banner

Alfawise Z1 TV BOX teszt – Tévé okosító beszélős távirányítóval

Ismét egy 4K TV okosító box került a tesztpadra, név szerint az Alfawise Z1 típus. Ez a TV Box is képes megokosítani a televíziókészülékünket, hogy kényelmesebben, adott esetben jobban kihasználhassuk az internet nyújtotta lehetőségeket. Több mindenre használhatjuk a TV-t, profi mediaplayer funkciókkal ruházhatjuk fel, kényelmesen nézhetünk filmeket online videó tékákból, rádiózhatunk, IPTV adásokat nézhetünk, és nem utolsósorban játszhatunk is rajta.

Korábban már teszteltünk Alfawise márkájú android TV Box-ot, ami elég jól teljesített. Ez a mostani készülék elég sok paraméterében hasonlít hozzá, de mégis más, újabb egy kicsit, és ahogy látom a korábbi verziót lassan kivezetik a kínálatból.
Az Alfawise márka mondhatni ismeretlen hazánkban, ez a Gearbest saját márkája, csak náluk kapható. Eddig nekem jó tapasztalataim voltak a termékeikkel, mind megbízható, jó minőségű.

Az Alfawise Z1 típusú TV box-ot a Gearbest webáruházból tudjátok megrendelni, a szállításnál most is érdemes az EU Express lehetőséget választani, igaz kicsit drágább így a posta, viszont biztosan nem kell vámkezeltetni, így végül többet spórolhatunk, mint az olcsóbb postával. Nekem is EU Express szállítással érkezett, a feladástól számítva pontosan 14 nap alatt ért el hozzám, és a DPD kézbesítette. Megrendelni a lenti gombra kattintva tudod, a cikk végén kupont is találsz hozzá!

A készülék egy fekete színű, tetszetős dobozban érkezett. Kibontva felül rögtön a TV box helyezkedik el, alul pedig a tartozékok. A szokásos kiegészítőket kapjuk most is, van egy egész dizájnos távirányító, egy 5V/2A-es hálózati adapter, kapunk mellé HDMI kábelt is, és egy angol nyelvű használati útmutatót.

Kinézetét semmi extra dizájn nem jellemzi, sima egyszerű lapos dobozka, fényes szélekkel. Nem túl nagy méretű, így könnyedén elrejthető a TV háta mögé is. A csatlakozók hátul és oldalt helyezkednek el rajta. A hátsó felén találjuk meg a TV összeköttetésre szolgáló HDMI 2.0 csatlakozót, ez mellet van egy gigabites internet LAN port. A házimozi rendszert optikai kimeneten keresztül köthetjük rá, ami szintén hátul található. Ez mellett már csak az adapter csatlakozó látható.
Oldalra került két USB port, ahova csatlakoztathatunk különböző tárolókat, merevlemezt, pendrive-ot, vagy USB-s kiegészítőket (billentyűzetet, vagy akár normál PC-s egeret is). Találunk oldalt egy micro SD bővítőhelyet is, amivel a belső tárhelyet bővíthetjük maximum 64GB-os SD kártyával.

Az Alfawise Z1 a korábbi tesztből már jól ismert Amlogic S912 8 magos processzort használja, ez mellett 3GB DDR4 RAM áll rendelkezésre a programok számára (a kisebb verzióban csak 2GB), a beépített tárhely pedig lehet 16GB, vagy 32GB méretű (nekem a nagyobb, 32GB változat van). Android rendszerből a 7.1.2 Nougat verziót futtatja. Android OS rendszerű, azaz hozzáférünk a teljes Play áruház kínálatához, nem csak a TV-re optimalizált alkalmazások futtatására képes. Néhány applikáció esetében elengedhetetlen az egér használata, de erre az esetre tettek egy dedikált gombot a távirányítóra.
Az internet hálózatra csatlakozhatunk vezetéken keresztül 1000MBit/s sebességű LAN csatlakozóval, valamint rendelkezik beépített WiFi adapterrel is, ami ráadásul DualBand rendszerű, azaz a 2,4GHz hálózatok mellett kezeli az 5,8GHz hálózatokat is. Van benne beépített Bluetooth 4.1 csatoló is, így számtalan Bluetooth rendszerű kiegészítőt párosíthatunk hozzá.

A távirányító megérdemel egy külön bejegyzést, hiszen egy kicsit más, mint amit megszokhattunk a hasonló TV okosítóknál. Infra és Bluetooth kapcsolaton is képes kommunikálni a készülékkel. A Bluetooth párosítás után már bárhova irányíthatjuk mindig kapcsolatban lesz a dobozzal. A kezelése nagyon kényelmes, csak a legszükségesebb gombokat helyezték el rá, így gyorsan elsajátítható a használata. A hangvezérlés funkciójának köszönhetően elegendő csak megmondani a távirányítónak, hogy mit keresünk pl. a Youtube-on és máris megjelenik a keresett tartalom. Minden alkalmazásban használható a hangkeresés funkció ami ezt támogatja. 2db AAA elemmel működik, ami sajnos nincs a csomagban, így külön kell beszereznünk.

Az első bekapcsolást követően egy telepítőmenü köszöni a felhasználót. Itt lehet kiválasztani a nyelvet, párosítani a Bluetooth távirányítót, csatlakozni az internet hálózathoz. Az internetre kapcsolódhatunk a gigabites LAN porton keresztül, vagy a 2,4GHz és 5,8GHz-es dulaband WiFi-n keresztül is. A TV box teljes körű használatához elengedhetetlen a Google azonosítónkkal való bejelentkezés, ezt nem ajánlja fel telepítés közben, de a beállítások menüpontban beléphetünk. Valamint még egy jó tanács, a legelső beállítás után tegyük le 10 percre a távirányítót, ugyanis a box automatikusan frissíteni fogja az elavult alkalmazásokat és ez kellemetlen lehet, ha azonnal belevetjük magunkat a készülék felfedezésébe.

Az első telepítés után érdemes végignézni a Beállítások(főmenüben Settings) és a Droid settings menüt és beállítani minden opciót az igényeinknek megfelelően. Minden lehetőséget ebben a két menüpontban fogunk megtalálni, az android beállításokat magyarul, míg a box specifikus beállításait csak angol nyelven fogjuk látni (de ez majdnem minden TV box-nál így van). 


A videón láthatjátok a box-ot működés közben

Néhány alkalmazást már előre telepítve megtalálunk a készüléken, de az Android OS rendszernek köszönhetően számtalan továbbit érhetünk el a Play áruházból. Találkoztam néhánnyal, amit nem engedett installálni arra hivatkozva, hogy nem kompatibilis a készülékemmel, de gyorsan túllendültem rajta, mert még több 1000 másik van, ami viszont jól működik rajta. Videó lejátszónak előre telepítették nekünk a Kodi-t, ami talán a legjobb az összes közül, de akinek bonyolult lenne, az telepítheti a VLC Media Player-t is, azzal bizonyosan nem lesz kezelési probléma. 

Mint minden média box-on itt is természetes, hogy a Youtube és a Netflix előretelepítve megtalálható. A Youtube magyar nyelvű és a kifejezetten TV-n való használtra optimalizált verzió. Nagyon kényelmes a használata, a hangvezérlős távirányítóval gyorsan és egyszerűen kereshetünk rajta. Akadozás nélkül lejátssza a 4K UHD felbontású videókat is, ehhez azonban 4K TV-hez kell kapcsolnunk (én még mindig nem szántam rá magam a TV cserére, a mostani Full HD is kiszolgálja az igényeimet, nagyon megszoktam már). A Google Play gyári alkalmazásokat nem telepítették előre, de akinek van előfizetése hozzájuk az telepítheti őket a Play áruházból.
Szintén telepíthető számtalan IPTV alkalmazás, amivel internetes TV-ket nézhetünk. Online TV nézéshez én a MinDig TV és a Digi Online alkalmazásokat használom, a Mindig TV ingyenes tartalma regisztráció nélkül is elérhető bárkinek, a Digi Online-hoz viszont Digi előfizetőnek kell lennünk. Apró üröm az örömben, hogy a Telenor My TV applikáció nem kompatibilis a Box-al, így ezt nem tudjuk használni (de az ingyenes csatornákhoz ott a Mindig TV App).

Kapunk teljes funkcionalitású Google Chrome böngészőt is, amivel szabadon szörfölhetünk a neten, vagy nézhetjük az online videót szolgáltató oldalakat. Az internetezés kényelmes, ehhez viszont használnunk kell a távirányító egér gombját, amivel a kurzort tudjuk irányítani.
Az egyszerűbb internetezéshez beszerezhetünk kiegészítőként egy vezeték nélküli mini billentyűzetet, például az Alfawise KP-810 típusút, csak csatlakoztassuk az USB adapterét a Box-hoz és bármiféle telepítés nélkül már használhatjuk is.

Sokáig lehetne még sorolni az elérhető alkalmazásokat, gyakorlatilag kimeríthetetlen a kínálat. Pont ugyanígy áll játékok terén is, a készülék hardvere maximálisan alkalmas a Play áruházban található játékok futtatására, a 3GB RAM sok program futtatását teszi lehetővé. Játékok esetén a gyenge pont a távirányító lehet, ilyen esetekre érdemes lehet beszerezni kontrollert a box-hoz, itt rengeteg típus található már 10$ alatt is. Ehhez a box-hoz jó a Bluetooth rendszerű is, de lehet 2,4GHz-es rádiófrekvenciásat is választani, az is működni fog.

Értékelés:

Az Alfawise Z1 Android TV Box egy középkategóriás készülék, megfelelően gyors hardverrel és jól működő szoftverrel. A kezelése egyszerű, számos külső eszközzel tehető kényelmesebbé a használata. A hatalmas Android BOX választék közül ez egy jól működő darab, a teszt alatt nagy problémával nem találkoztam. Android OS rendszerű, ebből következik, hogy nagyon sok mindenre használható(szinte bármilyen alkalmazás telepíthető rá), egy igazi házi multimédiaközpont állítható fel a segítségével. Aki az egyszerűbb kezelést részesíti előnyben, annak jobb választás lehet egy Android TV rendszer futtató Box, nemrég teszteltünk egy ilyet is. Az árát tekintve a középmezőnyben foglal helyet, a teszt születésekor a 3GB/32GB változat ára 69$ volt, ami körülbelül 19 500- Ft-nak felel meg, kuponnal ettől kicsivel olcsóbban is hozzájuthatunk.

 

Ez a típus már nem kapható, de nézz szét az aktuális ajánlónkban, a lenti gombra kattintva

TV Box Ajánló

Alfawise Z1 Android TV Box teszt

Csomagolás, tartalom
Megjelenés
Kezelhetőség
Hardveres felszereltség
Képminőség
Sebesség
Bővíthetőség
Ár-érték arány

Tetszett

Jól felszerelt, erős hardverrel rendelkező TV Box. Androis OS rendszerű, sok feladat ellátásra alkalmas. Hangvezérlős távirányítóval és kétsávos WiFi-vel. Méltó utódja a korábbi Alfawise H96 Pro+ modellnek.

VÁSÁRLÁS
Felhasználói értékelés: Legyél Te az első!

Ezt olvastad már?

Liectroux HCR-10 Ablaktisztító Robot Bemutató

Liectroux HCR-10 Ablaktisztító Robot Bemutató

Egy nagyon érdekes készüléket kaptunk kipróbálásra, ami nem más, mint a Liectroux HCR-10 ablaktisztító robot. …

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .