2018 szeptember 21.

4:3; 16:9, ?:?

Ennek a témakörnek tartalma 10 hozzászólás, 3 résztvevő. Utolsó frissítés:  Tiborough 7 éve telt el.

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés

Tiborough
    Felhasználó

Üdvözlet!nnSzeretném ha tisztába tennénk a képaránnyal kapcsolatos mizériát. Én továbbra sem értem ezt a 16:9-es kálváriát. Azaz kezd már tisztulni a kép a fejemben.nnLétezik ugyebár a 4:3-as képarány, ami nagy lcd tv-n nagyítva tölti ki a képernyőt, lehagyva az alsó és felső részekből.. 16:9-es adást “wide”, “16:9”, “széles” beállításokkal tölti ki torzításmentesen a képernyőt, 4:3-as beállításnál függőlegesen nyújtott. De van pl. AXN, Discovery csatornák, cool stb. amin maga a műsor 16:9-es de az csak kinagyítva tölti ki a képernyőt teljesen. Ezeket a csatornákat miért nem sugározzák 16:9-es formátummal, ha maga a műsor az? Technikai akadálya lehet? Ez azért érdekes, mert gondolom a normál 16:9-es formátum az jobb minőségű, mint a nagyított 16:9-es.nnA másik, hogy most a tv2, rtl klub létezik hogy még vannak műsoraik (pl. A kör (tv2)) aminek a forrása 4:3-as formátumú? Ezt a csatorna vágta meg 4:3-asra? Mert azt pl. úgy sugározta.nnÜdv!

Vad
    Felhasználó

Itt és itt

Tiborough
    Felhasználó

Köszi Vad, de a kérdésre szeretnék választ kapni. A specifikációt én is megtalálom. Azt nem értem miért nem sugároznak a tv adók (Axn, Viasat, Discovery stb.) 16:9-ben, ha a műsorforrás legtöbb esetben 16:9-es?

Monster
    Felhasználó

nnKöszi Vad, de a kérdésre szeretnék választ kapni. A specifikációt én is megtalálom. Azt nem értem miért nem sugároznak a tv adók (Axn, Viasat, Discovery stb.) 16:9-ben, ha a műsorforrás legtöbb esetben 16:9-es?nn

nnDe ezt ki mondta, hogy nem sugároznak 16:9-ben? Mind a három általad megjelölt adónak van 16:9 kapcsolójele és használja is, ebből egyet a MindigTV-n tapasztalni is lehet, a másik kettőt pedig a PR Telecomnál láttam..nnMert pl. a Digi-nél minden másképp megy, nem jelenti azt, hogy nem létezik…

Vad
    Felhasználó

nnKöszi Vad, de a kérdésre szeretnék választ kapni. A specifikációt én is megtalálom. Azt nem értem miért nem sugároznak a tv adók (Axn, Viasat, Discovery stb.) 16:9-ben, ha a műsorforrás legtöbb esetben 16:9-es?nn

nnAz adók olyan jelet sugároznak amilyet feladnak rájuk.nnEzt csak azért jegyzem meg mert nyilván csatornákra (AXN, Viasat, Discovery) gondoltál, és lehet, hogy azoknál a csatornáknál éppen nincsennek meg minden esetben a technikai feltételek a kivánt formátum sugárzására…

Monster
    Felhasználó

nn

nnAz adók olyan jelet sugároznak amilyet feladnak rájuk.nnEzt csak azért jegyzem meg mert nyilván csatornákra (AXN, Viasat, Discovery) gondoltál, és lehet, hogy azoknál a csatornáknál éppen nincsennek meg minden esetben a technikai feltételek a kivánt formátum sugárzására…nn

nnBocsi, én is csatornákra gondoltam, adók helyett, de a lényegen mit sem változtat, a kapcsolójel létezik, hogy aztán miért nem..?? Gondolom pénz kérdése..Az RTL-nél viszont gyanítom, hogy a Digi kérdésben közrejátszik, hogy a román cég kivette az RTL sportcsatornáját mondvacsinált ürüggyel, miért is ne tenne be nekik az anyacég??!! De hogy a MIndigTV miért nem kapja állandóan a jelet, csak néha..????

Vad
    Felhasználó

Erre mondják, hogy a politika…nnAz üzletpolitika!

Tiborough
    Felhasználó

Monster!nnTényleg Digi van. Szóval a Digin kívül az általam példaként felhozott csatornák 16:9-es formátumúak? Ezt nem tudtam. Az az érzésem nem igazán értitek a problémámat. Tv2-nél, Rtl klubnál, Spectrumnál tökéletesen működik a kapcsolójel, de a többi (amúgy 16:9-es) csatornánál ki kell nagyítani a képet. Tehát modhatjuk hogy ez amolyan ál 16:9-es formátum, és mivel nagyítani kell hogy kitöltse a képernyőt, ezért romlik a minőség. Ez jó lenne ha változna a Diginél. De lehet hogy ez csak az én problémám?

Monster
    Felhasználó

nnMonster!nnTényleg Digi van. Szóval a Digin kívül az általam példaként felhozott csatornák 16:9-es formátumúak? Ezt nem tudtam. Az az érzésem nem igazán értitek a problémámat. Tv2-nél, Rtl klubnál, Spectrumnál tökéletesen működik a kapcsolójel, de a többi (amúgy 16:9-es) csatornánál ki kell nagyítani a képet. Tehát modhatjuk hogy ez amolyan ál 16:9-es formátum, és mivel nagyítani kell hogy kitöltse a képernyőt, ezért romlik a minőség. Ez jó lenne ha változna a Diginél. De lehet hogy ez csak az én problémám?nn

nnA dolog nem ilyen egyszerű, de most kicsit vakarom a fejem, mert azt hiszem elbeszéltünk egymás mellett…Nekem tányéros van, és gyanítom, hogy Neked meg kábeles…Viszont egy dolgon ez egész kérdés nem változik, a beltérit állítsd át automatikusra, mert ha az 16:9-en lesz, akkor történik meg az amit érzékelsz. Szerintem az a megoldás, csak azért nem merem váltig állítani, mert nem látom a kábeles viselkedését…Tányéron automatikuson minden csatorna kitölti a képernyőt..kivétel az RTL Klub..:(nnVissza az egész, nekem a beltéri 16:9-en áll és így tölti ki a teljes képernyőt, nem látok torzítást, automatikusnál ott vannak a csíkok, alul-felül..:(

Vad
    Felhasználó

Most, hogy megnéztem az RTL-t a reklám alatt ott volt a képernyő alján és fent a fekete sáv viszont a film kezdetekor átváltott 16:9-re. (A sziv utjai)

Tiborough
    Felhasználó

Digi Kábelen az analóg Rtl 16:9-es, a digitálison 4:3-as. Pár napig örülhettünk csak. Érdekes hogy a legtöbb mozifilm képarányát megvágták 4:3-asra (pan&scan) és most ugyanazt sugározzák. Azt hiszem nagyon sok idő kell amíg minden műsor, film, reklám 16:9-es lesz.

11 bejegyzés megtekintése - 1-11 / 11

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.

Ez a weboldal a böngészés tökéletesítése érdekében cookie-kat használ. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás