Black!nnElső felindulásból majdnem töröltem a témát (mondván, hogy van már amiko topic), de aztán belenéztem, jó ötlet, maradjon. :)nnÉn is egy Alien 2 3 tunerest nyúzok itthon, tetszik, tetszik, de teszt még nem készült róla. Elég sok rosszat tudnék írni, tekintve, hogy alaposabban megismertem, használom.nnAz alap elgondolás jó, szoftvere stabil, de nagyon lassú. Felhasználói felülete jól néz ki, és még személyre is szabható egy kicsit.

Black

Szia Lala!nnÉn személy szerint is Amiko Alien 2 3-tuneres készüléket nyúzok.nnIgaz én teljes másformájában tervezem a nyúzását. Mint általában majd minden készüléket.nnSzerintem ennél a készüléknél kezdődik el az amiről nagyon sokan álmodoznak.nnViszont azt meg kell jegyeznem, hogy ez a készülék szoftver még nagyon új.nnViszont túlzás azt állítani róla, hogy határtalan a fejlesztése viszont ezt lehet komolyan fejleszteni Spark és Enigma alatt főleg az utóbbit. Akár még saját Enigma készíthető.nnÉs talán mondhatni hogy árban elfogadható.nnMinden esetre örülök, hogy nem törölted.nnÉn bízok benne, hogy mindenki számára jó lehet megismerni egy teljes új Szoftver verziót.

Lala
    Adminisztrátor

Sok lehetőség van ebben a Spark szoftverben, folyamatosan fejlesztik. Az elején nem volt több egy mezei műholdvevőtől (a Pingulux tesztnél találkoztam először vele), de mára azért elég sok minden belekerült.nnE2-őt még nem próbáltam rajta, de ha ilyen irányban mész, akkor itt szinte bármit lehet rá fejleszteni (legalábbis ha a proci bírja majd).nnÉn azt látom, hogy a forgalmazó hozza nyakra főre az új készülékeket, a régiek meg mennek a süllyesztőbe, az Alien ez alól kicsit kivétel, mert a Spark szoftver megmarad, akkor is ha a hardver megújul. Én azt szeretném már látni a “kis műholdvevő” frontom, mint amit a Dreambox-nál, vagyis, ha veszek egy készüléket, azt legalább 3 évig fejlesztik, támogatják.

Black

Szerintem ezek a készülékek mán a 3-éves gondolatba bele fér. Sőt ezt a készüléket mán el lehet képzelni mint most egy kisebb PC-t. Egyre több Pluginok jelennek meg hozzá. Aki nem tudja azok a Pluginokat hasonlóan képzeljék el mint egy kisseb PC program. Őn magában mán az is nagyon jó szerintem egy COMBO készüléknél, hogy két csatorna felvétel is indítható egy időben és nézhet mellette más műsort.

Lala
    Adminisztrátor

Itt egy kis gyűjtemény: http://tinyurl.com/amiko8900nnVan Alien 1 és 2 is, szinte minden.

Black

Ismerem én is ezt a gyűjteményt. Szépen fejleszt!nnHa érdekel ezen a címen szinte minden létező megtalálható. Igaz nem magyar de nagyon jó. Minden leírás megtalálható. Cím:nnhttp://www.swtools.biz/tools/

Black

Hi Lala!nnSokk fórumon olvastam, hogy TV WALL piconst ha készítünk a méret és szín mélység nem számit.nnEz nem így van. Minden kinek tanácsolni tudom csak.nnA pontos méret 204×126 szín mélység 24 bit. JPG vagy PNG fájl formátumban. Ez lehet át tetsző vagy nem. Ha eltér képes lassítani a csatorna váltást.nnSokan kérdezik, hogy Enigma 2-es verzióról hogy lehet biztonsági mentést készíteni. Lehet azt is nagyon egyszerűen. Ma nem de holnap fel is töltöm hozzád a progit ide hozzád. Mindenkinek jó lehet.

Black

Enigma 2 telepítés menete. Sajnos Angol leírás de így is használható.nnHa az U-LD felírat elindul megszakítani nem szabad. Pár másodperc után beolvassa a Pendrájvról az adatót és elindul egy számláló 0-300 között.nnEzt követően ha minden rendben újra U-LD kezd több percig villogni elkezdődik a telepítés.nnHa ez megtörtént újra indul a számláló 0-300 ig ezután fogja ki írni, hogy SUCC és kész a telepítés. Automatikusan elindul a készülék az új ENIGMA 2 es verzióval.nHa probléma adódik újra lehet telepíteni.

csigu87
    Felhasználó

sziasztok hát igen vanak hibái de javithatok,nekem most például hogy a tv wall alkalmazasom nem muködik nem mutatja az ikonokat aki tudja mit lehet csinálni az irjon.nnDe mondjuk az uj szoftver (2012.10.26-i) mar jo és fel ismeri az 1 gombot is 😀 és nem irja ki hogy a csatorna nem létezik.

Black

nsziasztok hát igen vanak hibái de javithatok,nekem most például hogy a tv wall alkalmazasom nem muködik nem mutatja az ikonokat aki tudja mit lehet csinálni az irjon.nDe mondjuk az uj szoftver (2012.10.26-i) mar jo és fel ismeri az 1 gombot is 😀 és nem irja ki hogy a csatorna nem létezik.n

nTV WALL Beállítása.nn1.Frissítés-Database Transformer Csatornák mentése Pendrávra.n2.PC-n Spark Editoral megnyitni a Csatorna mentést és hozzá adás az Iconok a Csatornákhoz.nVégén Mentés. Pendrájvra felmásolni az Ikonokat és a készüléken telepítenni.nn3.Rendszer-Egyéb beállítások-TV WALL Setting alatt kiválasztani a Load Icons From External Device. Kiválasztani a helyét az ikonoknak és telepítés. Kész fent vannak az ikonok.nIkonokat saját magunk is készíthetők de letőlthető innét is meg persze más helyeken is találni. Cím:https://www.digiportal.hu/download.php

Black

Hogyan telepítsünk ENIGMA 2 verziót Amiko Alien2 készülék gombok nélkül.nnUSB csatlakoztatása lehet ELSÖ / HÁTSÓ bármelyik.nnSpark Menü rendszer alól. Gyorsabb és látható mi töténik.nnSpark alatt telepítsük az alábbi két programot Pendrávról.nnCím:https://www.digiportal.hu/download.php?view.116nnCím:https://www.digiportal.hu/download.php?view.114nnUtóbbi Backup verziót azért szeretem mert van benne Backup is és Enigma2 Upgrade lehetőség. E2Upgrade lehetőségnél csak Upgrade van.nHa telepítettük akkor a képszerint válasszuk a plugin e2upgrade.s verziót.nnnPendrájvon lévő enigma2 mappát válasszuk OK gombal ha be olvasa semmi nem fog megjeleni a mapában ettől függetlenül a Piros gombal erősítsük meg. Ha ez megtörtént újra nyomjuk meg a Piros gombot vagyis Enigma2 Upgrade lehetőséget. n Képszerint elindul a telepítés. Nagyon rövid idő alatt felmásolja. Kikapcsolni nem szabad. nHa telepítette eltűnik minden üzenet a képernyőről. Nyomjunk Exitet.nEzek után menjünk a Gyári beállításokba és válasszuk a képszerinti lehetőséget.nnHa igent megerősítjük újra indul a készülék és Enigma2 Telepítő rendszer fog megjelenni.nnKész

csigu87
    Felhasználó

köszi black az infót a tv wall beálitásrol meg is tudnám csinálni ha a spark editorba be tudnam rakni a csatornakat és a képeket de nekem csak folyamatosan errort dob ki, a mentést a csatornakrol enthernet fajlnak kell lennie?

Black

nköszi black az infót a tv wall beálitásrol meg is tudnám csinálni ha a spark editorba be tudnam rakni a csatornakat és a képeket de nekem csak folyamatosan errort dob ki, a mentést a csatornakrol enthernet fajlnak kell lennie?n

n Pendrájvra kell menteni a csatornákat.n1. Menün2. Rendszern3.Fríssitésn4.Database TransformernOKnPiros gomb Output.nKésznPC re felmásolni egy mappába Spark Editoral ki választani a mappát és beolvassa a csatornákat.nÍgy kell ki néznie PC-n a csatorna mentésnek.nFájl méret eltérő lehet.

csigu87
    Felhasználó

öszi szépen csak az én spark editorom régebbi változat volt és az 1.7 verzio kellet hozza amit ha nem baj be linkelem hinnen töltöttem le http://www.sparkfans.net/viewtopic.php?f=49&t=9850nnköszi a segitséget és jó ötlet volt ez a fórum.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 1,691

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás