banner

Blitzwolf BW-VP1 projektor bemutató és teszt – Olcsó HD kivetítő otthonra (frissítve)

Megérkezett a Blitzwolf BW-VP1 típusú projector, és vele együtt eljött az olcsó otthoni mozizás kora. A Blitzwolf ismét nagyon jót alkotott, kisméretű projektor, HD 720p felbontású képpel, multimédiás funkciókkal és hihetetlenül jó árcímkével.

A Blitzwolf márka itthon sem ismeretlen, leginkább mobilkiegészítők szállítójaként ismerhetjük, de egyéb más elektronikai termékeket is gyárt, mint például hangszórókat, fülhallgatókat, okos eszközöket, robot porszívókat, és mint láthatjuk projektorokat is. Erre a gyártóra is igaz, hogy nagyon jó minőségű termékeket állítanak elő, de az árazással egyáltalán nem szálltak el. Jól látható ez a mostani projektor esetében is, amikor én rendeltem még 85,99$-t kértek érte, a mostani akcióban a cikk alján lévő kuponnal már csak 75,99$-t, azaz körülbelül 23.000.- Ft-ot kell fizetni érte, ebben pedig már a szállítás is benne van. Ha megrendelnéd, csak kattints a lenti narancssárga gombra.

Vásárlás

Kicsomagolás

A Blitzwolf BW-VP1 projektor a gyártótól megszokott zöld-fehér színű dobozban érkezett, semmi extra csicsa, csak a funkcionalitásra koncentrál. A fedelét kinyitva rögtön előtárul maga a projektor két szivacs ölelésében, és valóban úgy néz ki, mint a képeken! A tartozékokat egy kisebb kartondobozban találjuk meg. Kapunk mellé egy hálózati tápkábelt (normál EU csatlakozós), egy 3,5mm – RCA méretű AV kábel átalakítót, egy kompakt méretű távirányítót, sajnos elemek nélkül. Van még egy emelőcsavar a tartozékok között, amit a projektor aljába tudunk becsavarni, ezzel megemelve kicsit az készülék elejét. Végül van használati útmutató is, több nyelven, de magyar sajnos nincs benne.

Külső kialakítás

A Blitzwolf BW-VP1 projektor nagyon kompakt méretű mindössze 20cm széles, 15cm mély és 7,5cm magas, könnyen hordozható, egyszerűen elhelyezhető. Bevallom, hogy a doboz méretéből én egy kicsit nagyobb készülékre számítottam, de zseniális, hogy azt a tudást, amit az adatlapjából kiolvashatunk egy ilyen kisméretű dobozba is beletudták tenni. A lencsén van egy műanyag porvédő sapka, amit csak teljesen behúzott állapotban tudunk ráhelyezni, erre ügyeljünk, nehogy összekarcoljuk vele. A kezelőgombok a készülék tetején helyezkednek el, ezekkel távirányító nélkül is hozzáférünk minden funkciójához. Közvetlenül a lencse mögött van egy manuális fókusztávolság állító gyűrű és egy trapéz korrekció állító tekerő. A projektort használhatjuk asztalra, állványra állítva, vagy fejjel lefelé a plafonra rögzített szabványos konzolon is. Az elhelyezéshez nyújt segítséget, hogy az előlapon és a hátlapon is van egy infra érzékelő a távirányítónak.

Csatlakozók, bemenetek

A csatlakozókat oldalt találjuk meg, van egy VGA bemenet számítógépek, laptopok részére, ez akkor jöhet jól, ha például a prezentációnkat vetítenénk. A HDMI bemenetre bármilyen külső nagy felbontású eszközt csatlakoztathatunk, lehet TV Box, mini PC, játékkonzol, műholdvevő, DVD, Blu-Ray és szinte bármilyen lejátszó eszköz. Van rajta egy analóg AV bemenet is, amibe szabványos RCA kábelen keresztül tudunk csatlakoztatni régebbi eszközöket (pl. videó lejátszó). Az USB csatlakozóba Pendrive-ot, vagy merevlemezt tudunk csatlakoztatni és az azon lévő multimédiás tartalmakat a Blitzwolf projektor saját maga is képes lejátszani. A sok bemenet mellett van egy 3,5-es fülhallgató kimenet is, ide fülhallgatót, vagy külső erősítőt, aktív hangfalat tudunk csatlakoztatni.

A hátlapon már nem sok mindent találunk, itt van a hálózati tápkábel csatlakozója (nem adapteres, a tápegység a készüléken belül található). Láthatjuk a már említett hátsó infra érzékelőt, és alatta a rácsok mögött van a beépített hangszóró.

Funkciók, tulajdonságok

Egy projektor legfontosabb tulajdonsága többek között a felbontása és a fényereje. A Blitzwolf BW-VP1 projector natív felbontása 720p azaz 1280×720 képpont, úgynevezett HD Ready. Nem full HD, de ezen a felbontáson már maximálisan élvezhető képet fogunk kapni. A fényerő a gyári adatok szerint 2800 lumen, amit hosszú élettartamú LED fényforrás biztosít. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ha napos időben mozizni akarunk, akkor le kell engedni a redőnyöket, hogy lássuk a képet. Apropó kép, a projektor LCD technológiájú vetítő, ez az olcsóbb, és elterjedtebb technológia az otthoni projektorok között, több előnnyel is rendelkezik a DLP-vel szemben.

Műszaki tulajdonságok
 Anyaga  ABS
 Fényerősség  2800 Lumen
 Natív felbontás  720p
 Bemenetei felbontás  max. 1080p bemenet
 Megjelenítési technológia  LCD
 Fényforrás  LED
 Képméret (inch)  50-200 inch
 Vetítési távolság  1m – 3m
 Képarány  16:9/4:3
 Trapézkorrekció  YES
 Kontraszt arány  2000:1
 Vetítési lehetőségek  Előre/Állványról/Konzolon
 Hangszóró  Beépített
 Bemenetek  HDMI / USB / VGA(PC) / Kompozit AV
 Kimenet  3.5mm jack fejhallgató
 Film formátumok  MPG, TS, AV, MOV, MKV, DAT, MP4, VOB
 Hang formátumok  WMA, LPCM, MP3, AAC, M4a
 Kép formátumok  JPG, JPEG, PNG, BMP, MPO, GIF
 Csatlakozó típusa  EU
 Feszültség bemenet  AC90-265V, 50-60Hz/50W
 Energiafogyasztás  110W
 LED izzó élettartama  50,000h
 LED fogyasztása  75w
 Nyelv  Angol, többnyelvű, magyar is
 Méretek(Hossz x Szél x Mag)  19.78*15.2*7.45 cm
 Súly  1.10kg
A csomag tartalma 1 x Projektor, 1 x távirányító, 1 x tápkábel, 1 x AV kábel,
1 x kézikönyv

Beüzemelés, használat

A projektor beüzemelése nagyon egyszerű, csak állítsuk be a kívánt pozícióba és kapcsoljuk be. A maximum vetítési távolság 3m lehet, így érhetjük el a legnagyobb 200″ méretű képet, én kb 2,5m távolságot javaslok, így még tökéletesen élvezhető és elég nagy is lesz a kép. Falra, vagy vászonra is vetíthetünk, fontos, hogy fehér legyen, ellenkező esetben a színes fal színe is hozzáadódik a képéhez és fura lesz rajta minden. Állítsuk be a fókuszt, hogy éles legyen a kép, és, ha szükséges, akkor a trapézkorrekción is állíthatunk, hogy egyenes legyen minden oldalon a kép. A kis alsó emelőcsavarral magasabbra állíthatjuk a képet, de ekkor mindenképp korrigálni kell a trapéz torzítást is. Lehetőség szerint állványra, vagy egyenes, kemény alapzatra helyezzük rá.

A menüje tud magyarul is, azonban nem teljes a fordítás és az ékezetes karakterek hiányoznak, ebből is látszik, hogy nem vagyunk kiemelt célpiac… A beépített multimédia lejátszó – hogy finoman fogalmazzak – elég hiányos. Sok formátumot nem támogat, képnézegetésre még jó lehet, de a videóknál már akadhatnak gondok. Ezt nagyon egyszerűen kiküszöbölhetjük, ha csatlakoztatunk hozzá egy Android TV Box-ot és a projektort csak kivetítőként használjuk, hiszen erre is való. Ezzel a megoldással azonnal át is hidaltuk a szoftveres problémákat és lett egy hatalmas tudású projektorunk.

Képminőség, hangminőség

Nos, a kép minősége teljesen elfogadható, ha nem támasztunk hatalmas elvárásokat iránta. A Blitzwolf BW-VP1 projektor natív felbontása 1280 x 720 pixel, közismertebben 720p HD. Nem full HD, de maximálisan élvezhetőek rajta a filmek. A menü feliratainál, és a szöveges dokumentumoknál látszik, hogy azért a kép széle felé haladva homályosodik kicsit a szöveg. Ez viszont mozizás közben egyáltalán nem zavaró, szinte észrevehetetlen.

A hangminőségéről is hasonló a véleményem, mint a képről. Elvileg sztereó hangszórót ír a gyári oldalon, de én csak hátul találtam rajta 1db hangszórót, működés közben is füleltem, de csak onnan jött a hang (a baloldalon még van valami, mintha hangszóró lenne, de nem hallottam, hogy szólna). A hangerővel nincs gond, jó hangosan szól, azonban olyan, mint minőség nem nagyon nagyon van. Mély hang egyáltalán nincs. Az igazi moziélményhez ajánlatos valamilyen külső hangkeltő eszközt csatlakoztatni hozzá.

A projektor hűtéséről egy aktív ventilátor gondoskodik hővezető bordákkal kombinálva. A pontos zajszintről nem adott ki a gyártó adatot, de, hogy őszinte legyek van hangja. Filmnézés közben nem zavaró, gyorsan megszokta a fülem, prezentációk esetében lehet, hogy zavaróbb lehet.

Összegzés

A Blitzwolf BW-VP1 projektor egy egészen jól használható kivetítő, teljesen elfogadható képpel. Otthoni mozizáshoz jó választás (nálunk imádják a gyerekek). A szoftvere hagy némi kívánnivalót maga után, a magyar fordítás hiányos, az USB-ről való lejátszás szintúgy. A legjobb élmény eléréséhez csatlakoztassunk hozzá egy Android TV Box-ot és máris kifogástalan lesz a használata. Természetesen akár TV-t is nézhetünk rajta műholdvevő, vagy egyéb set-top-box hozzákötésével. A képminősége és a felbontása otthoni használtra elfogadható, természetesen nem hasonlíthatom egy több százezer forintos projektorhoz, hiszen ez alig kerül többe egy 20-asnál. A cikk születésekor 85,99$ volt az ára, ami nagyjából 26.000.- forintos árat jelent, azonban máris érkezett hozzá kupon amivel kb. 23.000.-Ft-ért hozzájuthatunk (és ebben már a vámmentes EU Priority Line szállítás is benne van).
Részemről mindenképp ajánlott a Blitzwolf VP1-es projektora, a kategóriájában szerintem ettől most nincs jobb választás.

Blitzwolf® BW-VP1 LCD Projector

Normál ár: 89,99 $

Akciós ár: 69,99 $ – EU Raktár (CZ)

Kupon: BGZS244

Vásárlás

Ezt olvastad már?

Liectroux HCR-10 Ablaktisztító Robot Bemutató

Liectroux HCR-10 Ablaktisztító Robot Bemutató

Egy nagyon érdekes készüléket kaptunk kipróbálásra, ami nem más, mint a Liectroux HCR-10 ablaktisztító robot. …

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .